Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2016, 12:07   #11
bartostan1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2016
Model: Transit Mk7
Silnik: 2.2 tdci 85ps
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Lekki wyciek ponad filtrem oleju

No to jednak zostawię to dla fachowców. I serwis pewnie też,bo w sumie zlewanie oleju na ulicy nie jest najlepszym pomysłem.
A co do samego płynu chłodniczego, to myślę, że "zainwestuję" w oryginalny fordowski.
I tu kolejne pytanie: pewnie wypadałoby zlać stary płyn i przepłukać układ kilka razywodą destylowaną do względnej czystości?
No a jeśli tak, to wnoszę, że lepiej to zrobić po naprawie tego przecieku.
Tylko boję się, że jeśli to stary płyn był przyczyną uszkodzenia, to wolałbym się go pozbyć do ostatniej kropli (na ile to możliwe oczywiście).
Bo jeżeli zrobiłbym to przed naprawą, to na bank coś nowego płynu się zmarnuje i wypłynie.

bartostan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 15:26   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14,106
Domyślnie Odp: Lekki wyciek ponad filtrem oleju

Cytat:
Napisał bartostan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu kolejne pytanie: pewnie wypadałoby zlać stary płyn i przepłukać układ kilka razy wodą destylowaną do względnej czystości?
No a jeśli tak, to wnoszę, że lepiej to zrobić po naprawie tego przecieku.
Tylko boję się, że jeśli to stary płyn był przyczyną uszkodzenia, to wolałbym się go pozbyć do ostatniej kropli (na ile to możliwe oczywiście).
Zdecydowanie przesadzasz. Zlej stary płyn, dolej fordowski koncentrat zmieszany z wodą demineralizowaną w odrobinkę większym stężeniu niż zalecane. Po pierwszej dłuższej jeździe prawdopodobnie potrzebna będzie dolewka rzędu 0,5 - 1 l, bo układ się odpowietrzy. I to wszystko.
Zresztą jeżeli masz tylną nagrzewnicę, to i tak sporo płynu w niej zostanie - elektrozawór po wyłączeniu silnika zawsze jest zamknięty i płyn z niej nie spłynie - nie przejmuj się tym.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 12:25   #13
bartostan1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2016
Model: Transit Mk7
Silnik: 2.2 tdci 85ps
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Lekki wyciek ponad filtrem oleju

Ok. W takim razie już nie będę gorączkował. W poniedziałek odstawiam autko na warsztat, a płyny wymienię jak wróci. Mam nadzieję, że poradzą sobie z tym przeciekiem tak, żeby mi portfel nie przeciekł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartostan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
transit , wyciek


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.