![]() |
|
|||||||
|
Dołącz teraz!
|
|
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum! |
| Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś zadowolony z wymiany projektorów ? Czy polecił być taką wymianę innym ? | |||
| Tak, polecam. |
|
67 | 41.88% |
| Nie, odradzam. |
|
3 | 1.88% |
| Jeszcze tego nie zrobiłem ale widzę taką potrzebę. |
|
74 | 46.25% |
| Jeszcze tego nie zrobiłem i nie widzę sensu. |
|
16 | 10.00% |
| Głosujących: 160. Nie możesz głosować w tej sondzie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia wątku | Przeszukaj ten temat |
|
|
#881 |
|
ford::average
![]() Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 182
|
Astra H ma dokładnie tak samo. Ale zafira B już tylko sam ksenon bez dodatkowej żarówki do "mrugania".
|
|
|
|
|
|
#882 |
|
ford::advanced
![]() Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK5 FL, Ford Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM; 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2020, 2011
Postów: 254
|
Teraz to daliście mi zagadkę. Rękę dałbym sobie uciąć że nie mam bixenonu no ale auto dopiero 2 miesiące u mnie gości. Może faktycznie coś mam skopane..dziś chyba halogenowe od długich wyciągnę i wtedy zobaczę. A czy jakieś błędy na kompie pokażą się jak nie działa przesłona?
tapatalk@GT-I9505 |
|
|
|
|
|
#883 |
|
ford::specialist
![]() Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Kłodzko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 2009
Postów: 796
|
Gołym okiem widać jak podjedziesz pod ścianę czy się podnosi. Jak podniesie się będzie dużo dużo jaśniej... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
|
|
|
|
|
|
#884 |
|
ford::beginner
![]() Imię: marcin
Zarejestrowany: 24-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 144KM 329Nm/171KM 377Nm
Rocznik: 2008
Postów: 14
|
też polecam wymianę u kolegi Nokitel.Wymienia wszysto w środku na nowe o mega dobrej jakości.Wiem bo sam u Nokitela robiłem.Każdy kto korzystał z jego usług jest zadowolony.
|
|
|
|
|
|
#885 |
|
ford::average
![]() Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 182
|
Najprostszym sposobem (aczkolwiek już wszystko było tutaj napisane, że MK4 ma tylko Bi-ksenon), jest prosty test:
- w ciemniejszym pomieszczeniu (najlepiej garażu), przełącznik na 0 i przytrzymać manetkę od długich, na ścianie pojawi się żółta poświata od H1 - teraz włączyć na mijania, otworzyć szybę i zrobić to samo, będzie znacznie ale to znacznie jaśniej niż wyżej, i będzie słychać charakterystyczny stuk przesłony. I jeszcze raz W MK4 JEST TYLKO BI-KSENON dziękuję. |
|
|
|
|
|
#886 |
|
ford::advanced
![]() Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
|
Dobra, potwierdzam. Jest bi. Zmyliła mnie ta dodatkowa żarówka H7 i byłem przekonany że to właśnie ona odpowiada za długie. Nie potrafiłem dostrzec podnoszenia się i opuszczania przesłony ale w momencie załączania długich jak kolega wyżej napisał, słychać takie stuknięcie więc to jest pewnie to.
|
|
|
|
|
|
#887 |
|
ford::specialist
![]() Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-03-2009
Skąd: Lubin
Model: MK2
Silnik: Szatan pod maską.
Rocznik: 2007
Postów: 572
|
Jak ktoś chce sprawdzić swoje lampy, coś osobiście dopytać lub zobaczyć jak powinny świecić to będę w Warszawie 11-13 listopada można się spotkać. Zainteresowani pisać PW to się umówimy.
__________________
Kontakt 790-350-540 |
|
|
|
|
|
#888 |
|
ford::advanced
![]() Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK5 FL, Ford Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM; 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2020, 2011
Postów: 254
|
Zwracam honor..faktycznie mam bixenon. Niestety lampy mam już w tak kiepskim stanie że żarówka halogenowa świeci dużo mocniej niż bixenon i w związku z tym absolutnie nie było widać otwarcia przesłony.
tapatalk@GT-I9505 |
|
|
|
|
|
#889 |
|
ford::average
![]() Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Reda
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
|
A więc tak panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nareszcie nie mam świeczek zamiast reflektorów !! Akcje jakie przeprowadziłem to:
1. Wymiana żarników D1S Osram na takie same (udało się znaleźć oryginały na allegro po 130 pln/szt) 2. Regeneracja odbłyśnika - 200pln komplet 3. Czyszczenie soczewek - użyłem płynu do szyb z alkoholem, a następnie wyczyściłem wszystko ściereczką do optyki aparatu fot. 4. Polerowanie reflektorów - Pasta tempo lekkościerna jako pierwsza, a później pasta 3000 na finish (polerowanie mechaniczne) 5. Czyszczenie lamp od wewnątrz - po polerowaniu nie byłem zadowolony z efektu, coś mi nie pasowało, niby się błyszczy ale jednak jak by było za mgłą. Włożyłem ściereczkę przez otwór soczewki i przy delikatnym przetarciu zrobiła się czarna !! Moja ciekawość sprawdziła, że testowałem co pomaga i tak po kolei na lewym reflektorze sprawdziłem różnice co do prawego w pierwszym etapie: - Czyszczenie soczewki dało ok 10% do zadowolenia - Wymiana żarników dało ok 30% do zadowolenia I tak jeździłem z jednym mocniej świecącym reflektorem przez dwa dni, aż nie wyciągnąłem reflektorów (po raz polejny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) żeby zawieźć odblyśniki do Gdańska. Pech chciał, że nie było na półce zrobionych i po moje zgłosiłem się następnego dnia. Mogę śmiało przyznać że kolejne czynności dały: - Wymiana odbłysników 50% do zadowolenia - Polerowanie/czyszczenie reflektorów 10% do zadowolenia Tak więc jeżeli jesteście ciekawi to wstawie zdjęcia tego jak teraz świecą moje reflektory, trochę żałuje że nie zrobiłem zdjęcia jak świeciły wcześniej, ale wydaje mi się że tego "świecenia" nie udało by się zarejestrować na zdjęciu. Według mnie do cywilnej jazdy takie zabiegi wystarczą i będzie się miło podróżować. |
|
|
|
|
|
#890 | |
|
ford::average
![]() Imię: Kardek
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Hamburg
Model: był MkIII potem Mk IV dalej było F11 i jest s213
Silnik: był... jest i będzie 2.0 D
Rocznik: był 2003 potem 2008 dalej 2012 i jest 2019
Postów: 160
|
Cytat:
|
|
|
|
|