Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2016, 12:52   #11
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,387
Domyślnie Odp: Likwidacja nieszczelności silnika (spaliny a kabinie)

Cytat:
Napisał backdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciesze się, że znalazła się osoba która zna sposób jak uruchomić poprzez bluetooth ten program.
Kolego ednum, proszę o wskazówki jak tym programem się obsługiwać?
nie rozumiem zbytnio pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączasz adapter bluetooth do samochodu, wykonujesz "BT pairing" czyli sparowanie urządzenia ze swoim telefonem, instalujesz apkę (którą chcesz) i za jej pomocą łączysz się przez BT do samochodu. Aplikacji do używania interefejsu ODB2 są tysiące, kwestia co chcesz zrobić i jak.

edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 13:03   #12
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Likwidacja nieszczelności silnika (spaliny a kabinie)

Cytat:
Napisał backdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Może coś jest nie tak z uszczelką pod głowicą. Jakie tu mogą być objawy gdyby padła uszczelka?
Proszę Cię... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Głośna" praca i spaliny w kabinie to klasyk dwóch rzeczy: uszczelnienia wtrysków (co już podobno wykluczyłeś) oraz nieszczelności układu wydechowego. Skoro "na oko" nie ma wokół wtrysków oleju możesz dla pewności popryskać je (dookoła) wodą z mydłem i zobaczyć, czy podczas pracy silnika nie powstają bąble. Dopiero teraz możesz się odszczekiwać, że "gdyby było to byś napisał" ale przyznasz, że to dość niegrzeczne.

Skoro wykluczyliśmy wtryski to czas na wydech. Po prostu przeleć wszystko od kolektora zaczynając przez wszystkie połączenia rur: EGR, turbina, plecionka, DPF i katalizator itd. Szukaj dziur, rdzy, śladów sadzy, luźnych lub brakujących obejm (np. przy turbinie).

Nie jest to trudne jednak radzę osobiście (po "głowicy" i "bluetooth"), żebyś zatargał auto do warsztatu. Koszt naprawy to prawdopodobnie grosze, na podnośniku dużo łatwiej będzie się wszystkiemu przyjrzeć a Ty nie będziesz się stresować zgodnie z zasadą "wygooglałem, że jak mnie boli palec to pewnie umrę".
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 13:49   #13
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Likwidacja nieszczelności silnika (spaliny a kabinie)

Cytat:
Napisał backdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby był olej w okolicach wtryskiwaczy to bym pisał o tym.
To byla sugestia zebys nie zaczol od rozbierania wtryskiwaczow , poza tym ze czuc spaliny nic wiecej nie napisale co sprawdziles i nik tu nie jasnowidzem kazdy daje rade jaka moze byc przyczyna . Sprawdz polaczenie turbo z tlumikiem
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 15:46   #14
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Likwidacja nieszczelności silnika (spaliny a kabinie)

Szanowni koledzy,
Jestem poważnym człowiekiem z kilkudziesięcioletnim stażem posiadania różnych marek aut. Gdybym wiedział, że koledzy potraktują każdy wątek tak jak gdyby był napisany przez dziecko i skierowany do dzieci, którym trzeba wyjaśniać skąd się bierze lód i dzieci nie zapominając o mrozie.
Pytanie było proste i powinno być zrozumiałe przez każdego poważnego człowieka, który wie o co chodzi a nie zależy mu na nabijaniu reputacji.
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 17:43   #15
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Likwidacja nieszczelności silnika (spaliny a kabinie)

Cytat:
Napisał backdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szanowni koledzy,
Pytanie było proste i powinno być zrozumiałe przez każdego poważnego człowieka, który wie o co chodzi a nie zależy mu na nabijaniu reputacji.
Uff... jak to dobrze, że jestem niepoważnym człowiekiem bo inaczej musiałbym wiedzieć o co chodzi (a niestety nie wiem, co pewnie tłumaczy dlaczego nie mam dzieci... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). To co mam natomiast, to taką niepoważną radę: gdybyś poświęcił czas na dopracowanie ortografii i stylu swoich wypowiedzi to zdecydowanie zwiększyłaby się szansa, że byłbyś lepiej rozumiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Napisaliśmy ci co jest do sprawdzenia przy opisanym problemie. Napisaliśmy ci jak to sprawdzić. Nie, OBD nie sprawdzisz przedmuchów. Uszczelki pod głowicą to ja ci teraz kolego życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 20:42   #16
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: Likwidacja nieszczelności silnika (spaliny a kabinie)

U mnie choć auto nie najnowsze było podobnie. Czułem przy odpalaniu spaliny w kabinie. Sprawę olałem, bo tymczasowo przeszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale po 3 tygodniach łącznik elastyczny przy odpalaniu się urwał, a byłem 100km od domu w niedzielę. Ciekawe doznania akustyczne miałem.
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.