Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2015, 00:41   #1
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Dziwny hałas w trakcie skretu w prawo

Po przeglądzie i drobnych naprawach - wymiana gumy na półośce lewrj i hamulce z tyłu, pojqwil sie dziwby halas z pod auta. Dobiega z okolicy prawego przedniego koła, i tylko w trakcie skretu w prawo. Tak do przodu jak i na wstecznym. Sprawdzone cale zawieszenie, oslony pod silnikiem, osłona od wydechu.. I dalej brzeczy.. Brak mi koncepcji. Dzwoek dobiega gdzies z dolu, z prawej czesci auta od kierowcy (anglik). Link do nagrania, w polowie filmu slychac to brzeczenie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ma ktoś jakieś pomysly, co to moze byc? Dodam, ze auto mialo kiedys kolizje, z lewej stronybz przodu. Ale to bulo 3 lata temu. A ten hałas pojawił sie dopiero co.. Ma ktos jakies pomysly co to moze byc?

Tap tap from HTC

pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2015, 06:38   #2
Bemko
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Warszaw
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6B 16V 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwny hałas w trakcie skretu w prawo

Filmu nie widać - jest ustawiony jako prywatny. Zmień na niepubliczny to każda osoba która wejdzie pod link będzie mogła go zobaczyć, ale nie będzie pojawiał się w wyszukiwarce.
Bemko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2015, 18:30   #3
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Poprawione, dzięki. Mam nadzieje ze teraz juz wyswietla sie prawidłowo

Tap tap from HTC
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2015, 23:52   #4
Annia89
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Płock
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dziwny hałas w trakcie skretu w prawo

Może coś z tarczą hamulca?
Annia89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 10:34   #5
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Oslony tarcz są jak pamiętam tylko z tyłu. Z przodu ich nie ma na bank. Tarcze maja przebieg ok 20kkm, wymieniane poltora roku temu. Oglądałem je, i wszystko gra. Zresztą, gdyby to tarcze halasowaly, to by raczej bylo bicie na pedale hamulca.
Oslony pod silnikiem poskrecane tak, ze wyeliminowalem wszystkie luzy.
Zostaje zdjac nadkole, i zobaczyc co tam sie moze kryc (tam gdzie jest zbiornik płynu spryskiwaczy). Zawieszenie w pelni sprawne, sprawdzane kilka razy.
Ostatnio zauwazylem, ze dosc mocno halasuje, gdy jade niemal na wprost, kola delikatnie skrecone w prawe, i nieco nierowna droga..
Najgorsze to znaleźć przyczynę, bo wkurza niemilosiernie, a jak sie znajdzie, to sposob na naprawe juz się znajdzie.

Tap tap from HTC
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 15:39   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Dziwny hałas w trakcie skretu w prawo

Sprawdzałeś bieżnik? Opony? Może zbieżność jest już tak dziwnie zrobiona że tylko przy okreslonym kącie masz takie buczenie?
Dźwięk dziwny... końcówka drążka?
Kurcze, z kołami (z oponami) pojechałbym do choćby HiQ czy Kwikfita na sprawdzenie.
Sprawdzenia zazwyczaj robią gratis.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 06:11   #7
111wolf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: Świnoujście
Model: hb
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwny hałas w trakcie skretu w prawo

Miałem podobny przypadek skręt tylko w prawo dziwny odgłos ,pierwsze co zrobiłem wymiana poduszki i łożyska amora nic nie dało ,okazało się że amor poleciał,dodam że na nierównościach była cisza
111wolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 18:30   #8
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Spedzilem dzis godzibke pod autem, zdjalem nadkole, i chyba trafilem. Jest slad, gdzie sprezyna wytarla slad na nadkolu, od wewn . strony blachy. To by pasowalo, ze tylko przy skrecie w prawo, gdy amor sie wyginal, sprezyna dotyka blachy. uploadfromtaptalk1446748101715.jpg z lewej strony spokój. Sprężyny byly wymieniane latem.
Jestem juz po slowie z mechanikiem, wymieni sprezyne w ramach gwarancji, najprawdopodobniej źle wyprofilowana. Zobaczymy jak bedzie pracowac nowa sprezyna.
Najważniejsze, ze to nic powaznego, bo balem sie ze cos mi może odpasc w trakcie jazdy..

Tap tap from HTC
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 11:23   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Dziwny hałas w trakcie skretu w prawo

Cytat:
Napisał pablitto83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem juz po slowie z mechanikiem, wymieni sprezyne w ramach gwarancji, najprawdopodobniej źle wyprofilowana. Zobaczymy jak bedzie pracowac nowa sprezyna.
Nie wiedzieć czemu, ale jak słyszę, że mechanik mi coś wymienił i coś było "źle" to mam ochotę takiego nabić na pal przed jego zakładem na pożarcie sępów aby dawał przykład innym. Znaleźć zakład w którym ktoś robi tak, żeby klient miał zrobione - to chyba własny zakład z własnym samochodem i tylko dla siebie, bo niezaleźnie gdzie pojadę, to zawsze coś nie tak.

Cieszę się, że u Ciebie to się wyjaśniło i przepraszam za moje ślepe strzały.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2015, 01:32   #10
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Dziękuję za sugestie. Mechanik tez człowiek. Są problemy, ktore trudno namierzyć. Tutaj nikt w sumie nie zawinił. Sprezyna wymianiana byla pol roku temu (kpl przód) i trraz sie odezwala. Przypadek? Moze.. Robote robil przy mnie, znajomy czlowiek. Wiec wiem na 100%, co bylo ruszane. Po robocie byla robiona zbieżność w innym zakladzie, na potwierdzenie przy mnie chlopak wydrukowal wynik z maszyny przed i po zbieznosci. Grunt ze problem namierzony, teraz tylko zrobić z tym porządek

Tap tap from HTC
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.