Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2016, 15:22   #1
bolo1st
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2016
Model: Fiesta MK VI
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Wymiana poduszki skrzyni biegów 1.4TDCI

Witam,ostatnio miałem problem ze stukaniem pod maską podczas odpalania oraz gaszenia silnika, drugi problem był podczas hamowania silnikiem występowało terkotanie (podobny dźwięk robi patyczek w szprychach roweru imitujący motor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Po przeszukaniu forum nie znalazłem informacji ale w mondeo podobne objawy były przy uszkodzonej poduszce z lewej strony (po stronie kierowcy)
Moja poduszka po demontażu wyglądała tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całą operację trzeba rozpocząć od odkręcenia akumulatora oraz demontażu tej skrzyneczki w której jest akumulator, przykręcona jest na jedną śrubę na klucz 13.
Następną rzeczą do odkręcenia jest stelaż pod skrzynką który jest przykręcony na 3 śruby na klucz 10 (na zdjęciu na żółto) oraz 2 wkręty "krzyżak" (zaznaczone na czerwono).
W moim przypadku krzyżaki były tak zapieczone że trzeba było wycinać gumóweczką,następnie rozwiercić i zagwintować całość na śrubę na klucz "10"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj zaczyna się cała zabawa,podpieramy lewarkiem skrzynie biegów:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz do odkecenia mamy 3 śruby, w moim przypadku były mega przerdzewiałe więc poszła cała puszka WD-40 oraz jakieś 40min czekania, na zdjęciu zaznaczyłem jakie klucze nasadowe należy użyć:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odkręceniu tylko wyjmujemy poduszkę do góry i wkładamy nową,moja była całkowicie zerwana. Na zdjęciu jest nowa poduszka oraz "część starej"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduszkę można włożyć tylko w jedną stronę wieć warto sprawdzić żeby za pierwszym razem włożyć tak jak była poprzednia włożona.
Pierwsze co przykręcamy to środkową śrubę i opuszczamy lewarek, teraz 2 pozostałe śruby, ja dokręcałem z wyczuciem bez klucza dynamometrycznego, i reszta elementów w odwrotnym kierunku. W moim przypadku wszystkie problemy zniknęły a byłem straszony uszkodzoną dwumasą więc polecam sprawdzić bo oszczędność dużych pieniędzy.

bolo1st jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 19:25   #2
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana poduszki skrzyni biegów 1.4TDCI

właśnie wymieniłem u siebie - w/w opis bardzo pomocny, choć są drobne rozbieżności w Fusionie
kupiłem zamiennik firmy Blue Print - finalnie poduszka okazała się oryginałem (niedokładnie spiłowane numery oraz logo Ford)
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 11:55   #3
adamek2828
ford::advanced
 
Avatar adamek2828
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: skierniewice
Model: Focus mk3 lift mondeo mk4 lift
Silnik: 1.5tdci 95kM 1.6 115KM
Rocznik: 2018 2013
Postów: 260
Domyślnie Odp: Wymiana poduszki skrzyni biegów 1.4TDCI

Te napisy co widziales to oni regenerują stare uchwyty.
adamek2828 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2017, 15:24   #4
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana poduszki skrzyni biegów 1.4TDCI

regeneracja metalowych części jest możliwa i często stosowana...
...na omawianej górnej poduszce numery oraz logo nie są wybite na metalowych uszach tylko są jednolitym, łącznym odlewem z gumowym korpusem w/w - spiłowana, niedokładnie wygładzona została właśnie guma
miałem możliwość porównana obu poduch (zdemontowana oryginał od nowości) i były identyczne łącznie z rzeczonymi znakami, jedyna różnica to data produkcji "w kółkach" (6 lat)
dodam tylko że stara poducha ma już twardą gumę oraz pęknięcia "w pachwinach", natomiast ten "zamiennik" ma twardą ale sprężystą gumę i oczywiście brak jakichkolwiek pęknięć czy też parcenia

ps. nikogo nie zachęcam do kupowania tych czy innych zamienników - podzieliłem się tylko pozytywnym dla mnie "odkryciem"

Ostatnio edytowane przez kbomb ; 23-06-2017 o 15:27
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 09:27   #5
rontise
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Nowe Miasteczko
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana poduszki skrzyni biegów 1.4TDCI

Opis bardzo pomocny, dzięki bolo. Zastanawiam się nad poduszkami od kamoki, zostały mi polecone, ale nie znam się na tym, ktoś coś słyszał? Zależy mi, by zrobić to jak najniższym kosztem
rontise jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.