Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2011, 20:40   #41
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Czepiacie się gościa i chcecie go przekonać, że rozleci mu się zawieszenie oraz ABS zacznie świrować. Jak on będzie czuł się pewniej to jest najważniejsze. Ja np. lubię jak mam pewny, twardy pedał hamulca, a inni lubią śledzia i automatyczną skrzynię biegów.
Akurat ja podalem inne argumenty (nie zgadzam sie z tym, ze dobry hamulec to wlaczanie sie ABS czy uszkodzenia zawieszenia), ale jezeli ktos zaczyna poprawianie hamulcow od zmiany tarcz i klockow na sportowe, a nie od sprawdzenia jaki jest stan hamulcow i zawieszenia to chyba nie tedy droga.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kumpla, co założył do Alfy brembo + ferodo - porażka. Pedał śledź. Potem włożył EBC czerwone+brembo...pali mu tarcze:-) - sam widziałem ich wygląd. Co ciekawe zestaw ferodo-brembo miał w Celice i było orajt. Zatem...brembo - brembo i ferodo-ferodo sobie nie równe:-)
Super, tylko, ze Red potrzebuje ok 200-300 mil na ulozenie sie, do tego jest zalecany tylko do aut powyzej 200 koni.
Klocki sie malo pyla...ale zjadaja dosc szybko tarcze.


Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzmy sobie jeszcze jedno otwarcie: kupując masówkę: brembo, ferrodo, lucas...tak naprawdę nie wiecie co macie :-))) Pisze na tym coś, ale co jest środku to zagadka. Zatem narzekacie na pewną markę, a tak naprawdę nie wiadomo czy słusznie. Pisałem wielokrotnie: JEDEN PRODUCENT NIE OBSKOCZY WSZYSTKIM MAREK NA RYNKU i należy o tym pamiętać. Nie wiem jak jest z EBC...
Z Chin na pewno biora, albo w sklepach podmieniaja... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kazda firma ma swoje wymagania i to, ze np Opel zmienil dostawce klockow na firme z Polski nie znaczy, ze sa one gorsze/lepsze od ostatniego dostawcy. Maja spelniac ich normy i tyle. Tak samo Ford dzis bierze tarcze od ATE, a jutro podpisze umowe z Valeo i tez nie wiesz co Ci dadza w pudelku.

Tylko, ze 90% ludzi narzekajacych na marki jak Brembo, Ferrodo, Valeo i inne ma zle zalozone hamulce - pisze to z doswiadczenia aut ktore mi przyjezdzaly. Facet wyjezdzil tarcze i klocki do zyletki a potem wstawia nowe i beczy, ze nie hamuje albo wyje. Nie bierze tylko pod uwage, ze nie wyczyscil jarzma, ze nie posmarowal pasta, ze tloczek byl juz tak wysuniety, ze skorodowal, albo ze wcisnal go a nie wkrecil, ze spieczony plyn wcisnal do przewodow itd.
Tak samo jak ludzie zakladaja nowe tarcze i klocki, wyjezdaja od razu i ognien. Rozgrzeja je zeby sie "ulozyly" a potem wyhamuja, przytrzymaja hamulec i becza, ze sie tarcze skrzywily.


Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 07-04-2011 o 20:42
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 21:07   #42
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Jak najbardziej odpowiednie wyczyszczenie wszystkiego to podstawa. Potem ludzie piszą, że tarcze biją po 2000km. Każda tarcza jak założona na brud, albo po nagłym hamowaniu dostanie wodę powie...PaPa:-) Podobnie zaciski jak dobrze nie są oczyszczone.
Tak czy owak jak powyższe jest spełnione to do tego lepciejszy płyn np. wspomniany DOT5 (tylko częściej trzeba zmieniać bo szybciej wilgoć wsysa:-)) i klocuszki+tarcze według uznania.

Co do ASO i tego co jest w ASO, to przynajmniej płacisz za jakość, ale niestety...słono płacisz. Z drugiej strony kupisz ferodo u Kazika, a może to być Delphi. Jeżeli właścicielowi jeździ się orajt, to nie widzę problemu.

Ja obecnie mam Brembo+Ferodo i jest OK, ale bez rewelacji. Rzekłbym na granicy mojej akceptowalności. Następnym razem włożę komplet ATE bo oni chyba robię na pierwszą zabudowę, zatem o podróbie raczej nie ma mowy nawet u Kazika.

Co do redów, to tylko przykład dałem. Wiem, że one wymagają przede wszystkim zagrzania, zatem na miasto...średnie są :-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 18:00   #43
michalfrezz
ford::amateur
 
Avatar michalfrezz
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: WLKP
Model: Focus mk2
Silnik: DW10
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Zestaw hamulców- wasze propozycje:)

witam,

czeka mnie wymiana tarcz i kloców (przód i tył). Jakie zestawy polecacie? Auto FF mk2 przed FL 2.0TDCi. Zaznaczam że nie zależy mi na "taniości" tylko chcę iść bardziej w stronę "trwałości" może nawet zahaczać o sport. Wygląd? Wiadomo nacinane czy nawiercane ładnie wyglądają ale... czy są warte zakupu? Proszę o poradęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cena w której marzyłoby Mi się zamknąć to 1500zł ale jeśli macie droższe propozycje warte ceny chętnie poczytamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaznaczam że zestawy muszą pasować bez przeróbek do mojej foki.

pozdrawiam
michalfrezz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 18:47   #44
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Z ostatnich wymian w moich aut to tak:
- w foce mk1 zmieniłem na komplet Boscha - trwałe są po zrobiłiem już sporo km, ale hamują badziewnie. Inna sprawa, że foka mk1 ma słabe hamulce.
- w ibizie syna daliśmy na przód brembo + ferodo - ogólnie hamowały super (mówię hamowały bo ibiza już sprzedana i dla mnie jest różnica w porównaniu do poprzednich tarcz noname) ale... po 50 kkm tarcze na śmietnik - żyletki.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 20:07   #45
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zestaw hamulców- wasze propozycje:)

Cytat:
Napisał michalfrezz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stronę "trwałości" może nawet zahaczać o sport
ale jaki sport? Narciarstwo czy tenis? bo nie bardzo wiem o czym piszesz i ty chyba też.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 12:52   #46
michalfrezz
ford::amateur
 
Avatar michalfrezz
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: WLKP
Model: Focus mk2
Silnik: DW10
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zestaw hamulców- wasze propozycje:)

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jaki sport? Narciarstwo czy tenis? bo nie bardzo wiem o czym piszesz i ty chyba też.
witam,

jaki sport??? Łyżwiarstwo figurowe na trawie do golfa!!!
A tak na poważnie są wersje zwykłe i lepsze uznawane czasem za sportowe (trwalsze, wytrzymalsze) ale drogie. Poza tym nawiercane i nacinane zwykłe nie są i bliżej im do sportu niż standardu.

pozdrawiam
michalfrezz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 15:21   #47
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Polecam ATE. Jeździłem w FF MK1, a obecnie mam założone w FF MK2. Do tego klocki również ATE oraz płyn hamulcowy...ATEGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 17:16   #48
RAFIXX
ford::advanced
 
Avatar RAFIXX
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 109KM DPF-był
Rocznik: 2005 Ledwo dotarty 350tyśKM +
Postów: 267
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Taka nawiercana tarcza robi robotę. Nawet Jadąc 20 na godzinę staje deMba wporównaniu do standardu-różnica ogromna. I też chciałbym sobie takie wstawić Zimmerman i
RAFIXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 10:24   #49
korvin198ml
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-04-2014
Skąd: Lublin
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Przód tarcze TRW, klocki motorcraft. Po 4kkm hamulce pracują jak należy.
Wcześniej tarcze ford, klocki TRW, zestaw wg mnie gorszy.
FF MK2 1,6 B+G
korvin198ml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 21:08   #50
inquinabor
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCI Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Jakie " lepsze " tarcze hamulcowe założyć ?

Witajcie.
Zapiekł mi się jeden z zacisków na tyle, więc trzeba wymienić komplet. Co za tym idzie trzeba zamontować nowe tarcze i klocki przy okazji.
Teraz pytanie. Czy jest jakaś większa różnica między kompletami ( tarcze + klocki) brembo a trw A może kupić OEM ?
Wszystkie trzy zestawy mają tarcze zabezpieczone przed korozją. brembo i trw są w podobnej cenie a OEM o 100 zł droższe. Podpowiedzcie i uargumentujcie, który zestaw wziąć.
inquinabor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.