Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2016, 12:25   #3041
Arthi2000
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK5 Titanium HB
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Droga z Ostrawy do Bratysławy: minąłem jednego białego MK5.
Bratysława: nie widziałem żadnej sztuki.
U mnie na wiosce pod Bydgoszczą to chyba ze 3 naliczyłem już (w tym jedno Vigniale) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Faktycznie ludzie jakoś się dziwnie patrzą na to auto.

Btw, manewrowanie tym lotniskowcem po wąskich i zatłoczonych uliczkach Bratysławy jest zlekka stresujące.


Ostatnio edytowane przez Arthi2000 ; 23-08-2016 o 12:28
Arthi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 15:12   #3042
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Dzisiaj na jednej ulicy w KRA spotkały się cztery. Dwa srebrne i dwa RR ale mój tylko kombii.

Bump:
Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cud że przyjechałeś nieobity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stres był, ale to nie najgorsze. Dw razy w uliczkach uchowałem lusterka tylko dlatego że odpowiedni oszybko je złożyłem widzą auta pędzące w druga stronę. Z kolei w wąwozie na łuku 180 st. stanąłem dęba i szybko wycofałem gdyż jakiś włoski autobus wpadł na pomysł, że zakazy wjazdu pow. 3.5 tony go nie obowiązują. Mimo że w porę się wycofałem to i tak tym autobusem składał się dobre kilka minut, a ja odczułem ulgę, że nie byłem najdłuższy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak że cud wydarzył się kilka razy
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 13:51   #3043
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj na jednej ulicy w KRA spotkały się cztery. Dwa srebrne i dwa RR ale mój tylko kombii
Gdyby @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie podbijał kraju, byłaby szansa na MK5x5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przekaz Tapatalkiczny
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 16:54   #3044
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie ja. Ja nic nie podbijam. ;-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 05:26   #3045
galux20
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: wielkopolska
Model: mk3 passeratii
Silnik: 2,2tdci 2.0tdi
Rocznik: 2005 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

miałem wypożyczone kilka aut
superba [tylko jazda próbna] dsg 190 ps tdi -jedynie ilość miejsca jest na 6 -reszta w tym aucie to rozczarowanie[cena też]
passat[3dnii ]1,8 tsi dsg-bardzo pozytywne rozczarowanie pod każdym względem[nawet ilość miejsca i cena] ale przede wszystkim jakość w środku

mazda 6- jeden dzień 2 litry benzyna manual- no nie ma kopa jak tdci ale fajnie się tym jeżdzi a spala właściwie tyle co diesel 7-7,5
mazda 6 ale 2,5 w automacie- rewelacja -przy normalnej jeżdzie to spokojnie poniżej 8 ale cała reszta auta to REWELACJA- CIĄGNIE ŚWIETNIE , wyposażenie kompletne a praca silnika bajka

mondeo 2 tdci 150 ps w trendzie - w sumie pozytywne odczucia[szkoda że w tak wielkim aucie jest stosunkowo mało miejsca] no i silnik 150 ps troche słaby[da się podkręcić na 180 ps bo 6 tyś nie będę dopłacał.

Bump: w sumie biturbo w mondeo jest ciekawą propozycją w dobrej cenie
galux20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 08:35   #3046
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Wiem że ludzie z co wahali się nad mazda i wybrali mondeo ze względu że mazda zbyt głośna to teraz zamawiąjąc mową mazdę zamawia się już po liftingu.
.
Kilkadziesiąc zmian razem z zegarami, boczkami, kierownicą , sam wygląd się zmeinhi jak i dojdzie jej podgrzewanie.
Doładnie napisali co zmienią, dodatkowe wyciszenie, podfufitki, poczków, słupków, nowe uszczelki , mniejsze luzy w spasowaniu cześci i 25% grubsze laminowane szyby.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 28-08-2016 o 08:38
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 08:51   #3047
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

To już drugi lifting M6 gdzie mówią o lepszym wyciszeniu. Jeszcze ze dwa liftingi i dogonią europejską konkurencję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja M6 odrzuciłem przede wszystkim ze względu na blachy. Dopóki Mazda nie "odkryje" lepszego zabezpieczenia blach to na pewno samochodu od nich nie kupię.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 09:38   #3048
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że ludzie z co wahali się nad mazda i wybrali mondeo ze względu że mazda zbyt głośna to teraz zamawiąjąc mową mazdę zamawia się już po liftingu.
.
Kilkadziesiąc zmian razem z zegarami, boczkami, kierownicą , sam wygląd się zmeinhi jak i dojdzie jej podgrzewanie.
Doładnie napisali co zmienią, dodatkowe wyciszenie, podfufitki, poczków, słupków, nowe uszczelki , mniejsze luzy w spasowaniu cześci i 25% grubsze laminowane szyby.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak, tylko po tym wyciszeniu auto konkretnie przytyje i zacznie palić więcej - więc zniknie atut rozsądnego spalania, który chyba jest jedyną zaletą jednostki 2.0. Nie jest tajemnicą że istotny wpływ na masę mają; wyciszenie i wyposażenie oraz grubości szyb

Bump:
Cytat:
Napisał galux20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
passat[3dnii ]1,8 tsi dsg-bardzo pozytywne rozczarowanie pod każdym względem[nawet ilość miejsca i cena] ale przede wszystkim jakość w środku

mondeo 2 tdci 150 ps w trendzie - w sumie pozytywne odczucia[szkoda że w tak wielkim aucie jest stosunkowo mało miejsca] no i silnik 150 ps troche słaby[da się podkręcić na 180 ps bo 6 tyś nie będę dopłacał.

Bump: w sumie biturbo w mondeo jest ciekawą propozycją w dobrej cenie
Passat: moim zdanie 7-mio biegowa skrzynia i obniżony moment powodują zbyt częśto redukcję przełożeń. Ryzyko żywotności skrzynii, która jest praktycznie nie naprawialna w kraju - podobnie jak powershift forda. Czyli jak toś bierze auto na 3-5 lat to jest to akceptowalne. Dla osoby kupującej auto na dłużej ryzyko kosztów utrztymania jest wysokie

Jeżdżę 180 i moim zdaniem to jest minimum - odczucie jak 100 konny TDI PD którego miałem w aucie 300 kg lżejszym (Octavii). Jeśli idzie o podnoszenie mocy to sa dwa aspekty: (1) gwarancyjny (2) żywotność innych komponentów, które mogą się różnić w fabrycznych wersjach. Jeśli padnie Ci dwumas, skrzynia itp to wątpię aby gwarancja to uznała przy tuningowanym silnku. Tłumaczenie, że oprogramowanie jest takie samo jak w produkcyjnym 180 nic nie da, gdyż producent użyje argumentu, że miało prawo się tak stać, gdyż silnik miał celowo obniżoną moc i moment - mając na uwadzę właśnie podzespoły o niższej obciążalności

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 28-08-2016 o 09:52
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 12:44   #3049
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Akurat to żaden argument, bo już w wątku o chipsie było napisane, jeśli (podkreślę jeśli) się zdarzy jakaś awaria silnika to ASO guzik może zrobić.
Wkleję jeszcze post od którego warto poczytać zanim będzie się prawić mądrości o nieuznaniu gwarancji w razie czego.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 15:10   #3050
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

a jak należy oznakować FCP?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał goodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tydzień w okolicach KoszalinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ilość zarejestrowanych MK5 = ok. 15. Niestety żaden nie oznakowany jako członek FCP i wszystkie zdziwione, jak ich się pozdrawia światłami.

Przekaz Tapatalkiczny
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.