Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2018, 11:41   #1
Pierre84
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Wawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Samoświecące światła po otworzeniu drzwi

Witam,
Panowie kupiłem tydzien temu Mondeo 2014 Titanium X, wszystko mam ogarnięte jeśli chodzi o szczegóły tylko nie mogę rozkminić jednej sprawy mianowice przy otwieraniu samochodu z pilota zapalają mi sie ledy z przodu oraz z tyłu światła . Jeśli samochod pozostaje "otwarty" swieca jakiś czas i pozniej gasną, natomiast po zamknięciu auta piolotem wiadomo wszystko gaśnie. W necie nic na ten temat nie ma, w książce która dostałem od Forda też. Wie ktoś może czy czy da się zrobić tak zeby swiatła sie nie zapalały czy to standard w tych rocznikach. Z góry dzięki za pomoc.

Pierre84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 11:44   #2
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Cytat:
Napisał Pierre84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Panowie kupiłem tydzien temu Mondeo 2014 Titanium X, wszystko mam ogarnięte jeśli chodzi o szczegóły tylko nie mogę rozkminić jednej sprawy mianowice przy otwieraniu samochodu z pilota zapalają mi sie ledy z przodu oraz z tyłu światła . Jeśli samochod pozostaje "otwarty" swieca jakiś czas i pozniej gasną, natomiast po zamknięciu auta piolotem wiadomo wszystko gaśnie. W necie nic na ten temat nie ma, w książce która dostałem od Forda też. Wie ktoś może czy czy da się zrobić tak zeby swiatła sie nie zapalały czy to standard w tych rocznikach. Z góry dzięki za pomoc.
tak jest. a czemu Ci to nie pasuje ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 12:38   #3
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Gdy kupiłem Mondeo, to od razu spodobała mi się ta funkcjonalność. Myślę, że może przeszkadzać np. detektywom bądź szpiegom czy tym wszystkim, którzy chcieliby oddalić się autem bez zwracania na siebie uwagi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnie zaskoczyła za to inna sprawa, choć zapomniałem sprawdzić na 100% czy to nie była jakaś pomyłka. Po otwarciu auta z pilota i nie wykonaniu żadnej czynności typu otwarcie drzwi klamką czy bagażnika, po kilkunastu sekundach auto samo z powrotem się zamknęło.
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 12:51   #4
Pierre84
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Wawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Dzięki panowie za info, jeśli to standard to ok, w niczym nie przeszkadza, myślałem ze to może jakieś zwarcie czy kwestia ustawień. Co do samozamykania się auta to jeszcze nie sprawdziłem ale jeśli tak jest to opcja jak najbardziej na plus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierre84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 12:54   #5
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Cytat:
Napisał skans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po kilkunastu sekundach auto samo z powrotem się zamknęło.
tak to działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 13:55   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Działa tez w innych autach z centralnym zamkiem zdalnie sterowanym, nawet takich dwudziestoletnich. :-)

A to niepotrzebne oświetlenie po otwarciu to powinno się dać wyłączyć, a nie być przymusowym.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 14:47   #7
Pierre84
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Wawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to niepotrzebne oświetlenie po otwarciu to powinno się dać wyłączyć, a nie być przymusowym.
Też jestem tego zdania, ale w książce auta nie ma wzmianki na temat w sieci też wieć chyba nie pozostaje nic innego jak się do tego przyzwyczaić i nie marudzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki zrobili i już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierre84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 18:15   #8
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

No własnie nie wiem czy sie nie da wyłaczyć elmconfigiem
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 19:35   #9
matipad
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2018
Model: Grand
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2011/2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Przeciez to szpan to mieć, po co to wylaczac. Przynajmniej inne auto Cie nie rozjedzie jak będziesz wsiadal do auta albo auto nie zostanie otwarte gdy przypadkowo sie otworzy.
matipad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 20:32   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Samoświecące światła po otworzeniu MK IV

Niestety, nie da się tego wyłączyć. Ja nie mógłbym mieć takiego auta, bo czułbym się jak niewolnik rzeczy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.