Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2017, 19:51   #11
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie w mieście

Witam ponownie.Mam niestety nowy problem i nikt nie potrafi mi pomóc.Otóż na początku stycznia, auto ciężko mi odpaliło ( -2 było na dworze ) i chodził na 500-600 obrotów,w końcu po chwili wszedł na obroty.Po około minucie zgasiłem silnik.I już nie odpalił.Zaprowadziłem samochód do mechanika.Wymienił mi czujnik położenia wałka rozrządu,świece na NGK platynowe,sprawdził wtryski,wymienił gumki uszczelniające wtryski.Auto odpalało ale gdy pochodził z 5 minut to strasznie dużo palił ( prawie 5 litrów spaliłem przez 12km jazdy ).Następnie auto wziął elektryk i nic nie znalazł.Stwierdził że sondy prawidłowo pracują,MAP sensor również.Zabrałem od niego auto i poraz drugi wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego,tym razem na MOTORCRAFTa.Przed wymiana jak podłączyłem ELMa to temp powietrza była -1,płynu -7 a zasysanego +1.Po wymianie temp płynu i powietrza była -1 i zasysanego +1.Auto odpala,początkowo na jeździe próbnej trochę przerywał ale po kilometrze ustało wszystko i dostał kopa jakiego nie miał do tej pory.Silnik chodzi równo,spalanie chwilowe na postoju 0,8-1l czyli w porządku.Myślałem że już auto jest zrobione,jednak gdy temperatura osiągnęła płynu 84stopnie,niestety wszystko wróciło.Auto znów wariuje,spalanie chwilowe pokazuje 2,2l na postoju i jedyny błąd jaki wyskakuje to ,,P2008".Ale jest to błąd kolektora dolotowego.A ja w czerwcu zeszłego roku wywaliłem całkiem z niego klapki i może to być ten błąd. aAle od tamtej pory do stycznia jeździłem
Panowie czy jest ktoś w stanie mi pomóc i powiedzieć co jest grane?POMOCY!!!:-(

Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2017, 10:36   #12
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie w mieście

Panowie.Wymieniłem wczoraj sondę lambde na Boscha przed katem i jest poprawa,w tym sensie że już go nie zalewa i tak nie wariuje jak wcześniej.Pojeździlem po mieście,za miastem,wstawiłem mu porządnie i ma teraz objawy dławienia się.Jak mu dam porządnie to szarpie między 2 a 3,5tys obrotów i dopiero z opóźnieniem łapie że wciska w fotel.Co to może być?
Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.