Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2017, 15:57   #11
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Cewke zapłonową wymieniłem pół roku temu, bo nie palił na jeden gar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro będę grzebał, zobaczymy co wyskrobię...

Bump: https://youtu.be/2hHMABoKXMg

Tutaj filmik co się dzieje. (Tłumik do wymiany stąd tak głośny wydech). Pierdzenie to jest to dławienie, przy gwałtownym wcisnięciu pedału gazu na niskich obrotach. Słychać też że gdy wciskam gaz powoli, to problem nie występuje...
Może te nagranie coś pomoże w dokładniejszym wróżeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aktualnie mechanik nie ma kiedy podpiąć kompa.

czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 17:41   #12
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Sprawdziłem wszystko, wygląda ok.... W poniedziałek będzie podpięty komputer.
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 16:09   #13
kołekst
Zablokowany
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Focus
Silnik: st170
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

podczas dodawania mocniej gazu nie pali na wszystkie cylindry

jak kable i świece ??

Dodatkowo jak tylko dzieje sięna niskich obstawiam lewizne w dolocie.
Sprawdz wężyki od podcisnień, sprawdz również weżyki od korka oleju do kolektora, tam będzie taki trójnik itp itd za pokrywą silnika.
kołekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 14:38   #14
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Siema, pod kompa auto było podpięte, mechanik sprawdził świece, kazał kupic swiece. Fakt, bardzo zużyte (duże szpary) więc kupilem ngk (tylko po vinie nie potrafili dobrac, bo do 1.3 60km dwa rodzaje rzekomo, jedne z dluzszym gwintem za 30zl szt, inne krotszym za 15zl...) wzialem te krotsze zobaczymy czy takie same :/ I dam znac co i jak po wymianie swiec.
Węzyki wszystkie sprawdzałem juz, całe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 20:14   #15
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

No i... autko sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymienione wszystkie świece i hula jak ta lala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Świece były sprawne, ale mocno zużyte. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz pora na olej+ filterek. Co polecacie? Myślałem wlać najtańszy 10w40 (mobil lub Lotos)?? I ile oleju idzie do 1.3 60km? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szperam w necie od godziny i zero informacji :/
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 14:56   #16
szadamek
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Włocławek
Model: KA seria LUFTHANSA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 55
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Mobila możesz lać choć i LOTOS teraz nie jest zły.Kupujesz bakę 4 l.i powinno wystarczyc.
szadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 10:00   #17
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Cześć :-) Sprzedawca od którego biorę oleje do swoich aut od blisko 3 lat, doradził mi, że jeżeli chce brać mobila lub lotosa, to już na to samo wyjdzie jak wezmę któryś z tańszych (gm, pemco) tak więc wziąłem 4L pemco w cenie 48zł(cena ta sama co 4L lotosu). Olej ma całkiem dobrą konsystencje, dziewczyna jeździ powolutku nie piłuje silnika, więc myśle że będzie okej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. DO tego filterek Mann'a. Jeszcze zostało wymienić cały wydech, i tak myślę czy szukać po szrotach używki, czy nowy. Na allegro calutki nowy od silnika po zderzak 199zł + 17zł przesyłka. Więc czy jest sens szukać używki za 100zł?
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 05:50   #18
adamchylo
ford::average
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 18-02-2016
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 98
Postów: 51
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

kupuj nowy, bez sensu uzywka, chyba że trafisz nowy z uzywki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamchylo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 13:33   #19
czosnek1802
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

Kupiony nowy, 208pln z przesyłką :-)
Dziś ma przyjść, jutro lub w sobotę będzie wymieniony :-) Biedroneczka (jak to zwie moja Pani...) odzyska młodość. Gdyby jeszcze te blachy tak nie gniły :|
czosnek1802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2017, 21:49   #20
amigozm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2012
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.3 dławienie na niskich obrotach

U mnie procz dlawienia na niskich obroty faluja, a czasem samoczynnie wskocza na wysokie. Krokowca czyscilem, ale jest coraz gorzej. Chce kupic nowy zawor krokowy i tu moje pytanie: czy nowy po zamontowaniu bedzie dzialal bez zadnych regulacji i adaptacji?
amigozm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.