Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2017, 13:01   #1
jezyk10
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 5
Exclamation Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Cześć wszystkim,

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem nowej Fieściny z silnikiem 1.0 100 KM. Po wyjeździe z salonu jeździłem autem w cyklu mieszanym. Nie przekraczałem 3 tysięcy obrotów i bardzo delikatnie obchodziłem się z pedałem gazu. Wtedy spalanie kształtowało się w okolicach 7 litrów. W trasie w miarę stałą prędkością i zachowaniem dużej płynności jazdy spalanie wyniosło 5.8. Natomiast odkąd mam auto w mieście i jeżdżę na krótkich dystansach, to spalanie mnie przeraża. Niemożliwe jest zejście poniżej 10 litrów przy spokojnej jeździe. Natomiast poruszanie się nieco bardziej żwawo skutkuje spalaniem w okolicach 11 litrów.

Obecnie przebieg to około 700 kilometrów. Zdaję sobie sprawę, że auto jest na dotarciu, ale czy to normalne, że pali aż tyle? :O

Dodatkowo podczas uruchomienia na komputerku spalania chwilowego zauważyłem dziwną rzecz. Jak dojeżdżam do skrzyżowania i wrzucę na luz, to spalanie pokazuje od 18 do 30 litrów i jest takie aż do momentu całkowitego zatrzymania się.

Kolejna sprawa, to falujące obroty. Zauważyłem to na światłach. Zdarza się tak, że jak się zatrzymam, to obroty zaczynają nieco falować tak +/- 100 od tych bodajże 900, na których auto jest. Obroty zafalują z 2-3 razy i wszystko wraca do normy.

Miał ktoś podobne objawy, albo może stwierdzić o co chodzi?


Ostatnio edytowane przez mariusz gorzów ; 28-01-2017 o 14:05
jezyk10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 13:27   #2
omeniusz22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: Łódź
Model: ford fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: [MK7] Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Tawiam na sade lambda.Podłącz pod komputer i przetestuj sądy lambda. Ta na której będą małe spadki napięcie lub stałe napięcie to do wymiany.


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
omeniusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 13:47   #3
omeniusz22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: Łódź
Model: ford fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: [MK7] Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Cytat:
Napisał omeniusz22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stawiam na sade lambda.Podłącz pod komputer i przetestuj sądy lambda. Ta na której będą małe spadki napięcie lub stałe napięcie to do wymiany.


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
omeniusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 13:55   #4
jezyk10
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK7] Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Cytat:
Napisał omeniusz22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tawiam na sade lambda.Podłącz pod komputer i przetestuj sądy lambda. Ta na której będą małe spadki napięcie lub stałe napięcie to do wymiany.


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Ok, dzięki. W każdym bądź razie muszę auto odesłać do serwisu. Kiepska sprawa, niby nowe, a już trzeba dłubać...
jezyk10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 20:33   #5
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Nie panikuj. Przy dojeżdżaniu na luzie zawsze będzie palił. Dojeżdżaj na biegu - będzie palił zero!
Druga rzecz - na krótkich odcinkach benzyna pali niestety dużo, u mnie w mondeo 17 litrów!
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 10:24   #6
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Cytat:
Napisał jezyk10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast odkąd mam auto w mieście i jeżdżę na krótkich dystansach, to spalanie mnie przeraża. Niemożliwe jest zejście poniżej 10 litrów przy spokojnej jeździe. Natomiast poruszanie się nieco bardziej żwawo skutkuje spalaniem w okolicach 11 litrów.

Obecnie przebieg to około 700 kilometrów. Zdaję sobie sprawę, że auto jest na dotarciu, ale czy to normalne, że pali aż tyle? :O
Jeżeli są to bardzo krótkie odcinki to jest to możliwe. Przejedź się gdzieś dalej i zobacz jak wtedy wygląda spalanie.


Cytat:
Napisał jezyk10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo podczas uruchomienia na komputerku spalania chwilowego zauważyłem dziwną rzecz. Jak dojeżdżam do skrzyżowania i wrzucę na luz, to spalanie pokazuje od 18 do 30 litrów i jest takie aż do momentu całkowitego zatrzymania się.
Normalne. Dojeżdżaj na biegu, wtedy będzie 0. Jak się zatrzyma pokazuje spalanie na godzinę, a nie na 100km i stąd zmiana.



Cytat:
Napisał jezyk10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna sprawa, to falujące obroty. Zauważyłem to na światłach. Zdarza się tak, że jak się zatrzymam, to obroty zaczynają nieco falować tak +/- 100 od tych bodajże 900, na których auto jest. Obroty zafalują z 2-3 razy i wszystko wraca do normy.
Przy odpuszczaniu sprzęgła są zwiększane obroty. Czy przypadkiem kolega nie bawi się sprzęgłem?
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 08:15   #7
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Od silnika benzynowego nie oczekuj cudów,szczególnie na krótkich dystansach
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 11:21   #8
merkaba12
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2015
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

silnik musi sie zagrzać w , umnie obroty sa większe teraz do 5 km latem do 3 km
merkaba12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 19:59   #9
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

Mamy taką Fiestę 1.0 EB 100KM Titanium kupiona jakieś 23 m-ce temu. Generalnie od nowości jeździ żona bo to jej auto ale na dotarciu i obecnie spalanie nie przekracza 6-7l. Porusza się max 2-3km i postój. i tak kilka razy dziennie. Auto chyba nigdy się nie rozgrzało do normalnej temp. Czasami gdy ja wsiądę to spalanie wzrasta do 8-9L
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 11:24   #10
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nowe auto, duże spalanie i falowanie na biegu jałowym

jak kolega wyżej od blisku roku użytkuję ten sam model, jeżdżę niewiele, zimą nawet auto nie zdąży zagrzać się do normalnej temperatury, spalanie max 7L (zimą), latem max 6L, przekroczone 10L to widziałem w spalaniu chwilowym jak wcisnę po gazie
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.