Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2017, 12:56   #1
xpander
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2015
Model: mk3
Silnik: 2.0 TD CI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Auto dziwnie odpala

Witam. Może spotkał się któryś z szanownych forumowiczów z takim problemem - Kiedy po nocy rano odpalam auto, pali na dotyk, chodzi równo przez jakieś 5-10 sekund po czym zaczyna chodzić nierówno, obroty lekko skaczą i spadają, po około 20 sekundach silnik znów zaczyna pracować równo. Pacjent to 2.0 TDCI 2006R. Zaślepiony EGR, wycięty DPF, błędy z ECU -2 szt. dotyczą tylko zaślepionego EGR. Auto ma moc, praktycznie nie kopci. Później w ciągu dnia jak odpalam silnik to nie ma problemu. Dodam że gdy jadę rano po nocnym postoju to jakby głośniej klekotał ale to chyba normalne to diesel. Auto po wymianie oleju i filtrów(Ford FormułaF, Knecht) oraz napinacza z rolkami, paskiem wielorowkowym kołem pasowym alternatora ze sprzęgiełkiem. Problem z pracą silnika był przed wymiana w/w rzeczy, myślałem że hałasujący napinacz powoduje poranne mdłości auta. Ale to jednak nie to.

xpander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 13:53   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Aircross
Silnik: 1.6 PT Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 3,963
Domyślnie Odp: Auto dziwnie odpala

skieruj swoją uwagę na filtr paliwa a zwłaszcza jego uszczelki. pewnie minimalnie dostaje się tam powietrze i stąd ta nierówna praca przez kilka sekund.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 14:46   #3
xpander
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2015
Model: mk3
Silnik: 2.0 TD CI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Auto dziwnie odpala

Ogólnie nie widać, żeby wyciekał tam ON. Czy można wymienić same uszczelki?
xpander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.