Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2016, 15:49   #1
qazzaq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Sprzęgło miękkie do połowy

Witam,
od momentu kupna ( 3 tygodnie temu ) zastanawia mnie kilka rzeczy.
Jedną z nich jest kwestia sprzęgła. Tj. sprzęgło w moim Focusie niby działa poprawnie, tzn. nie ślizga się, biegi wchodzą bez oporu i precyzyjnie.
Ale. No właśnie. Sprzęgło po wciśnięciu jest bardzo miękkie i i nic się nie dzieje. Dopiero po mocniejszym wciśnięciu ( około 50 % ) dzieje się to co powinno ( tzn. rozłącza skrzynie i można zmienić bieg ). Wiem, że w mk2 tak nie jest i sprzęgło zachowuję się w sposób standardowy. Działa płynnie.
Czy mk 3 mają inaczej? Czy kupiłem Forda ze sprzęgłem do wymiany?
Dodatkowe objawy, nie pisze, że przyczyną jest to samo, ale samochód dziwnie drży na biegu jałowym. Czytałem, że przyczyną może być uszkodzenie poduszki pod skrzynią biegów.
Jak ktoś coś, to będę wdzięczny.

qazzaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 17:14   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,387
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

jeśli chodzi o sprzęgło, to jak przesiadłem się z MK2FL na MK3 to byłem zaskoczony że wystarczy dotknąć delikatnie pedał aby ten prawie że sam opadł niżej. Zero mordowania się jak w moim poprzednim gdzie po 3 dniach jazdy lewa noga odmawiała dalszego wciskania.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 17:25   #3
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Ogolnie mimo że to sprzęgło chodzi u mnie np mega lekko to ja je opiszę jednym słowem - koszmarne.
Ja się przesiadlem z mk1 tdci i tam sprzęgło miało piękny krótki skok brało zawsze w tym samym miejscu a jego wyczucie było takie że nawet ktoś kto nie siedział za kierownicą by je ogarnął.
To z Mk3 ma długi skok do tego trzeba bardzo delikatnie operować żeby nie szarpać i zero w nim czucia.
Dla mnie sprzęgło porażka i może to u ciebie jest problemem.

Co do drzenia: ten typ tak ma... Nawet filmik na YT jest.
Serio ja się przesiadlem z mk1 i o ile chodzi o jakość i wygląd auta to czuję że siedzę w aucie prawie 15 lat młodszym. Jeśli chodzi o silnik - to czuję się jakbym siedzial w starszym

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 18-04-2016 o 17:27
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 19:13   #4
qazzaq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Właśnie trochę to irytujące. Te drgania, w mk 2 tak nie mam. Sprzęgło zdecydowanie łatwiejsze do wyczucia w mk 2. Dobrze ze nie tylko u mnie tak jest ��. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
qazzaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 19:24   #5
urozanin
ford::beginner
 
Avatar urozanin
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk3 sedan
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Zdecydowanie potwierdzam. Jeżdżę co prawda 2.0 TDCi, ale w porównaniu do innych pojazdów, którymi miałem okazję jeździć sprzęgło działa dużo gorzej, nieintuicyjnie, bardzo trudno je wyczuć i zachować płynność (szczególnie przy ruszaniu). Jak dla mnie największy minus całego auta ; )
urozanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 19:50   #6
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Ja niestety też potwierdzam, płynne ruszenie i zmiana biegów przy wyższych obrotach bez szarpania wymagała ode mnie dwóch-trzech dni jeżdżenia. We wszystkich innych autach, a miałem ich kilka, to była kwestia paru ruszeń.
Skrzynia biegów tez mi się nie podoba, dziwnie zestopniowane przełożenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koniec marudzenia hehe
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 20:34   #7
qazzaq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Ponieważ kilku kolegów odpowiedziało, to poproszę Was jeszcze o opinie na temat kultury pracy jednostki na biegu jałowym. U mnie jest tak jak na wyżej wspomnianym przez kolegę filmiku na YouTube. Czy to normalne, czy szukać usterki. Focus jedzie niedługo do mechanika na standardowe wymiany oleju , płynów i filtrów wiec jest czas na szukanie. No chyba że tak ma być.
qazzaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 21:11   #8
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Ma, ma-- ja wymieniłem wszystkie poduszki na oryginały, zregenerowałem wtryski, filtr paliwa i nic, telepie jak telepało. Najgorzej jest na klimie na światłach telepie jakby miał wylecieć w powietrze...
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 10:02   #9
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 152
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

Widzę kolega z Poznania, ja swojego Focusa mam od dwóch miesięcy, a wcześniej jeździłem tylko benzynami więc tym bardziej wyczuwałem drgania na podłodze itd.
Z filmu na yutube i innych wypowiedzi wynika że TTTM, teraz tego już nie wyczuwam, poprostu się przyzwyczaiłem.
Ale jest jeszcze jedna kwestia...... mam silnik po przemianie z 95 na 115 KM i teraz pracuje równiej i mniej drga.
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 21:13   #10
qazzaq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprzęgło miękkie do połowy

I jak kolego po zmianie wrażenia? Warto?
qazzaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.