Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2017, 09:41   #21
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

wysoka wydajność może polegać na jego ciut większej grubości warstwy węgla

BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2017, 12:48   #22
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

Tylko tyle? A jak z jakoscia? Tanszy wytrzyma pol roku a drozszy rok? Pytam z ciekawosci. Moze ktos mial obydwa I moze porownac?
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 23:36   #23
fliperek
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: Bruksela
Model: TITANUM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

miałem ten droższy filtr wysokowydajny bo dzieci maja alergie, nie wiem czy cos daje,nie odczulem roznicy, wiem ze serwis forda jak nabijalem klime, odgrzybianie i robilem przeglad to pozniej montuja te zwykle weglowe nie te wysokowydajne. Jak masz duzo kasy bierz ten drozszy jak nie to zwykly weglowy wystarczy.
fliperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 22:41   #24
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

Adriano! filtr wytrzyma tyle, na ile mu pozwolisz.
Jesteś bardziej wrażliwy fizycznie lub psychicznie, to co pół roku, po zmianie pór roku by się przydało.

Trzeba pamiętać, że węgiel, nie jest jakimś super produktem przyciągającym i wchłaniającym szkodliwe rzeczy. Jest tylko neutralną chemicznie rzeczą, o niezwykłej ilości porów ... w stosunku do powierzchni i oczywiście najważniejsze - kosztów wytworzenia.

Pomiędzy węgielkami istnieją przestrzenie niewypełnione lub tylko bibuła/bawełna.
Większe cząstki potrafi zatrzymać zwykły filtr, mniejsze wyłapuje węgiel.
Pyłki kurzu lub kwiatowe, raczej zatrzymuje podstawowy filtr, chemię wyłapuje węgiel. Ile jest w stanie wyłapać a ile przepuścić ? ! ?

O ile filtrowanie wody za pomocą węgla przynosi, chociażby wizualną i smakową poprawę, to powietrze jest znacznie rzadsze... to jako doświadczony hodowca roślin mocno aromatycznych wiem, że sporo grubszy filtr powietrzny węglowy musi być potrzebny, żeby zatrzymać chociażby cząstki zapachowe... tak ze 100x grubszy !!

Wnioski ? ... im większy efekt, tym drożej, czy warto ? Jak jest kasa to brać, jak nie ma to trzeba użyć cokolwiek, żeby się sprawdzało.
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 20:25   #25
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana plynow i filtrow.

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie. Wyslalem zapytanie do sklepu redford z okolic Poznania I otrzymalem szybka I fachowo odpowiedz. Olej caly czas sprawial mi klopot bo zaproponowano mi 3 oleje o tej samej gestosci z 3 roznymi cenami.

Oleje (5 litrow) na ponizszym linku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozbieznosc cenowa blisko 60%. Najtanszy 108,90 a najdrozszy 163.90 pln! Zapytalem wiec gdzie jest haczyk badz w czym twki roznica. Oto otpowiedz:

"[FONT=Calibri]Co do oleju to każdy z przedstawionych spełnia wymagane normy i specyfikację: WSS-M2C913-C. [/FONT][FONT=Calibri]Wszystkie oleje są produkowane przez firmę Castrol dla Forda. Można przyjąć, że jest to ten sam olej, ale sprzedawny w różnych opakowaniach. [/FONT][FONT=Calibri]W instrukcji obsługi pojazdu jest zapisane jaki olej stosować, ja poszukałem w katalogu Forda.[/FONT]"

I co Wy o tym sadzicie? Czy mozna brac wszystkie bez wyjatku?

Pozdr
Adriano
Facet że sklepu ma rację. Kup Ford formuła f i filtry filtron. Będzie dobrze. Mann czy knecht też moze tyle że drożej. PS. Poczytaj po necie kto produkuje filtry dla tych firm.
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 21:21   #26
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

Dzieki za wszystkie odpowiedz. Co zmieniam samochod i organizuje czesci na przeglady to czlowiek zawsze uczy sie czegos nowego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak pisalem do jeszcze innego sklepu to facet mi powiedzialm ze oryginalnie moj S-max wyjechal na tym drozszym Castrolu. Tutaj juz nie chodzi o 60 pln bo na 5-ciu litrach to serio niewiele. Tutaj idzie o informacje i o to zeby badziej nie zaszkodzic zlym wyborem jak zaoszczedzic pare zlotych.

Milego wieczoru.

Pozdr
Adriano Leite!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 22:08   #27
Alfi
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 28-04-2010
Skąd: Lębork
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

Jestem po wymianie oleju i filtrów.
Olej wziąłem 5w30 A5 sygnowany przez Forda, a filtry Filtrona (z przekonania, gdyż do Audi tez takie brałem). Samochód oryginalnie, po przywiezieniu z Dani miał Boscha.
Alfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 13:18   #28
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

Dzieki Alfi. Wlasnie przed chwila dotarl do mnie kurier z polski z czesciami na przeglad. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W weekend pewnie zrobie.

Pozdrawiam
Adriano
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 00:33   #29
hans01
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 142
Domyślnie Odp: Wymiana płynów i filtrów.

Cytat:
Napisał BobMF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak stoję za dieslem z Francji lub VAG, to z automatu wyłączam nawiew z zewnątrz, na nich nie ma opcji węglowej.
To filtr kabinowy nie filtruje powietrza z zewnątrz do kabiny? Jeśli tak to jakie powietrze przez niego przechodzi?
hans01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.