Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2016, 09:06   #141
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz sprawdzić wiązkę. Woda zrobiła swoje
OK, każdy czujnik ma oddzielną "wiązkę" ?, jeżeli tak to gdzie ona się znajduje i czy jest jakaś możliwość aby namierzyć tą właściwą aby nie szukać po wszystkich czujnikach?.
Natomiast co do zamarznięcia wody to rzeczywiście też tak kiedyś miałem ale teraz to odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 11:42   #142
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

jest jedna wiązka do czujników w zderzaku. Łaczenie wiązek z instalacją pojazdu jest z przodu - pod prawą lampą, z tyłu pod zderzakiem też z prawej strony.

Jeżeli masz taką możliwość to sprawdż kompem jakie pokazuje błędy.

Najlepiej było by wypiąć wiązkę ze zderzaka i na stole ją prześwietlić. Ale może podjedż na jakiś warsztat, auto w górę. Z tyłu jest spoko dostęp, z przodu musisz demontować osłonę dolną chłodnic.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 18:51   #143
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest jedna wiązka do czujników w zderzaku. Łaczenie wiązek z instalacją pojazdu jest z przodu - pod prawą lampą, z tyłu pod zderzakiem też z prawej strony.

Jeżeli masz taką możliwość to sprawdż kompem jakie pokazuje błędy.

Najlepiej było by wypiąć wiązkę ze zderzaka i na stole ją prześwietlić. Ale może podjedż na jakiś warsztat, auto w górę. Z tyłu jest spoko dostęp, z przodu musisz demontować osłonę dolną chłodnic.
dzięki za informację - dziś po nocy (auto trochę wyschło ) jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdziłem . Nie ma już ciągłego sygnału , sprawdziłem każdy czujnik po kolei , jeden zupełnie nie reaguje - lewy z przodu w tej czarnej ramce/grillu , być może już od dawna ale dopiero teraz wyszło ... czy orientujesz się może jaki to model czujnika ? , mam oryginalnie montowane w fabryce , Mondeo jest z 2007 r. ?
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 18:57   #144
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

zamień je miejscami będziesz miał pewność czy czujniki
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 10:05   #145
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. czy orientujesz się może jaki to model czujnika ? , mam oryginalnie montowane w fabryce , Mondeo jest z 2007 r. ?
Ja kupiłem Valeo (bez aprobaty forda):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Valeo ten czujnik robi też na pierwszy montaż (z aprobatą) ale kosztuje trzy ray więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wcześniej koniecznie zamień czujniki miejscami - można to zrobić przez kratkę - za pierwszym razem zajmie Ci to 15 min, potem 5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PDC_Valeo.jpg (95.3 KB, 101 wyświetleń)
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]

Ostatnio edytowane przez Alecki ; 06-12-2016 o 10:08
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 15:07   #146
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem Valeo (bez aprobaty forda):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Valeo ten czujnik robi też na pierwszy montaż (z aprobatą) ale kosztuje trzy ray więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wcześniej koniecznie zamień czujniki miejscami - można to zrobić przez kratkę - za pierwszym razem zajmie Ci to 15 min, potem 5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki , jak go wyjąć ? , siedzi na zatrzaskach ?, było by super to zrobić bez zdejmowania tej plastikowej osłony z dołu |Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Bump:
Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki , jak go wyjąć ? , siedzi na zatrzaskach ?, było by super to zrobić bez zdejmowania tej plastikowej osłony z dołu |Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
znalazłem takie zdjęcie , czyli wystarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wypiąć

Bump:
Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki , jak go wyjąć ? , siedzi na zatrzaskach ?, było by super to zrobić bez zdejmowania tej plastikowej osłony z dołu |Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
znalazłem takie zdjęcie , czyli wystarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wypiąć
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujnik.jpg (47.8 KB, 100 wyświetleń)
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 08:13   #147
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Jednym palcem odchylasz zatrzaski blokujące od tyłu, drugą wciskasz czujnik.
Przy odpinaniu wtyczki przydaje się mały płaski śrubokręt do podważenia zaczepu blokującego i latareczka.
Kable są krótkie przez co "pole operacyjne" jest ciasne, ale da się to zrobić.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2016, 10:04   #148
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednym palcem odchylasz zatrzaski blokujące od tyłu, drugą wciskasz czujnik.
Przy odpinaniu wtyczki przydaje się mały płaski śrubokręt do podważenia zaczepu blokującego i latareczka.
Kable są krótkie przez co "pole operacyjne" jest ciasne, ale da się to zrobić.
udało się wypiąć z gniazda ale miałem sporą trudność z rozpięciem , jednak bardzo mało miejsca a ja nie chciałem czegoś urwać więc auto na podnośnik , zdjęcie osłony pod zderzakiem i zamiana miejsc czujników - wynik : zepsuty czujnik , zamówiłem zgodnie z Twoją sugestią - podziekowania za poświecony czas i efektywną pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 19:02   #149
neto
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Byłem wczoraj na diagnostyce. Okazało się że mam tylny prawy wewnętrzny czujnik do wymiany. Jak się do niego dostać? I gdzie kupić? Instalację czujników mam orginalną fordowską.
neto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 19:04   #150
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,169
Domyślnie Odp: Oryginalne czujniki parkowania się popsuły

Cytat:
Napisał neto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się do niego dostać?
żartujesz ?
schylasz się , kładziesz , nurkujesz pod auto , odpinasz , wyjmujesz , podpinasz nowy , wychodzisz spod auta i wstajesz . To taka instrukcja . A gdzie kupić no w ASO są teraz po 125zł
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.