Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2015, 18:33   #11
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Niedziałający fabryczny LED do jazdy dziennej

Markoo jak nie spróbujesz to się nie przekonaszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Raczej szkód dużych nie narobisz jeśli nic nie wyrwiesz, a jak się nie uda to wtedy ślij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 20:18   #12
piwosz84
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-02-2013
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Niedziałający fabryczny LED do jazdy dziennej

Panowie, widzę że temat się rozwinął. Powiem szczerze, że ja jestem zielony w temacie elektroniki, myślę że będę musiał z tym udać się do jakiegoś fachowca. Mieszkam w okolicach Zielonej Góry, może kogoś polecicie.
piwosz84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 15:43   #13
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

Zamontowałem w Mondeo MK4 (2007) światła do jazdy dziennej. Instalację do podłączenia "wyciągnął" mi wcześniej elektryk Jednak nie do końca jestem zadowolony z działania. Gdy testowałem światła przed montażem to robiłem to przy włączonym zapłonie (bez uruchamiania silnika). Wszystko działało jak trzeba, tzn. gdy włączyłem zapłon zapaliły mi się światła do jazdy dziennej a po włączeniu świateł pozycyjnych / mijania światła do jazdy dziennej zgasły (i tak jest również teraz to znaczy po montażu). Jednak po włączeniu silnika nie jest już tak fajnie. Światła dzienne po uruchomieniu silnika oczywiście się palą jednak po włączeniu świateł pozycyjnych / mijania światła do jazdy dziennej nie gasną tylko "przygasają".
I mam teraz pytania :
1. czy taki układ ("przygaśnięte" światła do jazdy dziennej przy uruchomionych światłach mijania) jest zgodny z obowiązującymi przepisami (nasze prawo jest jak zwykle tworzone dla prawników)?
2. może ktoś miał taki przypadek i poprawił działanie zestawu do jazdy dziennej (oczywiście pytanie jak)?
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 15:48   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

Część świateł dziennych ma właśnie taką funkcję, że przygasają. Imituje to rozwiązanie stosowane w autach fabrycznie (wtedy na kloszu oprócz RL, powinna być homologacja dla pozycyjnych, czyli A). W twoim przypadku problem jest taki, że masz teraz z przodu dwa komplety świateł pozycyjnych, czyli o jeden za dużo. Możesz wyjąć żarówki fabrycznych pozycyjnych - to takie najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie (nie polecam, wolałbym całkiem gasnące dzienne).

Miałem kiedyś taki zestaw, ale podłączyłem go... normalnie. :-)

Ostatnio edytowane przez weuek ; 18-11-2017 o 15:51
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 15:53   #15
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: Odp: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Część świateł dziennych ma właśnie taką funkcję, że przygasają.
Zgadza się. Moje światła (wg instrukcji) dawały mi możliwość wyboru. W zależności od koloru kabla podłączanego do świateł mijania miały przygasać lub gasnąć całkowicie. Ja oczywiście wybrałem wersję całkowitego gaśnięcia.
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 15:58   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

To widocznie wybrałeś nieskutecznie (pomyliłeś przewody). Nie wiem po co do mijania podłączać, gdy wystarczy do pozycyjnych.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 16:05   #17
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: Odp: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

Cytat:
Napisał KrzysSied Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się. Moje światła (wg instrukcji) dawały mi możliwość wyboru. W zależności od koloru kabla podłączanego do świateł mijania miały przygasać lub gasnąć całkowicie.
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem po co do mijania podłączać, gdy wystarczy do pozycyjnych
Mój błąd : oczywiście miałem napisać do świateł pozycyjnych / mijania.


Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To widocznie wybrałeś nieskutecznie (pomyliłeś przewody)
Tylko dlaczego wszystko chodzi jak trzeba przy samym zapłonie (bez włączonego silnika)???
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 16:35   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

Nie wiem. Może dlatego, że jest niższe napięcie w instalacji? Mój automat dziennych działa na wykrywanie wzrostu napięcia i w ten sposób włącza dzienne. Może coś z tego jest i u ciebie na rzeczy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 11:30   #19
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

Odświeżę dla zakończenia tematu.
Sprawdziłem całą instalację świateł do jazdy dziennej. Tak jak poradził "weuek" sprawdziłem czy nie ma błędu w instrukcji montażu. Niestety podłączenie było prawidłowe (po podłączeniu drugiego kabelka do świateł pozycyjnych / mijania już przy włączonym zapłonie światła dzienne nie gasły tylko "przygasały"). Postanowiłem jednak sprawdzić poprawność działania przekaźnika świateł do jazdy dziennej i podłączyłem w trakcie pracy silnika pierwotny przewód (służący do podłączenia świateł pozycyjnych / mijania) bezpośrednio do akumulatora i wszystko zadziałało jak trzeba. Zatem stwierdziłem, iż zestaw działa właściwie a problem leży w podłączeniu do instalacji samochodu. Zmontowałem to wszystko ponownie i ku mojemu zdziwieniu wszystko działa jak trzeba.
Takie to oto psikusy elektryki samochodowej.
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 14:21   #20
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej - coś nie tak

No i niestety pośpieszyłem się z radością. Niestety dalej jest tak jak pisałem wcześniej. Ale teraz już wiem jak wygląda sprawa.
Zatem pytanie do ludzi znających się na elektryce samochodowej : dlaczego układ działa właściwie do momentu gdy do przewodu, który ma być podłączony do świateł postojowych / mijania, doprowadzany jest prąd z akumulatora (albo bezpośrednio z akumulatora lub przy włączonym samym zapłonie). Wszystko szlag trafia (światła dzienne nie gasną tylko przygasają) gdy do przewodu, który ma być podłączony do świateł postojowych / mijania, doprowadzany jest prąd z alternatora (po uruchomieniu silnika). Czy ktoś może podpowiedzieć co można z tym zrobić.
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.