Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2016, 12:57   #1
wojciechsu
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-Max 2008 oraz Focus Active
Silnik: EB 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie S-MAX benzyna czy Diesel?

Od jakiegoś czasu poszukuję, a raczej przeglądam ogłoszenia w poszukiwaniu S-Maxa i jakoś to przeglądanie ani trochę nie przybliża mnie do zakupu, a wręcz oddala.
Panowie (i Panie ?), pomóżcie proszę na coś się zdecydować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym samochód 7-osobowy, który powinien posłużyć dobre parę lat,
przy przebiegach ok 10-12tys. rocznie, w tym 3-5 tys. po mieście.
Kwota do wydania nie jest dokładnie sprecyzowana. Wstępnie rzędu 50-parę tys., ale może też być trochę wyższa, jeśli jakiś fajny egzemplarz byłby do wzięcia.
Doradźcie, która z poniższych opcji byłaby najlepsza:

1) Ecoboost, co myślicie o:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo z Niemiec:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co prawda budżet musiałbym trochę naciągnąć, albo może coś podobnego znajdzie się w odrobinę niższej cenie...

2) Diesel po-liftingu, pewnie też powyżej 60tys., np.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
?

3) Starszy Diesel, w kwocie 40-50tys., dzięki czemu zostanie sporo pieniędzy na ewentualne naprawy

Którą z tych trzech opcji byście polecali?

Skłaniałem się ku benzynie, ale Diesla chyba znacznie łatwiej dostać. No i pytanie: jakie problemy może sprawiać ten silnik Ecoboost, czy aby oczekiwana żywotność nie będzie mniejsza niż Diesla?

wojciechsu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 13:07   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Cytat:
Napisał wojciechsu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Ecoboost, co myślicie o:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
1 auto miało stłuczkę prawym przednim bokiem, wymieniono błotnik i leda w zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto nie do kupienia.
Cytat:
Napisał wojciechsu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Fo...225433711.html

co prawda budżet musiałbym trochę naciągnąć, albo może coś podobnego znajdzie się w odrobinę niższej cenie...
lepiej go nie naciągaj na to auto, bo ono jest z wałkiem na VAT, komisu też nie polecam

a może takie ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 13-05-2016 o 13:11
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 15:50   #3
wojciechsu
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-Max 2008 oraz Focus Active
Silnik: EB 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 auto miało stłuczkę prawym przednim bokiem, wymieniono błotnik i leda w zderzaku
auto nie do kupienia.
A możesz napisać, skąd znasz takie szczegóły? Bo faktycznie rozważałem tą ofertę... Może być na priv...

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może takie ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na tego typu zakupie być może się skończy. Takie pytanie: w jakimś wątku przemknęło mi, że wersje poliftowe nie sprawiają już problemów z DPF-em, czy tak faktycznie jest? I jak jest rocznik 2011, to na pewno jest taka wersja?

Na razie jeszcze poczekam z parę tygodni, może się pojawi jakiś Ecoboost do 15tys. EUR... W zeszłym tygodniu przez moment widziałem takiego od prywatnego sprzedawcy, ale tylko zdążyłem zapytać o VIN i już był Verkauft.
wojciechsu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 15:53   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Cytat:
Napisał wojciechsu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz napisać, skąd znasz takie szczegóły? Bo faktycznie rozważałem tą ofertę... Może być na priv...
bo robiłem na zlecenie Inspekcję tego auta i auto zostało zadatkowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PDF nie ma z nim problemu i przed liftem jak się jeździ tak jak trzeba
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 16:00   #5
wojciechsu
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-Max 2008 oraz Focus Active
Silnik: EB 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo robiłem na zlecenie Inspekcję tego auta i auto zostało zadatkowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A, teraz rozumiem, czyli w zasadzie sprzedane...

Cytat:
Napisał czeslaw555; Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PDF nie ma z nim problemu i przed liftem jak się jeździ tak jak trzeba
No ja nie wiem czy jeżdżę jak trzeba, a tym bardziej moja żona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Diesla nigdy nie miałem.
wojciechsu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 16:02   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

to napisz mi na priv to ci powiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 17:05   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Cytat:
Napisał wojciechsu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie jeszcze poczekam z parę tygodni, może się pojawi jakiś Ecoboost do 15tys. EUR... W zeszłym tygodniu przez moment widziałem takiego od prywatnego sprzedawcy, ale tylko zdążyłem zapytać o VIN i już był Verkauft.
Prywatny nie znaczy lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dwa pierwsze auta, ktore wrzucil czeslaw sa stosunkowo blisko mnie max 150km.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 18:24   #8
tburzynski
ford::beginner
 
Avatar tburzynski
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk3/mk4 ?
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Jak masz tyle kasy do wydania to pomyśl o leasingu nowego S-Max, tym bardziej że da się wytargować niezłe zniżki.
Będziesz mieć nowe auto i skonfigurujesz jak chcesz.
tburzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 20:26   #9
wojciechsu
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-Max 2008 oraz Focus Active
Silnik: EB 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prywatny nie znaczy lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dwa pierwsze auta, ktore wrzucil czeslaw sa stosunkowo blisko mnie max 150km.
OK, czyli jednak jestem skazany na Diesla. Nie wiem czy nie zajeżdżę go po mieście...

Cytat:
Napisał tburzynski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz tyle kasy do wydania to pomyśl o leasingu nowego S-Max, tym bardziej że da się wytargować niezłe zniżki.
Będziesz mieć nowe auto i skonfigurujesz jak chcesz.
No to też jakaś myśl, tylko że jak się już zacznie konfigurować, to za chwilę jakaś kosmiczna suma wychodzi, której nawet zniżki nie sprowadzają na ziemię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A poza tym raczej nie chciałbym się zadłużać... Niepewne czasy.
wojciechsu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 20:33   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: S-MAX benzyna czy Diesel?

Nie okresliles sie z budzetem do konca i wymaganiami..
Szukasz rozumiem tylko polifta? Jak benzyna to tylko ecoboost?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.