Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2016, 15:52   #21
Pufcio
ford::beginner
 
Avatar Pufcio
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI Osłona chłodnicy na zimę.

Ten woznica67 to chyba jakiś troll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie jest możliwe, żeby ktoś wiedzący gdzie są czujniki w komorze silnika, po zapytaniu się "gdzie są?" tak bardzo wykręcał się od odpowiedzi, chyba że pojęcia o tym nie ma i tylko struga inteligenta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czujnik jest jeden w TDDi. Mogę pokazać gdzie jest, mogę opisać charakterystykę w funkcji temperatury, jak silnik/wskazówka reaguje, gdy na wyjściu czujnika jest konkretna wartość i gdy jest uszkodzony lub wręcz odpięty. Nie wierzę, że autor tematu to potrafi.
A jeśli mnie zacytuje, to tylko po to, żeby wypisać stek pierdół bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej lub będzie udowadniał, że z tymi czujnikami i przesłanianiem wlotów powietrza to nie o Focusa chodziło (serio, nie pisz już nic, nie ośmieszaj się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

__________________
"Nigdy nie zaczynaj dnia zbyt przyjemnie, bo potem może być już tylko gorzej"
Pufcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 15:54   #22
woznica67
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fokus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI Osłona chłodnicy na zimę.

Skoro płyn nie przepływa przez chłodnice bo termostat jest zamknięty i układ działa na tzw małym obiegu to zasłonięcie czegokolwiek może poprawić nagrzewanie bo powietrze nie wpada do komory silnika a nie to że zasłoniłeś chłodnice.

Niektóre fordy nawet w latach 90 nie mają żadnego czujnika wentylatorów bo wentyle sterowane są przez ECU.

I zgadza się , tak się potocznie mówi zasłonić chłodnice, a chodzi o to co piałeś , czyli blok silnika , tak samo jak to , że komp bierze odczyt z czujnika i sam wszystkim steruje.
Co do linku, czy wg. Ciebie pomiar temperatury bierze z bloku , czyli z metalu czy jednak jest wkręcony do bloku i płaszcza układu chłodzenia skąd bierze pomiar?

Bump: nie będę nic cytował, temat był o przysłonięciu chłodnicy, nie pisałem , że wiem gdzie jest czujnik, tylko standardowo są z reguły dwa lub trzy, w Focusie nie szukałem bo na razie działa, więc nie ma takiej potrzeby żeby szukać, co nie zmienia faktu , że pomiar jest brany z płynu chłodzącego, chyba , ze na tyle się zmieniło i jest brany z samego bloku.
Reasumując , przysłonięcie przodu poprawia szybkość grzania na krótkich odcinkach, a takowych przysłon do Focusa nigdzie nie kupie i trzeba coś samemu zrobić. Wszelkie sugestie wszystkich kolegów wezmę sobie do serca i więcej grzechów nie pamiętam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
woznica67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 20:27   #23
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI Osłona chłodnicy na zimę.

Cobyście nie napisali, koledze i tak spada temperatura silnika. Co jest jeszcze bardziej zabawne to zakresy zmian temperatury wykazywane na zegarze są dosyć szerokie, wiec nie da się móić o dokładnym pomiarze tylko...raczej orientacyjnym i własciwie wskaźnik umieszcza sie po to by zdąrzyć zareagować na przegrzanie niż na niedogrzewanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale ok...zasłaniajcie...wloty, chłodnice, co tam chcecie...w końcu jest XXIw.
A już tak bardziej serio - osobiscie mam wrazenie, że wydajnośc układow ogrzewania w ostatnim 10 leciu mocno spadła. Być moze producenci biora poprawkę na "globalne ocieplenie".
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.