Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2016, 05:39   #1
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Angry 2.0 tdci kopci i poszarpuje w okolicy 2k obr.

Witam!
Od pewnego czasu mój C-max miał dziwne poszarpywania w okolicy 2000 obrotów. Nie miał błędów więc nikt od ręki nie potrafił odpowiedzieć ocb.
Auto nie straciło mocy, a objawy ustawały nieco po rozgrzaniu.

W weekend byłem w Pradze i wracając zapaliła się usterka silnika. Objawów brak poza tymi które już były. Może tylko częściej poszarpuje. Dodatkowo odkryłem (nie wiem czy wcześniej tez tak się działo), że auto kopci na czarno przy przyspieszaniu (widac w lusterku oraz okopcony zderzak). Do Łodzi dojechałem bez problemowo przy czym zwróciło uwagę nadmierne spalanie. Wcześniej przy jeździe autostradowej spokojnie zamykałem sie w 6l a teraz z trudem utrzymałem 7. Po mieście też wydaje się brać więcej. Mam nadzieję, że uda mi się dzisiaj go podpiąć do kompa... Wszystkie porady i uwagi mile widziane.

Pozdrawiam i oczywiście napiszę co się okaże.

adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 05:50   #2
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: 2.0 tdci kopci i poszarpuje w okolicy 2k obr.

Skoro kopci to PCM dawkuje za dużo paliwa lub za mało powietrza. Jednak jeśli ewidentnie więcej pali to raczej paliwa.Jak odczytasz błędy może coś się wyjaśni.

Android
tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 17:34   #3
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tdci kopci i poszarpuje w okolicy 2k obr.

Więc dzisiaj odczytano dwa błędy:
Pogorszona jakość oleju i uszkodzony czujnik temperatury.
Wcześniej inny mechanik sczytał problem z egr-em ale mam do niego dopiero na 9lutego na diagnozę jechać szczegółową.
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 10:16   #4
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tdci kopci i poszarpuje w okolicy 2k obr.

Olej wymieniony ale niestety nie można usunąć błedu o jakości oleju. Czy to auto może mieć fizyczny czujnik czy jest to algorytm?

editGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.omogło kasowanie inspekcji oczywiście. Błąd oleju zniknął. Zostało poszarpywanie do rozwiązania i kopcenie.

Gdyby ktoś miał problem to w automacie kasowanie wygląda tak jak w manualu. Zapłon i dwa pedały na raz. Poczekać około 10 sekund aż pojawi sie napis completed.

Ostatnio edytowane przez adamldz ; 28-04-2016 o 11:59
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 20:04   #5
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tdci kopci i poszarpuje w okolicy 2k obr.

Problem rozwiązany!

Po pierwsze filtr dpf zdemontowany i oddany do wypalenia w piecu indukcyjnym. Wypalał się raz za razem i komputer pokazywał, że jest zabity. Mimo iż nie pokazywało błędu mechanik stwierdził, że albo wycinka albo wypalanie. Wybrałem wypalanie.
Pozostało kopcenie i poszarpywanie. Podczas jazdy próbnej stwierdzono, że auto syczy co było spowodowane nieszczelnością - winna turbo - rura od intercoolera. Szczęśliwie w Łodzi jest magik co się tym zajmuje na Olechowie - 230 pln i mam rurę z roczną gwarancją.
Dzisiaj auto odebrałem i jest nie do poznania.
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.