Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2016, 11:50   #3401
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

no ja bym na bank takiego kupił. Wiem, że cena jest zwykle mało sympatyczna ale.......
załączony obraz mnie akurat się podoba i przekonujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG0023.jpg (83.6 KB, 129 wyświetleń)

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 12:06   #3402
mistral1
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Stryków
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Drodzy Koledzy,
przepraszam, że wchodzę w ten wątek - który de facto nie jest kontynuacją poprzedniego postu - niemniej moje pytanie, które chcę zadać, wchodzi w zakres tego TEMATU, więc bardzo proszę o Wasze zdanie w tej kwestii.
Ponieważ chcę zamówić Mondeo i to już niedługo - miałby to być samochód z adaptacyjnymi światłami LED - to jak wcześniej w przypadku mojego samochodu Grand C Max, gdzie mam ksenony i jednocześnie spryskiwacze reflektorów - to w przypadku Mondeo - spryskiwacze są już tylko opcją i zastanawiam się czy jest sens je brać - kosztują dodatkowo około tysiąca złotych. Dotychczasowe moje doświadczenia raczej nie potwierdzają niezwykłej skuteczności spryskiwaczy - na pewno mam większe zużycie płynu, gdyż kontrola aby spryskać tylko reflektory, lub same szyby - jest ograniczona....
Proszę Was napiszcie mi - jaka jest skuteczność spryskiwaczy w Mondeo, czy waszym zdaniem jest sens je brać -
pozdrawiam
mistral1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 12:15   #3403
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

przy ksenonach spryskiwacze są wymogiem. Nie da się kupić ksenonów bez spryskiwaczy. Masz rację, że ich funkcjonalność jest dyskusyjna. Była to jedyna pozycja z cennika, której nie wziąłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....no i jeszcze popielniczki ne mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moim zdaniem nie warto
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 13:08   #3404
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja mam spryskiwacze, bo były w standardzie. Jak się sprawują ciężko powiedzieć, bo nie mam porównania do Mondka bez tych spryskiwaczy. Mogę napisać jedynie, że przez całą zimę przetarłem światła ze 3 razy ręcznie. Pewnie bez spryskiwaczy musiałbym to robić częściej ale jak często to ciężko stwierdzić.

W Polsce bym za nie 1000zł nie dał. Zimy praktycznie nie ma - szczególnie w centralnej Polsce - także większego sensu korzystania z nich nie widzę.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 13:13   #3405
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A ja wziąłem, ale że auto odebrałem pod koniec lutego, to jeszcze nie wiem, na ile czyszczą brudne reflektory. 900 pln to nie tak dużo, jak za auto warte ponad 100 tys. Wolałem wydać 900 na spryskiwacze niż na psychologa, który pomógłby mi wyjść z traumy "niemania spryskiwaczy". :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 14:08   #3406
mistral1
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Stryków
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

o ile w przypadku Granda - reflektory mają dużą powierzchnię, więc wyobrażam sobie, że światło ma więcej szans wydostawać się na zewnątrz i świecić na drogę, o tyle w przypadku Mondeo, gdzie śliczne reflektory są wąskie - to być może mogą się też one dużo szybciej brudzić - szczególnie przy jeździe autostradą gdzie dodatkowo nie ma warunków by się zatrzymać i przecierać szkiełka - więc tak sobie myślę, że rzeczywiście spryskiwacze - zawsze troche pomogą utrzymać reflektory na tzw. minimalnym poziomie czystości
jest jeszcze drugi aspekt - o którym chwilę myślałem ale nie wiem czy jest logiczny: zalegający śnieg, czy błoto na reflektorach z halogenami czy ksenonami - być może łatwiej sam się usuwa / spływa od ciepła emitowanego od środka reflektora, w przypadku LED ciepła raczej nie będzie czyli nic nie pomoże aby coś spłynęło...

chyba się jednak będę skłaniał za wzięciem opcji spryskiwaczy

niemniej - jeśli jeszcze ktoś podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami - będę wdzięczny
mistral1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 14:19   #3407
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał mistral1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest jeszcze drugi aspekt - o którym chwilę myślałem ale nie wiem czy jest logiczny: zalegający śnieg, czy błoto na reflektorach z halogenami czy ksenonami - być może łatwiej sam się usuwa / spływa od ciepła emitowanego od środka reflektora, w przypadku LED ciepła raczej nie będzie czyli nic nie pomoże aby coś spłynęło...
Też tak myślałem jak Ty. Dodatkowo, czytałem na forach US, ludzie narzekali, że w przypadku opadów śniegu, zimny reflektor LED zalepia się i pożądana byłaby opcja spryskiwaczy - chyba w US jej nie było, Więc wziąłem aby nie wpaść w pułapke "trumny". Jeśli idzie o zużycie płynu to tutaj raczej nie ma obawy. Zauważyłem, że w praktyce przy chwilowym użytkowaniu spryskiwacza załącza się jedenie sprysk na szybę. Spryskiwacz reflektora uruchomił mi się chyba raz - albo robi to co kilka spryskiwań szyby, albo trzeba dłużej trzymać włączony sprzyskiwacz. Boję się że większego doświadczenia u nas w kraju nie będzie, bo auta z tą opcja to dopiero rocznik 2016 - a zimy od lutego prawie w ogóle nie była - nawet na pogórzu kraju
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 19:32   #3408
michjak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2014
Model: mondeo
Silnik: mk4
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obstawiam fl mk5 koniec 2017 rok
a ja poczatek 2017, podobno ma byc zaprezentowany w pazdzierniku w paryzu w biezacym roku. Na necie sa juz foty oklejonego fl mk5 na eurppejskich drogach.
Jesli mialbym kupowac to wstrzymanie sie kilka miesiacy byloby sensowne.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"We expect the Mondeo facelift to be showcased at this year’s Paris Motor Show. Ford will likely present the Mondeo as a 2017 car and the vehicle will probably arrive in dealerships at the beginning of next year."
michjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 22:06   #3409
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy ksenonach spryskiwacze są wymogiem. Nie da się kupić ksenonów bez spryskiwaczy. Masz rację, że ich funkcjonalność jest dyskusyjna. Była to jedyna pozycja z cennika, której nie wziąłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....no i jeszcze popielniczki ne mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moim zdaniem nie warto

mylisz się kolego.. w najnowszych xenonach często nie występują spryskiwacze.. zobacz między innymi citroena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2016, 06:10   #3410
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Wymóg spryskiwaczy wynika z ilości lumenów emitowanego światła. Jeśli dane światłą nie wymagają spryskiwaczy tzn. ich jasność jest mniejsza od tych rozwiązań które spryskiwaczy wymagają. Mocne xenony wymagają spryskiwaczy. W nowszych autach producenci ograniczyli moc lamp i dlategio spryskiwacze nie są dalej wymagane.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.