Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2016, 16:31   #61
Quler27
ford::average
 
Avatar Quler27
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Wola/ Pszczyna
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI Ford Power
Rocznik: 2011
Postów: 185
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

I tak i nie .... jak już pisałem poprzednio jeździłem JTD ... olej wymieniałem co 15kkm razem z filtrami ... tankowałem normalny ON bez ulepszaczy , nigdy nie przygotowywałem go do zimy , po prostu jeździłem tak jak teraz i nigdy ani ja ani moi znajomi nie mieli problemów z odpaleniem tych silników .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc niech ktoś mówi co chce ale dożo zależy od technologii silnika .... oczywiście to co piszecie pewnie ma jakiś wpływ ... ale nie wielki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Quler27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 16:33   #62
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świeca w silniku diesla, to nie to samo co świeca w benzynowcu. Wszyscy, którym ciężko lub wcale nie odpala w pierwszej kolejności myślą że to świece są przyczyna. Ja każdej żimy piszę to samo, świece to tylko ułatwiają rozruch silnika diesla w niskich temperaturach.
Do zimy trzeba przygotować samochód, szczególnie silnik. Trzeba wykonać wcześniej oczyszczenie lub wymianę filtra powietrza, wymienić filtr paliwa, już jesienia, przed zimą dolewać uszlachetniacz przeciw mrożny do paliwa, bo nigdy nie wiadomo co wleją do zbiornika na stacji,letnie czy zimowe paliwo. sprawdzić kondycję akumulatora,i wskazana jest wymiana oleju, tak aby z nadejściem mrozów olej był świeży, stawiał mniejszy opór przy kręceniu rozrusznikiem zmrozonego silnika.Również wskazana jest kontrola rozrusznika, jak za wolno kręci, to rozruch diesla przy temperaturze minus 20 stopni, jest graniczący z cudem.
Ponizej tej temperatury, tylko naprawdę sprawne silniki, z dobrą kompresją, z niewielkim przebiegiem dają się uruchomić bez problemu. Reszta to loteria, a próby uruchamiania poniżej 20 stopni, to loteria.

Filtr paliwa i powietrza wymieniony, olej tez nie jest stary a do tego zimowe paliwo. Zastanawia mnie dlaczego chodzi tak jakby na 3 garkach po odpaleniu. Wnioskuję że mogę wykluczyć akumulator i rozrusznik, bo autko nawet jak już odpali to ma coś ciężko zebrać się do pracy. Więc co to może być twoim zdaniem? Dodam jeszcze że obok stoi C-max z 2005 1.6 Tdci 110koni na normalnym paliwie, olej, filtry w sumie kwalifikują się do wymiany a auto odpala od strzała.

Ostatnio edytowane przez basior87 ; 03-01-2016 o 16:36
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 16:39   #63
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Moim zdaniem, masz nie równą kompresję w cylindrach, jeżeli różnica pomiędzy cylindrami w silniku diesla wynosi ponad 3 atm, to silnik po uruchomieniu, cieżkim, zachowuje się tak, bo chodzi na 3 cylindrach, i jak już złapie temperatury od pozostałych cylindrów, i coraz szybciej sie obraca wał korbowy to już ma odpowiednią temperaturę, aby powstał samozapłon.
Dalej już wiesz, jak jest u Ciebie. Jak ciepły silnik, to OK, a od rana historia sie powtarza.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 16:55   #64
Quler27
ford::average
 
Avatar Quler27
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Wola/ Pszczyna
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI Ford Power
Rocznik: 2011
Postów: 185
Domyślnie

W tą opcję uwierzę szybciej :-) tylko dlaczego się tak dzieje w nowych generacjach? :-(

Wysłane z mojej Xperii Z2
Quler27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 17:09   #65
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Mi dzisiaj znowu cięzko odpalił za krórymś razem, śmierdziało ropą z rury co to mogło być, a jak zapalił chodził równo, zalałem verve zobaczymy jutro ...
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 17:57   #66
HajerŚląsk
ford::average
 
Avatar HajerŚląsk
 
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: FOCUS MK 2 LIFT
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Świece na 99%, dziś dodam filmik po wymianie na NGK wszystkie były uwalone...

Wysłane z mojego HTC Desire 620
__________________
Strony internetowe, grafika, reklama w sieci - Zapraszam!
HajerŚląsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 18:02   #67
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Jak śmierdzi ropą przy rozruchu, to znaczy że paliwo jest nie spalane, tylko się smaży jak na patelni, czyli brak odpowiednich warunków do prawidłowego spalania.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 18:08   #68
HajerŚląsk
ford::average
 
Avatar HajerŚląsk
 
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: FOCUS MK 2 LIFT
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie

Dodałbym, że Verva tu nie pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HTC Desire 620
__________________
Strony internetowe, grafika, reklama w sieci - Zapraszam!
HajerŚląsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 18:09   #69
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak śmierdzi ropą przy rozruchu, to znaczy że paliwo jest nie spalane, tylko się smaży jak na patelni, czyli brak odpowiednich warunków do prawidłowego spalania.
Dodam że dodawałem gazu przy rozruchu....

Bump:
Cytat:
Napisał HajerŚląsk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Świece na 99%, dziś dodam filmik po wymianie na NGK wszystkie były uwalone...

Wysłane z mojego HTC Desire 620
Bardzo podobnie zachowuje się mój...i też dymi na biało...dobrze że mam nowy akumulator..

Ostatnio edytowane przez marcinoz82 ; 03-01-2016 o 18:14
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 18:18   #70
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

W takich temperaturach, każdy co stoi przez noc na wolnym powietrzu, dymi na biało, ale nie dymem tylko parą wodną, a na ziemię spadają krople wody z końcówki rury wydechowej.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.