Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2016, 18:56   #81
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał gumis15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
większa część nie grzeje tylko kilka nitek
Gdyby nie grzała cała połowa szyby, to mógłby być winien bezpiecznik, ale jeżeli tam cokolwiek grzeje, to niestety szyba do wymiany.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 15:01   #82
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał rychu.zychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki ubezpieczyciel tak chętnie wymienia szyby na oryginały ?
Ja miałem przygodę z tylną szybą. Mi wymieniała Aviva - kazali wybrać pomiędzy dwoma warsztatami Nordglass. Na miejscu koleś spisał Vin. Powiedział że nie mają na miejscu takiej szyby i trzeba ściągnąć z ASO.
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 08:27   #83
housee
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-04-2016
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

A co w przypadku gdy bezpieczniki ok, połączenia pod podszybiem ok, a grzeją tylko 3 paski dosłownie (lewy skrajny, środek i po prawej skrajny z czego porządnie tylko ten na środku) czy możliwe że przekaźnik walnięty? Bo w zasadzie chyba jakby całkiem nie działał to w ogóle nie byłoby ogrzewania? Dodam że szybę i tak i tak mam do wymiany ale wolałbym odłożyć to w czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Za wszelkie wskazówki które uchronią mnie przed skrobaniem będę bardzo wdzięczny.
housee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 09:18   #84
mareasb
ford::average
 
Avatar mareasb
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: podbeskidzie
Model: mondeo mk3, mk4
Silnik: 2.0 TDCi 130KM, 2.0 TDCi 143KM
Rocznik: 2002, 2007
Postów: 102
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Gdyby nie działał - nie miałbyś żadnego miejsca ogrzewanego, ale masz i masz na każdej stronie - lewej i prawej, dlatego szyba do wymianyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uszkodzenie jest mechaniczne i nienaprawialne.
mareasb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 14:40   #85
Typu921
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2016
Model: MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Witam
Trochę odkopuję temat (jako już nie pierwsza osoba), ale mam pytanie dotyczące ogrzewania przedniej szyby.

Od jakiegoś czasu użytkuje MK4 i mam problem właśnie z podgrzewaniem przedniej szyby.
To znaczy, po uruchomieniu podgrzewania - nic się nie dzieje... Podświetla się dioda na przycisku po czym samoistnie gaśnie.
Pytałem się "elektryka" to powiedział, że nie ma co sprawdzać tylko trzeba kupić u niego szybę za 1200 zł i wstawić i będzie działać bo to na pewno przepalona wiązka....
Sprawdziłem bezpieczniki i są ok... czytając ten temat widziałem pomysły o sprawdzeniu łączenia ale nie mogę tego znaleźć... Mógłby mi ktoś dokładniej opisać w którym miejscu sprawdzić te styki? Ewentualnie może ktoś robił jakieś foty to też by były mile widziane... Chciałbym tylko sam sprawdzić czy gość nie chce tylko zarobić na "kolejnym frajerze" czy faktycznie ma racje...

Dzięki chłopaki z góry
Pozdrawiam
Typu921 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 17:25   #86
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Raczej chce cię na pukać ,;
1- szyba grzana nie kosztuje tyle
2- należy najpierw sprawdzić dokładny styk masy jest to pod lusterkiem wewnętrznym wyjmując lampkę oświetlenia .
3- podnieść maskę i pod podszybiem są złącza do podłączenia szyby sprawdź napięcie złącza są tak po lewej stronie jak i po prawej (obejrzyj dokładnie też taśmy które idą do szyby czy nie są przerwane .
4- Jeśli masz np . w górnej części gdzieś rozwarstwioną szybę nawet na brzegu to może to być przerwa w drucikach szyby .
5- Jeśli masz pękniętą lub odpryski pajączki na szybie to również może nie grzać szyba .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 16:06   #87
kotia
ford::beginner
 
Imię: Baltazar
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Zaobserwowałem, że u mnie również występuje problem taki, że nie grzeje połowa szyby-od pasażera. Bezpieczniki są okej, chciałem sie dobrać do podszybia ale ramion wycieraczek nie mogłem zdjąć, po odkręceniu śrub nie chcą wyskoczyć z frezów. Jak zdjąć ten kobiecy wynalazek, ma ktoś jakiś patent lub może stosowaliście ściągacz? Chciałbym obejrzeć taśmę która idzie do szyby w lewym rogu. Czy taką taśmę można dokupić czy jest ona częćią szyby.
kotia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 08:42   #88
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Ja stosowałem ściągacz 2 ramienny . Pukaniem , podważaniem ryzykujesz uszkodzenie szyby .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 15:30   #89
funny
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał kotia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaobserwowałem, że u mnie również występuje problem taki, że nie grzeje połowa szyby-od pasażera. Bezpieczniki są okej, chciałem sie dobrać do podszybia ale ramion wycieraczek nie mogłem zdjąć, po odkręceniu śrub nie chcą wyskoczyć z frezów. Jak zdjąć ten kobiecy wynalazek, ma ktoś jakiś patent lub może stosowaliście ściągacz? Chciałbym obejrzeć taśmę która idzie do szyby w lewym rogu. Czy taką taśmę można dokupić czy jest ona częćią szyby.
Ściągacz do ramion wycieraczek na Alle... za 11zl i po problemie.
__________________
Ford Focus mk1 2003 115km - 140km Heco
Ford Mondeo mk4 2012 140km - 197km Heco
Ford Ka mk2 2012 70km
funny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 08:14   #90
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Witam od mają mam mondeo mk4 dzisiaj rano -3st włączyłem grzania szybę i mam wrażenie że nie każda szpirala działa na zdjęciu widać co nie grzeje. U was też tak grzeje Szyba? Brałem latarka po szpiralach co nie grzeją nie widzę tam żadnej przerwy z resztą jak może być przerwa jak one są w szybie A nie ma uszkodzeń.
Na zdjęciu zaznaczyłem które nie działają. Pytanie czy u was jest podobnie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.