Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2017, 18:03   #1
buum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: fokus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Gaśnie silnik przy gazowaniu

Witajcie. Mam problem z moją foczką, 1.8 TDDI 90km.
Wszystko było ok od 11 miesiecy kiedy to padł mi sterownik pompy. Gość zrobił i działało..... do niedzieli kiedy to wróciłem do domu i chciałem po 30min jechać i nie odpaliłem. Wróciłem wieczorem do domu i odpaliłem. Pochodził z godzinę i super. Zgasiłem znowu odpalił. Itd.....
Rano wstałem też odpalił od razu i pojechałem się przejechać. I po przejechaniu paru km zgasł....Nie mogłem odpalić. Zapchałem auto na parking. Wróciłem po 2-3h i odpalił. Pochodził, trochę pogazowałem i znowu zgasł i nie chciał odpalić.

Przyjechał mechanik i było kilka błędów. Nie pamiętam symboli. Ale czujnik położenia wału i coś ze sterownikiem pompy. Gość wykasował i odpalił. Auto pochodziło , przygazowałem i zdechło znowu. Wyskoczyły błedy czujnika. Zabrałem auto do warsztatu. Wymienili mi czujnik. Auto pali za każdym razem ale gdy się trochę pogazuje znowu gaśnie.

Wymieniłem przed tymi problemami 4 dni wcześniej filtr paliwa. Czy to może być wina tego filtra ??? Bo mechanik sprawdzał i dobrze podłączony jest.
Wyglądał identycznie i wg pana co sprzedaje to ten bo sprawdzał w katalogu.
Ale różnił się jedną rzeczą: a mianowicie ten otwór co jest podłączony ten większy przewód w starym filtrze było widać taką "siateczkę"a w nowym była blaszka. Ale paliwo spływało gdy nalewałem.

POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez buum ; 14-07-2017 o 18:58
buum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 14:04   #2
buum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: fokus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Wyszło że zepsuł się czujnik temperatury przy głowicy i na zimnym silniku pokazywał od razu ponad 120st. Wymieniliśmy go ale dalej szybko rośnie temperatura. Okazało się że padła pompa wody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieje że głowica cała!!!
buum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 06:56   #3
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Zmień mechanika. Coś za dużo tych awarii na raz.
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 19:30   #4
buum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: fokus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Kurcze chyba masz rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo dalej silnik gaśnie a wymieniony czujnik położenia wału i czujnik temperatury głowicy cieczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do tego wymieniłem pompe wody bo słaby obieg był wody i temp szybko rosła. Gość od sterownika był i powiedział że jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz zostało że coś z samą pompą chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już mam dość !!!
buum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 19:46   #5
elektrotech
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 12-07-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Ludzie, nauczcie się kojarzyć skutek z przyczyną ! Auto jeździło, wymieniłeś filtr paliwa, auto nie jeździ ! Filtr miał jakąś tam blaszkę a może to plomba która należało zdjąć ? Według objawów które opisujesz to auto po prostu nie dostaje paliwa........
elektrotech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 21:58   #6
buum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: fokus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Właśnie mechanik wymienił na nowy filtr paliwa i dalej to samo. Odpala się silnik ładnie, pochodzi na wolnych obrotach, doda się kilka razy gazu i gaśnie. Odpalę pochodzi i znowu to samo. Czym dłużej tym gorzej później odpalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 14:54   #7
elektrotech
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 12-07-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Być może się zapowietrza. Wymień Oringi w tych złączkach do filtra. I obejrzyj dokładnie pompę czy nigdzie nie cieknie ropa.
elektrotech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 09:17   #8
buum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: fokus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Niby z filtrem wszystko ok. Nie cieknie.
Dziś pokazał się błąd P1665.
11mies. temu sterownik był robiony (tranzystorek czy coś się utleniło i lutował nowy gościu od sterowników). Może być to samo ??
buum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 06:18   #9
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Na forum sporo osób polecało usługi firmy OMEGA z Sandomierza, możesz tam wysłać sterownik do sprawdzenia.
Tranzystor w sterowniku się nie utlenia tylko przepala z powodu przycierania się pompy.
Może pompa mechanicznie już nie domaga ?.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 12:45   #10
buum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: fokus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gaśnie silnik przy gazowaniu

Jutro zabieram auto od mechanika. I wstawiam na warsztat forda. Gość zbada temat i powie co jest nie tak. Oby nie pompa.... Dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.