Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2015, 11:27   #1
Bakuga
ford::beginner
 
Imię: Luke
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: 3miasto
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 90PS
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Cześć, chciałbym poruszyć temat wycieków ze skrzyń biegów MTX montowanych w silnikach diesla ( posiadam 1.6 TDCI 90PS ). Od jakiegoś czasu mam problem z wyciekiem ze skrzyni lub wybieraka jednakże nie jestem do końca pewny. Może ktoś miał podobny problem i posłuży radą? Ubrudzona jest górna część skrzyni biegów oraz widać zaolejenie na jej boku od strony kierowcy ( wystarczy skręcić koła ). Dzięki i pozdrawiam!
Zdjęcia w załączniku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20151029_151642.jpg (94.4 KB, 334 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20151029_152018.jpg (89.9 KB, 329 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Bakuga ; 04-11-2015 o 12:15
Bakuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 13:46   #2
dahrek-nh
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

nie jestem pewien, jak jest w dieslu ale w 2.0 duratec na skrzyni był odpowietrznik - taki gumowy kapturek naciśnięty na mały króciec - nie był to wyciek tylko para olejowa się tamtedy wydostawałą - może masz to u siebie?

Poszukam fotki tego króćca...

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: tam siedzi:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak wygląda ów odpowietrznik, do końca nie jestem pewnien tego odpowietrzenia skrzyni biegów ale właśnie z niego mi wyciekał olej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dahrek-nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 17:24   #3
Bakuga
ford::beginner
 
Imię: Luke
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: 3miasto
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 90PS
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Kurczę, ciężki dostęp tam jest. W każdym bądź razie to chyba nie jest normalne, że taki syf się tam robi? Wymieniłeś ten odpowietrznik i już było ok? P.S. w 1.6 i 2.0 TDCI siedzą inne skrzynie z tego co wiem. W 1.6 MTX75 5 biegowa, a w 2.0 jakieś inne oznaczenie 6cio biegowa.
Bakuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 20:08   #4
dahrek-nh
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

w duratecu skrzynia też miała oznaczenie MTX75,
nie wymieniałem, zwyczajnie wyczyściłem i założyłem, syf się robi bo olej do skrzyni bardzo rozłazi się po kurzu i błocie, robiąc straszny bajzel. Wygląda to jakby wylaó się z pól litra oleju a w rzeczywistości może to być kilka ml.
dahrek-nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 08:02   #5
Bakuga
ford::beginner
 
Imię: Luke
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: 3miasto
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 90PS
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Ale czy po wyczyszczeniu tego odpowietrznika wszystko jest ok? czy dalej robi się taka breja na górze? jak widać na załączonym przeze mnie zdjęciu widać, że jeszcze upocona jest od boku. Myślisz, że to też przez ten odpowietrznik?
Bakuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 10:55   #6
dahrek-nh
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

w zasadzie tam nie bardzo jest co czyścić, Wytarłem ten kapturek i przeczyściłem kawałkiem drutu tą plastikową rurkę i tym samym drutem sprawdziłem drożność otworu na skrzyni. I tyle. W moim przypadku również skrzynia była usyfiona z boku, wyglądało jakby gdzieś się rozszczelniła.

Ja po czyszczeniu umyłem dokładnie kerszerem całą skrzynię i obserwowałem, i pojawiały się slady oleju ale tylko z tego odpowietrznika, nie wiem czym to jest spowodowane....
dahrek-nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 20:05   #7
Bakuga
ford::beginner
 
Imię: Luke
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: 3miasto
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 90PS
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Cze, byłem dziś w sklepie z częściami do Forda gdzie zadzwonili do mecha który robi fordy. A więc tak... o wylatywaniu oleju ze skrzyni z odpowietrznika to nie słyszał i nigdy tego nie robił. Natomiast robił uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów ( który ogólnie do focusa jest nie dostępny i trzeba kupić cały wybierak ~ 2tyś zł ) na szczęście ponoć uszczelniacz od Transita pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub ciekło spod mocowania wybieraka. Tak więc kolego zapewne wizyta u mechanika i tak mnie czeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekaw jestem czy też inni posiadacze Focusa II TDCI mają opisywany powyżej problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bakuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 20:26   #8
X man
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 12-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Fokus Mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Tak , ja też mam taki wyciek a za to nie mam kiedy tego zrobić. Uszczelniacz do wybieraka skrzyni MTX75 jest dostępny bez większych problemów w każdym sklepie internetowym cena około 25 zeta wiec jakieś dyrdymały Ci tam opowiadali.
X man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 10:32   #9
Bakuga
ford::beginner
 
Imię: Luke
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: 3miasto
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 90PS
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Słuchaj to jak możesz to proszę wstaw link do takiego uszczelniacza wybieraka do skrzyni MTX75 bo ja jakoś nie znalazłem ( znalazłem jedynie do IB5 - silnik benzynowy ). Z góry dzięki.
Bakuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 10:53   #10
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Wyciek z wybieraka skrzyni biegów MTX

Mam taki sam problem i chyba trzeba będzie się nim zająć.

Link do części:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.