Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2017, 13:06   #41
alfonso
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Bellangen
Model: nie ma
Silnik: nie ma
Rocznik: 2017
Postów: 78
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Spokój i humor to podstawa w życiu. Jak Cię zobaczą tak Cię zapamiętają.
Trzeba czasami przeliczyć czy opłaca się lolkę spod fotela targać i bez powodu jęzor piłować ale oczywiście mowa tu tylko o naklejkach na szybie bo gdybym dorwał łosia co mi lakier tuninguje kluczem to nie wiem czy by się skończyło na usmiechu. Mi tam osobiście w Polsce zawsze tęskno do kultury z zachodu ale akurat tam - klultury uczą stawki mandatowe. A u nas mandaty są po to by je wystawiać sposobem na Biedronkę "tanio i często" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo gdyby ktoś za zajęcie dwóch miejsc parkingowych po skosie dostał do zapłaty kwita na kwotę 1500zł to by długo pamiętał jak się parkuje. Tymczasem zapłaci 50 zeta i się uśmiechnie bo to przecież dzisiaj 3,5 paczki dobrych fajek.

Tyle się mówi o bezpieczeństwie na drogach, o kulturze za kierownicą i niby tyle się robi w tym kierunku, prawda? Ale co się robi?
Wysyła na żniwa dodatkowe radiowozy?
A nie lepiej było by za przekroczenie 20km/h od razu wlepiać po 5000 do zapłaty?
Pewnie nie, bo na czym Policja by zarabiała? Na niczym wtedy!
Prawo i służby działają dosłownie tak jak powiedziałem! Identycznie jak tanie markeciki. Taniuteńko i częściuteńko i tak kasiorka się robi i nie ma to nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa na drogach, bo gdyby za przekroczenie 20km/h w mieście faktycznie było 10pkt. + 5000zł to zakładam się z każdym o dobrą skrzynkę że ciężko było by znaleźć w mieście kogokolwiek kto by przekroczył te 20km/h a tymczasem Policja udaje że dba o bezpieczeństwo a my udajemy że nic się nie staooo gdy dostaniemy 300-500zł do zapłaty bo i tak dnia następnego będziemy cisnąć dalej.
Zobaczcie, jedzie Polaks swoją rewelacyjną V6-stką do Austrii i co?
V6 potrafi jechać w mieście 45-46km/h bo strach dmuchnąć wskazówkę prędkościomierza lekko ponad 50 by nie było zaraz 500-800 ojro do zapłaty?
Można?
Można tylko nie u nas. Tam Policja łapie ale faktycznych wariatów za kółkiem a u nas wszystkich.

__________________
Odszedłem z forum 04.01.2017 10:50, po tej dacie wszystkie zapytania skierowane do Mnie zostaną bez odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez alfonso ; 03-01-2017 o 13:08
alfonso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 13:20   #42
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Cytat:
Napisał alfonso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można tylko nie u nas. Tam Policja łapie ale faktycznych wariatów za kółkiem a u nas wszystkich.
Chyba, że masz tablice PL, wtedy potrafią się przyczepić za byle pierdołę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w kwestii parkowania... częsta sytuacja pod marketami czy na parkingach osiedlowych - Pan w kapeluszu zaparkuje swoje Cinquecento zajmując 2 m-sca, bo mogą mu zarysować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., następnie kolejny delikwent zaparkuje obok i nagle okazuje się, że nie ma innej możliwości jak parkowanie nie na pojedynczym m-scu. Po jakims czasie okazuje się, że jedynie nasze auto stoi w niewłaściwy sposób ..więc to fotki jak to ktoś źle zaparkował czy oklejanie szyb jest czasem kompletnie nie na miejscu.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 13:40   #43
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Akurat w temacie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu Opel.

Naklejki nie są złym sposobem, na pewno są zdecydowanie lepsze niż niszczenie lakieru.
Pytanie tylko, czy danego delikwenta czegoś nauczą.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 13:56   #44
mondeo_user
ford::average
 
Imię: Mann
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 01
Postów: 49
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że masz tablice PL
i tablice rej. zaczynające się na literę "B"
w moim aucie byli gotowi zrywać tapicerkę, skończyło się na przetrzepaniu koła zapasowego jak pokazałem im bilet na prom do Dover. Niestety.. unlucky .. dla nich

Ale wracając do tematu mistrzów parkowania, naklejka powinna mieć 0,5m średnicy, a tak to robią u ruskichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 14:05   #45
alfonso
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Bellangen
Model: nie ma
Silnik: nie ma
Rocznik: 2017
Postów: 78
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że masz tablice PL, wtedy potrafią się przyczepić za byle pierdołę
Nie do końca tak. Ostatnio przez tych uchodźców szał się zrobił i nagonki
na polskie tablice rejestracyjne ale wiesz dlaczego? Bo Polak, Bułgar i Rumun to jedna firma. My tak samo jak Rumuni od razu wywęszyliśmy interes w tym całym zamieszaniu. Ludzie nawet nie mają pojęcia ilu naszych przemytników pojechało na południe robić za autobusy!
Naprawdę. Rumuni, Bułgarzy, Litwini i Polacy na czele. Kwartet biznesowy :-)
a interes polegał na pakowaniu ile wlezie UCHDŹCA na pakę i przewóz do RAJU za skromną opłatą 200-300€ od głowy. Już lekko ucichło bo z busów poprzerzucali się na osobowe które wytropić ciężko ale i tak opłaca się chłopakom ganiać z Węgier w górę.
4 razy uchodźc = 4 x 300 ojro = 1200 ojro minus koszta = 800 na czysto w jedną noc.

W Szwecji w latach 2005 do 2012 ani jednej kontroli nie miałem. Na zachodzie w latach od 1990 do 2014 tylko 3. Jak jest teraz na południu to nie bardzo wiem.

W Szwecji też jest mafia. Uchodźców nabywa od strony północnej Norwegii. O tym się nie mówi głośno i nie wiem dlaczego ale tam akurat rządzą Rosjanie i Litwini a oni z Polakiem dzielić się interesem nie będą a z tablicami rej. to już tak od pół roku mają patent.
Do granicy Rosyjskiej jadą na tablicach Rosyjskch. W Norwegii mają już Norweskie i inne fury a jak dojadą do Szwecji to zmiana autem, przesiadka i jazda dalej na Szwedzkich. Litwin kiedyś opowiadał to taki myk działa w całej unii teraz. Dojadą do mostu na Danię to przesiadka jeszcze w Szwecji na auta z Duńskimi choć ostatnio im pozamykali mosty to widzę że lecą przez Łotwę, Litwę.

Bump:
Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu Opel.
To Nissan i to na dodatek ten kaczkowaty, brzydki jak nie wiem co ale myk z wózkami dobry.

Ostatnio edytowane przez alfonso ; 03-01-2017 o 14:09
alfonso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 14:14   #46
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Racja to Nissan. Mogliby te wózki połączyć linką lub spiąć do siebie 360st, to wtedy czasowo dłużej by zeszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 14:14   #47
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Od kilku lat regularnie jeżdżę na południe CZ, SK, AT, a pisząc regularnie nie mam na myśli wakacyjnych wojaży, a 2-3 wyjazdy w miesiącu.
Wiec nie jest to kwestia wzmożonych kontroli i nagonki na Polaków w ostatnim okresie, a wieloletnie doświadczenie i obserwacje.

Prawdą niestety jest, że MY nie niezbyt lubimy, aby coś lub ktoś nas ograniczało, w tym limity dopuszczalnych prędkości. Lubimy zawsze co nieco "dołożyć" do obowiązujących znaków, a później ponosimy przykre konsekwencje finansowe.
Bardzo często, zwłaszcza w okresie letnim/ ferii zimowych widzę stojące auta na polskich nr w trakcie kontroli policyjnej.
Mi zdarzyło się na szczęście kilkukrotnie tej przyjemności być poddanym i od tego czasu nigdy się nie wychylam, tempomat na autostradach, a jak korzystam z Toyoty to "kaganiec" w mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 15:06   #48
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz duże problemy z utrzymaniem dyscypliny tematyki postów.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 15:19   #49
alfonso
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Bellangen
Model: nie ma
Silnik: nie ma
Rocznik: 2017
Postów: 78
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Cytat:
Napisał Audi'ofil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz duże problemy z utrzymaniem dyscypliny tematyki postów.
Będę miał to na uwadze i obiecuję poprawę. Czasami mnie ponosi a że gaduła ze mnie straszny to wychodzi co wychodzi. Milion tematów przy okazji jednego. No taki urok człowieka ale daję już na luz.
alfonso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 15:39   #50
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Tak parkują Fordy ;-)

Poruszasz ważkie tematy, no i dobrze. Zawsze wymiana zdań rozwija. Ale masz już [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], więc nie zaśmiecajmy innych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.