Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2016, 19:13   #1
orient
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus mk2 1.8 benzyna

Witam!
Ostatnio szukam auta dla siebie. Zainteresował mnie Focus Mk2 z silnikiem benzynowym 1.8 125km. Chciałbym usłyszeć coś na temat tego auta, nigdy wcześniej nie miałem Forda i w rodzinie też więc będzie to pierwsza przygoda z tą marką więc wypadałoby aby była miła i ciekawa. Interesuje mnie ogólnie jak usterki,naprawy,koszta. Jak wygląda spalanie na trasie/mieście. Głównie auto będzie użytkowane do dojazdów do pracy a w weekendy na jakieś przejażdżki więc też jestem ciekawy komfortu.
Przeważnie szukam 2008 lub ewentualnie 2007. Czy wersje poliftingu różnią się znacznie od przedliftów?
Aaa i jeszcze pytanie na temat korozji, czy gniją te focusy i jeśli tak to gdzie.
Co sprawdzać na oględzinach jeśli wybór padnie na Forda.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 20:18   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał orient Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wersje poliftingu różnią się znacznie od przedliftów?
Nie wiem czy znacznie, ale widocznie:
-zegarami
-kolorem podświetlenia wnętrza
-radiem
-panelem klimatyzacji automatycznej
-podłokietnikiem
-lampami przednimi i tylnymi
-oboma zderzakami

Tyle mi się ad hoc przypomniało.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 20:03   #3
orient
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Up!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 21:14   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał orient Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sprawdzać na oględzinach jeśli wybór padnie na Forda.
Wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żartowałem, bo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Nie gniją jak mk1 (np. nie rozwarstwia się poszycie drzwi na łączeniach). Korozja zdarza się na połączeniu tylnych błotników ze zderzakiem i pod blendą tylnej klapy. Piach przeciera w tych miejscach lakier, no i wypiaskowane progi od opon. Usterki akceptowalne, koszta nie za wysokie, auto popularne. Wszystko znajdziesz na forum i ludzi chętnych do pomocy. O spalaniu nie napiszę, bo mam diesla. Niektórzy uważają, że 90KM to za mało do tego auta. Mi wystarcza, po drogach krajowych spala poniżej 4l/100km. Komfort jest ok., niezależne zawieszenie. W kabinie focus mk2 jest głośny przy prędkościach autostradowych <140km/h, warto dodatkowo wygłuszyć. Mała sugestia, przejedź się Focusem trochę szybciej po zakrętach...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 12:30   #5
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał orient Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Ostatnio szukam auta dla siebie. Zainteresował mnie Focus Mk2 z silnikiem benzynowym 1.8 125km. Chciałbym usłyszeć coś na temat tego auta, nigdy wcześniej nie miałem Forda i w rodzinie też więc będzie to pierwsza przygoda z tą marką więc wypadałoby aby była miła i ciekawa. Interesuje mnie ogólnie jak usterki,naprawy,koszta. Jak wygląda spalanie na trasie/mieście. Głównie auto będzie użytkowane do dojazdów do pracy a w weekendy na jakieś przejażdżki więc też jestem ciekawy komfortu.
Przeważnie szukam 2008 lub ewentualnie 2007. Czy wersje poliftingu różnią się znacznie od przedliftów?
Aaa i jeszcze pytanie na temat korozji, czy gniją te focusy i jeśli tak to gdzie.
Co sprawdzać na oględzinach jeśli wybór padnie na Forda.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam 1.6 benz. z 2008 r. Moim zdaniem lepiej dopłacić i kupić auto już po lifcie. Auto wygląda dużo lepiej, szczególnie z przodu (nie jest już tak nudne) i konsole centralną ma dużo nowocześniejszą. W wersjach z 2007 r. konsola i zegary (na które przecież będziesz cały czas patrzeć podczas jazdy) są już przestarzałe - moim zdaniem brzydkie. Jeśli chodzi o 1.6 benz. to jest bardzo dobre auto, bezawaryjne przede wszystkim - pod warunkiem, że znasz historię serwisową. Prowadzi się bardzo pewnie i ładnie przyśpiesza nawet z silnikiem 1.6. Focus ma najlepsze zawieszenie w swojej klasie i to się czuje podczas jazdy w zakrętach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spalanie po mieście mi wychodzi w okolicach 10 L a na trasie przy od 5,5 do 6 L. Jadąc z rowerami na dachu po autostradzie spalanie wyszło mi ok 8 L. Auto dużo lepiej zabezpieczone pod względem korozji niż poprzednicy. Ale też nie jest pozbawione wad w postaci kiepskiego wygłuszenia i bardzo plastikowego środka (plastiki kiepskiej jakości). W aucie poprostu jest głośno - szczególnie głośno jest z tylnych kół (słychać duży szum) - tam nie ma plastikowego nadkola tylko jest z jakiejś włókniny i cały szum z drogi dostaje się do kabiny, bynajmniej w wersji z silnikiem 1.6 (warto zainwestować w dodatkowe wygłuszenie). Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Auto ma wielowahaczowe zawieszenie z tyłu i trzeba koniecznie po zakupie sprawdzić zbieżność i w razie czego ustawić, w przeciwnym wypadku będzie ząbkować opony. Co do pytania na co zwrócić uwagę przy zakupie - przede wszystkim na historię wypadkowości. Proszę nie wierzyć, że auto które zostało sprowadzone z Niemiec nie było bezwypadkowe. Tam auta te na rynku wtórnym są droższe niż u nas. Sprowadza się tylko i wyłącznie rozbite samochody lub z olbrzymimi przebiegami, które się cofa. Kupując swojego oglądałem trochę tych aut w komisach, bądź u handlarzy - w ogłoszeniu było napisane "bezwypadkowe" a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Dobrze przy zakupie mieć ze sobą czujnik grubości powłoki lakierniczej. Mam nadzieje, że pomogłem - Pozdrawiam. PS - jak focusa to tylko benzyna, diesle fordowskie są drogie w eksploatacji. Dopóki jeździ to jeździ, ale jak coś padnie to koszty są duże. Może jedyny rozsądny diesel to ten co ma mój przedmówca 1.6D - tam nie ma chyba dwumasy i nie wiem czy jest dpf.

Ostatnio edytowane przez Dawid_os ; 10-10-2016 o 12:55 Powód: pomyliłem dpf z pdf
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 12:55   #6
gnat80
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: Tuchola
Model: MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT115KM
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Ja mam Focusa mk2 przedlifta,1.6 PB Ti VCT 115KM,rdzy nie zauważyłem,spalanie około 9L miasto,6,5 trasa.Silnik dynamiczny,ładnie się zbiera,biegi dość krótkie.
Jedyne co mnie drażni to właśnie ten szum tylnych kół przenoszony do kabiny.
Znajomy ma C -Maxa 1.8 chyba duratec,silnik już remontował,żarł olej na potęgę.
gnat80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 21:22   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał Dawid_os Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.6D - tam nie ma chyba dwumasy i nie wiem czy jest dpf.
Dawid, wszystkie 1,6tdci w Fordzie mają dwumasę. 90ps nie ma zmiennej geometrii turbiny i DPF zdaje się do 11. 2009. Później był CDPF... Ładnie opisałeś.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 10:38   #8
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawid, wszystkie 1,6tdci w Fordzie mają dwumasę. 90ps nie ma zmiennej geometrii turbiny i DPF zdaje się do 11. 2009. Później był CDPF... Ładnie opisałeś.
Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.