Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2017, 07:52   #3841
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Były kiedyś płaskie tarcze teraz w zamian są płaskie ekrany. Ciekawe kiedy się klientela ogarnie i dojdzie do wniosku że ten cały badziew elektroniczy nie jest za darmo

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 23:49   #3842
vme
ford::average
 
Avatar vme
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cześć wszystkim,

od 2 tyg. jestem szczęśliwym posiadaczem MK5 Kombi Titanium (służbowe) i ogólnie wrażenia super, ale po przesiadce z prywatnego MK4 mam dwie kwestie, z których jedna była już chyba poruszana w tym wątku.

1. Czujniki parkowania - jadąc do tyłu, na wstecznym biegu, przy zbliżaniu się do przeszkody wszystko działa ok, ale jeśli wrzucę luz i dalej będę toczył się do tyłu to przywalę w przeszkodę bez ostrzeżenia? Mam wrażenie, ale poprawcie mnie jeśli się mylę, że po wrzuceniu na luz czujniki przestają działać. Niestety nie mam odwagi dobrze tego przetestować. Co ciekawe mam wrażenie, że jak ktoś dojeżdża do mnie z tyłu i zatrzyma się za blisko, to czujniki jednak reagują. W MK4 czujniki załączają się po wrzuceniu wstecznego i wyłączają się dopiero po przekroczeniu chyba 6 km/h.

2. Ktoś mądry w Fordzie postanowił, że do fabrycznego audio nie przysługuje już wejście AUX (mam 2xUSB), ale ja bardzo chciałbym jednak podłączyć audio z przenośnego odtwarzacza DVD, na którym dzieciaki oglądają z tyłu bajki w czasie dłuższych wycieczek. Pamiętam, że czytałem w którymś wątku o MK5, że fabryczne radio ma wejście RCA, ale nie jest wyprowadzone na zewnątrz. Jak zatem dobrać się do tego RCA? Czy ASO to ogarnie (zapewne za drobną opłatą)? W MK4 używałem po prostu wejścia AUX...

Dzięki.
vme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 08:39   #3843
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ad. 1 To chyba dobrze. W każdym aucie tak miałem. Inaczej bym chyba zwariował stojąc na skrzyżowaniu na światłach jak ktoś podjeżdżałby mi z tyłu pod zderzak

Ad. 2 Usunęli to bo ludzie wykorzystywali lukę i wyświetlali zewnętrzną nawigację lub filmy przez to wejście. ASO Ci tego raczej nie ogranie. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał kiedyś że wejścia są dostępne z tyłu APIM i można się pod nie próbować podpiąć - pozostaje jedynie zmiana softu a by pojawiło się wejście AV w SYnc
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 09:43   #3844
Matyś
ford::beginner
 
Avatar Matyś
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Zobacz ofertę: JJ91 ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA AUX USB NA mini JACK 3.5
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Matyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 09:52   #3845
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,080
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz ofertę: ...
Niestety kolejny kolega nie czytający ofert przez siebie linkowanychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat: "...obsługujących połączenie USB przez gniazdo minijack 4pin."

To jest kabel-wydumka Appla, który zastosował w niektórych urządzeniach port USB w formie minijack.

Do niczego się nie nadaje.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 11:53   #3846
vme
ford::average
 
Avatar vme
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad. 2 Usunęli to bo ludzie wykorzystywali lukę i wyświetlali zewnętrzną nawigację lub filmy przez to wejście. ASO Ci tego raczej nie ogranie. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał kiedyś że wejścia są dostępne z tyłu APIM i można się pod nie próbować podpiąć - pozostaje jedynie zmiana softu a by pojawiło się wejście AV w SYnc
Mi to akurat AV nie jest potrzebne. Samo audio w zupełności wystarczy. Dodatkowym utrudnieniem jest Leasing, bo musiałby się zgodzić na modyfikację. Wizyta u tedi_k lub innego naszego forumowego kolegi raczej nie wchodzi w grę. Tylko ASO i tylko oficjalnie :/

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : czy ścieżka z przejściówką audio to usb (de facto karta dźwiękowa wpinana w USB) ma jakiś sens? Jakoś słabo to widzę....
vme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 12:29   #3847
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

A leasing Ci zagląda do auta czy tylko FV wysyła?...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 12:52   #3848
vme
ford::average
 
Avatar vme
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A leasing Ci zagląda do auta czy tylko FV wysyła?...
Nie wiem, ale jestem tylko użytkownikiem auta służbowego w korporacji. Jakakolwiek modyfikacja auta na własną rękę może skończyć się nieciekawie (wolę nie sprawdzać).
vme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 13:04   #3849
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad. 1 To chyba dobrze. W każdym aucie tak miałem. Inaczej bym chyba zwariował stojąc na skrzyżowaniu na światłach jak ktoś podjeżdżałby mi z tyłu pod zderzak
Ty na swiatlach wrzucasz wsteczny?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 13:41   #3850
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No właśnie o tym piszę - przeczytaj kontekst wymiany zdań. vme pisze że mu nie działają czujniki z tyłu na luzie. A jak mówię że to bez sensu aby działały na luzie, gdyż na światłach zaczęłyby piszczeć gdyby ktos podjechał za blisko z tyłu. Dlatego powinny tylko działać przy włączonym wstecznym
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.