Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2016, 20:45   #11
Fixiqq
ford::beginner
 
Avatar Fixiqq
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 21-10-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Spalanie Ford C-MAX - osiągi wg komputera, faktyczne

Cytat:
Napisał BrutusFCB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie liczę na tak niskie spalanie, ale de facto takie wg moich wyliczeń by wychodziło. Piszesz o tym, że zbiornik teoretycznie był pusty, a auto dalej jechało, no właśnie... Rezerwa włącza się przy ok. 80km pozostałych do przejechania. W wielu autach (zwłaszcza w starych civicach) wskazówka paliwa dość mocno schodziła poniżej skali paliwomierza. Także tutaj się pojawia moje pytanie. Ile takich extra kilometrów można zrobić na teoretycznie pustym baku? Sprawdził to ktoś? Tak mniej więcej?
Wydaje mi się że takie kto sprawdzał to ma się nijak, bo każdy ma inny styl jazdy i większość aut ma różne spalanie. Jednemu spali 6 a drugiemu 6.3

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

__________________
Grupa FB: Ford | Pomorskie
Fixiqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2016, 08:30   #12
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Błędne wskazania komputera dot. ilości paliwa w zbiorniku

W moim c-maxie jest tak, jesli jadę i zapali się rezerwa czyli komputer pokazuje do przejechania 80km i odlicza dalej, stawiam samochód przejechałem około 6km więc pokazuje że zostało około 74km zasięgu. auto stoi noc wsiadam rano komputer pokazuje zasięg na paliwie 90km. więc nie ma rezerwy. Biorę syna jadę z nim do szkoły wracam jade do pracy w sumie około 20 km. rezerwa zapaliła się i pokazuje 70km. po 8 godzinach zasię pokazuje na poziomie +- 80km. Czyli jak dla mnie komputer bierze dane ostatnich przejechanych km od uruchomienia silnika.

Kiedyś na stanie 0 przejechałem około 10km i jeszcze coś musiała być do do stacji zdążyłem. Czytałem że ktos kiedyś zrobił 20km. Ale tak pisał jeden z kolegów wszystko zależy od stylu jazdy.

1,8 benzyna to na trasie poniżej 7 nigdy nie zszedłem, w mieście poniżej 8,5 też jest trudno więc wskazania po tankowaniu 50 zł raczej nie są prawdziwe, tankowanie pod korek też trzeba przyjąć jakąś miarę raz różne dystrybutory leją z różną prędkością i raz wlejesz więcej i odbije a raz wlejesz mniej i odbije że jest już stan.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2016, 08:32   #13
Fixiqq
ford::beginner
 
Avatar Fixiqq
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 21-10-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Błędne wskazania komputera dot. ilości paliwa w zbiorniku

Ja jak wleje do odbicia i potem do tankuje to mam trochę ponad 1/1 wskazówkę

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
__________________
Grupa FB: Ford | Pomorskie
Fixiqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 18:41   #14
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Błędne wskazania komputera dot. ilości paliwa w zbiorniku

Komputer liczy według chyba ostatnich km na rezerwie, też nie raz mam że kończę jazdę z rezerwą (80km) a zaczynam z 90km bez rezerwy.


Cytat:
1,8 benzyna to na trasie poniżej 7 nigdy nie zszedłem, w mieście poniżej 8,5 też jest trudno więc wskazania po tankowaniu 50 zł raczej nie są prawdziwe, tankowanie pod korek też trzeba przyjąć jakąś miarę raz różne dystrybutory leją z różną prędkością i raz wlejesz więcej i odbije a raz wlejesz mniej i odbije że jest już stan.
Ja mam 2.0 benz i kurcze ciekawe, że u mnie trasa to 7,5L do 8,5 jak jadę 140 a w mieście 9,0-9,5 też na spokojne, 10 litrów mam jak trochę poszaleję, bardzo małe różnice między tymi silnikami są.
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 17:47   #15
paszczak85
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: Duratec-HE 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błędne wskazania komputera dot. ilości paliwa w zbiorniku

Cytat:
Napisał Fixiqq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jak wleje do odbicia i potem do tankuje to mam trochę ponad 1/1 wskazówkę
Ja mam taki problem że tankowanie na "full" po 3 odbiciu nawet nie daje wychylenia wskazówki poza 1/1 - zawsze jest ciut poniżej. I się zastanawiam co może być nie tak?
1. zapowietrzony bak? jak w benzynie to sprawdzić i ew odpowietrzyć?
2. problem z pompą, czujnikiem paliwa w baku?
3. wskazówka na pewno jest ok - test zegarów powoduje jej wychylenie na maxa

Czy odpięcie aku może pomóc? Bo nie wiem czy w baku jest full czy nie.
Benzyna Duratec 1.8 co prawda w Focus mk2 FL ale to chyba bliźniacza konstrukcja.
Pomocy koledzy!
paszczak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 18:35   #16
robin_s
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Błędne wskazania komputera dot. ilości paliwa w zbiorniku

U mnie komputer zawyża wskazania o 1,5 litra niż te wyliczone z dystrybutora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy w naszym przedliftowych można czymś skorygować tę wartość kompa ?
robin_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.