Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2018, 15:13   #371
Dawid.Duisburg
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Duisburg
Model: Mk5
Silnik: 2 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

A nie braliscie pod uwage ( moze ma znaczenie) jakosc paliwa. Mieszkam w De tankuje na Jet . Jak mialem.bmw to roznica miedzy polskim a niemieckim paliwem byla okolo 1 litr na 1000 km

Dawid.Duisburg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 15:34   #372
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Oczywiście Polskie paliwo albo Niemieckie,bo nie bardzo wiem z postu które jest takie cudowne, to szajs.Mam takiego kolegę którmu kosiarka na paliwie premium pracuje zdecydowanie lepiej.Płaczę jak słucham tego typu stwierdzeń.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 15:52   #373
Dawid.Duisburg
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Duisburg
Model: Mk5
Silnik: 2 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Sluchaj . Jechalem z Duisburga do Raciborza 1004 km. Bmw spalanie 8.3 litra identyczna droga identyczna predkosc ( w nocy) . Wracajac z polski spalanie 9.5 litra . Co ty na to? Oczywiscie ze jakosc tu w De lepsza NA ZNANYCH STACJACJH.
Dawid.Duisburg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 16:04   #374
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Paliwo musi spełnać bardzo surowe unijne normy i na dużych markowych stacjach,nikt nie oszukuje dziś na paliwach.Wierzę że miałeś różnicę w spalaniu, i nawet mogło się to stać przez paliwo które nie wiem gdzie tankowałeś.A to się może zdażyć raz,a nie dlatego że paliwa Niemieckie są lepsze jakościowo.Bardziej przyczyny takiego stanu dopatrywałbym się w innych czynnikach które miały wpływ na spalanie np wiatr.Ktoś nawet robił takie testy laboratoryjne i różnice jakiściowe były na poziomie błędu który nie ma wpływu na nic.Z paliwem jest jak z chemią niemiecką lepiej czyści i pierze,a siła umysłu jest wielka.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 16:06   #375
Pistepirkko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TdCI
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Dawid
Zapewniam Cię, że na 10 jazd min. 7 przejedziesz oszczędniej z Zachodu na Wschód. Testowane kilkudziesięciokrotnie jeżdżąc Poz-Wwa. Z jednego prostego powodu - wiatr.... A jaki ma konkretnie wpływ? No to już zależy od jego siły, ale bałbym się na podstawie jednego przypadku generalizować.
Poza tym - nigdy nie masz niestety jednakowych warunków - ruch, wyprzedzanie, średnia prędkość - nie da się na podstawie jednego przejazdu porównać w granicach przyswoitego błędu statystycznego.

Pozdrawiam
Pistepirkko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 16:57   #376
Dawid.Duisburg
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Duisburg
Model: Mk5
Silnik: 2 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Zgadzam sie z wiatrem wyprzedzaniem ruchem itd. Ale roznica o 1 litr na 100 km ?? Tankowalem wyjezdzajac zawsze na Statoil. A co do chemi i proszkow 1000 PROC NIEMIECKA CHEMIA jest lepsza i pachnie duzzzo ladniej. W RACIBORZU jest fabryka Henkla i sa 2 tasmy produkcyjne na wschod i zachod . 2 rozne sklady chemiczne. Aaaa dodam ze parokrotnie bylo tak ze tankujac w polsce wiecej palilo autko.

Bump:
Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paliwo musi spełnać bardzo surowe unijne normy i na dużych markowych stacjach,nikt nie oszukuje dziś na paliwach.Wierzę że miałeś różnicę w spalaniu, i nawet mogło się to stać przez paliwo które nie wiem gdzie tankowałeś.A to się może zdażyć raz,a nie dlatego że paliwa Niemieckie są lepsze jakościowo.Bardziej przyczyny takiego stanu dopatrywałbym się w innych czynnikach które miały wpływ na spalanie np wiatr.Ktoś nawet robił takie testy laboratoryjne i różnice jakiściowe były na poziomie błędu który nie ma wpływu na nic.Z paliwem jest jak z chemią niemiecką lepiej czyści i pierze,a siła umysłu jest wielka.
oczywiscie ze chemia lepsza

Ostatnio edytowane przez Dawid.Duisburg ; 28-01-2018 o 16:59
Dawid.Duisburg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 17:12   #377
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Zakładając, że powiewa tylko wietrzyk 20 km/h to daje to 40 km/h różnicy w obie strony. Moim zdaniem to wystarczy aby różnica w splaniu była ponad 0.5 l/100km przy prędkościach autostradowych. Ja równiez zauważyłem znaczny wpływ rodzaju nawierzchni na spalanie - związane z oporami tarcia opon. Na szorstkich nawierzchniach autostrad spalanie jest wyraźnie wyższe. A u nas w kraju takie właśnie są nawierchnie autostrad - można to od razu wyczuć porónując głośność w aucie
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 21:18   #378
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i tyle w temacie opowiadanie że my czy Niemcy mamy lepsze paliwa to taka sama dyskusja czy my czy oni mamy lepszą wodę w kranach.Mam szukać takich samych testów chemi piorąco-czyszczącej,bo z tego co pamiętam tam już różnice pyły na niekorzyść tej niemieckiej.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 08:25   #379
Dawid.Duisburg
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Duisburg
Model: Mk5
Silnik: 2 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i tyle w temacie opowiadanie że my czy Niemcy mamy lepsze paliwa to taka sama dyskusja czy my czy oni mamy lepszą wodę w kranach.Mam szukać takich samych testów chemi piorąco-czyszczącej,bo z tego co pamiętam tam już różnice pyły na niekorzyść tej niemieckiej.
no bzdura z tym ze niemiecka chemia gorsza.
Dawid.Duisburg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 09:37   #380
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

z tą wodą i chemią to nie jest tak że inny skład chemii jest związany w inną twardością wody ?? Np. w Gliwicach woda jest cholernie twarda, ja u siebie w wodociągu tyskim mam wodę miękką i zero kamienia w czajniku ...... Rodzice czasami przywożą chemię i mama (Gliwice) twierdzi że niemiecka chemia jest lepsza, moja żona nie widzi różnicy.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.