Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2016, 00:55   #191
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

1,5 to czysta profanacja.

Im więcej kupujących takich "egzotyków", tym bardziej będzie to zabijać motoryzację i szansę na jakieś 3.0 w mondeo w przyszłości.

baxowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 07:16   #192
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał baxowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,5 to czysta profanacja.

Im więcej kupujących takich "egzotyków", tym bardziej będzie to zabijać motoryzację i szansę na jakieś 3.0 w mondeo w przyszłości.
Nie te czasy. 1,5 daje sobie świetnie rade. Pojemność to ne wszystko. Poza tym, żyjemy w czasach downsizingu, o profanacji na tę chwilę mógłbyś powiedzieć w przypadku 1.0 ecoboost. A za 5 lat pewnie będzie jednym z mocniejszych jednostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. W lifcie na 2017 zapowiedzieli V6 Biturbo o pojemności 2,7 litra, więc będziesz miał swojego smoka do mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 07:18   #193
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał baxowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,5 to czysta profanacja.

Im więcej kupujących takich "egzotyków", tym bardziej będzie to zabijać motoryzację i szansę na jakieś 3.0 w mondeo w przyszłości.
Masz rację, idę oddać mojego. Odnośnie dużych pojemności i mocy to za chwilę będzie 2,7T Eco z 325 km i jest zdaje się w Stanach 3,5T Eco, więc nie jest tak źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 07:24   #194
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację, idę oddać mojego. Odnośnie dużych pojemności i mocy to za chwilę będzie 2,7T Eco z 325 km i jest zdaje się w Stanach 3,5T Eco, więc nie jest tak źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2,7 Biturbo na tę chwilę też tylko w stanach. Ford na razie nie planuje udostępnić tej jednostki na Europę, ze względu na limity spalin. Sytuacja może. ale nie musi, się jeszcze zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podziękowania za taki stan rzeczy można wysyłać do Komisji Europejskiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 09:29   #195
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Voldemord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2,7 Biturbo na tę chwilę też tylko w stanach. Ford na razie nie planuje udostępnić tej jednostki na Europę, ze względu na limity spalin. Sytuacja może. ale nie musi, się jeszcze zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podziękowania za taki stan rzeczy można wysyłać do Komisji Europejskiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komisji Europejskiej i Unii można dziękować nie tylko za to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znam człowieka, który w Kanadzie jeździ F350 bodajże z silnikiem 3,5T eco i osiągi nawet na tak wielkie auto są świetne (5,9 do 100) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 10:43   #196
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiscie, że 1.5 w mondku ma. W Foce 1.5 ma dwumasę, więc nie wiem dlaczego w mondeo miało by jej nie być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to masz złe wiadomosci albo ktos Cie oszukał, bo na 100% w mondku 1.5 160 KM nie ma dwumasy - nie wystepuje w liscie czesci zamiennych - bylem przy kompie jak to sprawdzali w salonie (a to nie obcy tylko koledzy) - sami byli zdziwieni bo w 1.6 dwumasa była i potwierdzaja to czesci zamienne.
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 12:27   #197
baxowy
ford::beginner
 
Avatar baxowy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację, idę oddać mojego. Odnośnie dużych pojemności i mocy to za chwilę będzie 2,7T Eco z 325 km i jest zdaje się w Stanach 3,5T Eco, więc nie jest tak źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no, jakie oddawać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Źle może się wyraziłem po piwku - boję się że niedługo każą nam litrówkami jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dużo oszczędniejsze w paliwie jest 1.5 od 2.0? Zawsze wydawało mi się, że niskolitrażowe więcej żrą bo trzeba je mocniej kręcić.
baxowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 12:54   #198
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał baxowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no, jakie oddawać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Źle może się wyraziłem po piwku - boję się że niedługo każą nam litrówkami jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dużo oszczędniejsze w paliwie jest 1.5 od 2.0? Zawsze wydawało mi się, że niskolitrażowe więcej żrą bo trzeba je mocniej kręcić.
Spoko, ja nie obrażalski - jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spalania, to poczytaj wątek. Jest różnica na pewno na korzyść 1,5. Czy duża, czy mała, to już zależy od spojrzenia, kieszeni właścicieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie spalanie tylko po mieście jest na poziomie 9,4 w tej chwili, ale dużo krótki odcinków.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 13:36   #199
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

@ baxowy u mnie teraz jest spalanie w 7,2 przy normalnej jeździe bez piłowania i zbędnego kręcenia na obrotach . Też na krótkich odcinkach więc tragedi nie ma. Choć jeździłem testówka(kombi) i tam było juz 9,6 ale ją ładnie kręcili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 13:52   #200
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Zanim wybierzesz silnik, to zrób jazdę testową. Ja pierwotnie chciałem 1.5, ale w porównaniu z poprzednim autem to było za mało i wybrałem 2.0.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.