Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2017, 13:40   #891
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to nie są przypadkiem ledy określane na allegro jako do peugeot ? Mają wymiar 10x2,7 cm ... nie mogę znaleźć linka. Gdzie je nabyłeś ?

One mają z tyłu radiator ? Na zdjęciach wygląda jakbyś go klejem oblał.

gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 17:23   #892
Filiq
ford::amateur
 
Avatar Filiq
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji widać jaka jest ich moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Z tyłu lampy jest plastik który przypomina wyglądem radiator - cała obudowa jest jednak plastikowa.
Filiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 18:08   #893
_adamus_
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Łódź
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

A przy przełączniku w pozycji "A" świecą się światła mijania (+ oczywiście pozycje, środek, tył) gdy jest ciemno lub same ledy gdy jest widno?
_adamus_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 20:41   #894
Filiq
ford::amateur
 
Avatar Filiq
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak, automat działa w pełni poprawnie.
Filiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 04:39   #895
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Filiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby wyrównać poziom który rozłączy mi DRL przy włączonych postojówkach, zastosowałem na wejściu układ „wypłaszczający” prostokąt (z kondensatorem) i problem został rozwiązany.
Sam zrobiłeś ten układ czy kupiłeś gotowca? Masz jakiś schemat tego układu?
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 13:10   #896
Filiq
ford::amateur
 
Avatar Filiq
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Układ zrobiłem sam zrobiłem na płytce uniwersalnej (spokojnie można "na pająku") i zapakowałem w worek foliowy aby zabezpieczyć przed wilgocią. Wszystko jest małych rozmiarów i mieści się pod lewą lampą. Schematy wrzuciłem do postu głównego.
Filiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 21:04   #897
xbudzik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: CHOJNICE
Model: s-max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bardzo dobra robota, takiego rozwiązania szukałem, ale rozmawiałem z elektrykiem samochodowym i przestrzegał mnie przed montażem gdyż u mnie jest czujnik przepalonych żarówek i jak się podłączy nie tak to komputer szaleje.
ale sprawdziłem to i komputer nie sprawdza postojówek więc można się podpiąć.
Zasadnicze pytanie czy Ty masz czujnik (komputer) przepalonych żarówek?
xbudzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 01:21   #898
Brodaty Miś
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Skierniewice-PL/Londyn-GB
Model: S-Max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Kłaniam się,
fajnie wygląda i się napracowałeś, ale trochę dziechciu dodam.
Miejsce na dzienne - moim zdaniem wyśmienite w tym wydaniu S-maxa.
Tu moja pochwała.
To, że postanowiłeś żyć i jeździć w zgodzie z prawem o ruchu drogowym - pochwała.
Niestety tu sie moja pozytywna ocena kończy...

Od wielu lat i od wielu aut "bawię" sie w dzienne i moje wnioski i doswiadczenia są z goła odmienne.
Dobre tzw. homologowane lampy są niestety inne od tych jakie zastosowałeś - moim zdaniem.
Oczywiście na podstawie tych kilku zdjęć - mogę się mylić i Cię urażam, ale - poproszę o kilka fotek Twojego zderzaka za pół roku powiedzmy...
Jeśli jeżdżąc codziennie kilkadziesiat minut na tych światłach, nadal będą spełniać wymogi Twoje i PoRD (nie pogasną częściowo, nie będą migać itp) to może się skuszę - Serio.
Moje - wspominane wyżej doświadczenie - mówi mi, że wszystkie te homologowane i te, którymi niektórzy sie brzydzą - lamy pochodzą z Chińskiej Doliny Krzemowej i tylko od tego co kitajce stworzyli lub kopiowali no i za ile to sprzedawali - zależy jak bedzie sie sprawowało w działaniu.
Montowałem tego typu wieloledowe "niby lampy" i po dwóch miesiącach dawały oznaki zmęczenia świeceniem.
Tobie i naśladowcom tego nie życzę, bo choćby dlatego że wykonałeś kawał roboty - skucha się nie należy. Ale możesię przydażyć...
Dla mnie od zawsze ważne było aby tzw światła do jazdy dziennej, spełniały jeden warunek - były widoczne w słoneczny dzień - innymi słowy abym ja, jadący - był widoczny.
Mam gdzieś czy bedą miały literki na kloszach czy w instrukcjach, ważne aby świeciły, dawały poczucie bezpieczeństwa i nie oślepiały innych.
Uzasadnie to tylko jednym przykładem - jeździ w Polsce bardzo wiele samochodów z "legalnymi" dziennymi, których nawet postojówki by sie powstydziły. Ale urzytkownik takich zawsze policji może pokazać klosz z literką.
Proszę o zrozumienie mojego podejścia - ale to co czynię, czynię dla własnego i innych bezpieczeństwa, a nie dla Komendanta Policji.
Najważniejsze - zawsze trzeba myśleć.
Podsumowując - wygląda Twoja praca dobrze i życzę aby tak było po złomowisko tego samochodu.
Ja swoimi popisami pochwale cię zaniebawem - a jak wspomniałem miejsce będzie to samo...
Ściskam Brodaty Miś
Brodaty Miś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 21:22   #899
Filiq
ford::amateur
 
Avatar Filiq
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam czujniki przepalonych żarówek i szyna CAN nie wariuje z powodu podłączenia tych DRL - u mnie nic się nie zepsuło póki co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dziękuję za wyśmienity post! Zgadzam się z Tobą, sam sporo jeżdżę i widzę co się dzieje na naszych drogach, dlatego głównym założeniem tego "projektu" oprócz zgodnego z przepisami położenia DRL i legalnych oznaczeń, była dobra widoczność auta (zgodnie z zasadami wzajemnego szanowania się na drodze). Sam trochę bałem się trwałości tych DRL, ale wydawały się być solidne (mocne plastiki, nie trzeszcząca obudowa i gruby klosz). Cały czas chodzi mi po głowie ile mogę mieć pracy gdy się przepalą - w końcu montaż na klej.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Twój post i zapytanie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] skusiły mnie do nakręcenia filmu na którym mam nadzieję widać porównanie mocy świecenia zainstalowanych przeze mnie DRL z oryginalnymi DRL w wersji poliftowej.
Link do filmu umieściłem tradycyjnie w poście głównym opisującym "projekt" (jako Ciekawostka 3) (#891), dodałem tam również zdjęcie zamontowanej lampy zrobione dzisiaj (po zdjęciach z rezultatem).
Filiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 15:08   #900
xbudzik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: CHOJNICE
Model: s-max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a gdzie dokładnie wpiąłeś się z zasilaniem ledów? Rozumiem żółty sterujący pod postojówki (+) czarny (-) a czerwony pod zasilanie ze stacyjki ale dokładnie gdzie?
xbudzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.