Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2018, 14:07   #11
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Ciekawi mnie stwierdzenie "nie przyjmie się u nas"...

Bo co? Bo się ludzie nauczyli że parkują 50 metrów od knajpy bo jak przejdą 500 metrów to dostaną zawału?

Większość urzędów (Kraków) jest poza centrum a te kilka co zostało mają płatne parkingi, poza tym 90% spraw można załatwić on line.

__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 14:18   #12
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Przyjąć by się przyjęło. Ludzie pryzwyczaili się do wożenia dupy to i się odzwyczają.

Ja widzę inną trudność: radni w żadnej gminie nie będą mieli na tyle wielkich jaj żeby się na to zdecydować.
Widziałem co się u mnie na prowincji działo jak urząd miasta w ramach rewitalizacji zabytkowego rynku chciał zamknąć 100m drogi wokół XIII wiecznego ratusza. Powstał taki lament ludzi, że chorzy i inwalidzi nie będą mieli gdzie parkować, że mali przedsiębiorcy prowadzący usługi w centrum stracą klientów, że aż urząd gminy zdecydował się na spotkanie z mieszkańcami. Przyszło 300+ obywateli wykrzykiwać: NIE. Miasteczko liczy 10k mieszkańców. Osobiście nie widzę żadnej straty w zamknięciu tej dróżki a tylko zysk.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 14-02-2018 o 14:21
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 15:38   #13
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Wcześniej, czy później ustawę "klepną", bo ktoś przypadkiem zwietrzy interes na produkcji, wynajmie i serwisowaniu elektrycznych skuterów, samochodów, czy innych wozideł. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a szczytne hasło "miasto bez spalin" skutecznie zagłuszy rzeczywisty powód KASA.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:50   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Cytat:
Napisał adame0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tam gdzie rzadzi zad będą się cykali i nie wprowadza
Ciekawe gdzie to jest..?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 18:46   #15
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a szczytne hasło "miasto bez spalin" skutecznie zagłuszy rzeczywisty powód KASA.
Oto cała prawda.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 20:08   #16
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał hak64
a szczytne hasło "miasto bez spalin" skutecznie zagłuszy rzeczywisty powód KASA.
Oto cała prawda.
Wy tak na poważnie... bo nie wiem śmiać się czy płakać.
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyszło 300+ obywateli wykrzykiwać: NIE. Miasteczko liczy 10k mieszkańców. Osobiście nie widzę żadnej straty w zamknięciu tej dróżki a tylko zysk.
A to prawda, w małych mieścinach, edukacja pod tym względem kuleje, ludzie nie wiedzą że tak też może być i to może być nawet lepiej. Brak nawyku jazdy KZ w małych miejscowościach nie ma bo i często gęsto jest szczątkowa... problem złożony.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 20:13   #17
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem za pod warunkiem... Duże bezpłatne parkingi przed miastami z wypożyczalniami rowerów , samochodów czy skuterów elektrycznych.
Tylko pierw te parkingi a potem zakazy, a nie w odwrotnej kolejności.
Było by fajnie, tylko brak bardzo dobrej infrastruktury rowerowej, np. takiej jak w Holandii
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 20:20   #18
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: nowa ustawa

W małych miejscowościach to nie ma komunikacji zbiorowej. W średnich owszem. W mojej mieścinie problemem jest mentalność o potencjalny przypus przejścia 200m.

Są dwa przedszkola. Jak składałem podanie o przyjęcie dziecka to trzeba było zaznaczyć, które jest bliżej. Do jednego mam 650m a do drugiego 700m. To przedstawia skalę. Mieszkam na przeciwko szkoły podstawowej i widzę jakie samochody podjeżdżają i gdzie one na codzień parkuję. Załamać się idzie jak się widzi jakich odległości ludziom nie chce się przejść.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 06:45   #19
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Cytat:
Napisał ChceMiecCMAXa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było by fajnie, tylko brak bardzo dobrej infrastruktury rowerowej, np. takiej jak w Holandii
Wszyscy pokazują ciągle na Holandię gdzie rower jest częścią kultury transportu od 100 lat.

W Krakowie np. wypożyczalnia rowerów miejskich chodzi na pełnych obrotach - szczerze - wypożyczenie roweru na miesiąc czy na rok jest 5x tańsze niż zakup średniej jakości nówki w sklepie.
Infrastruktura drogowa nie nadąża ale to już kwestia lokalnych władz, bo kasa na drogi rowerowe była ale brak chęci.

Oprócz tego komunikacja miejska naprawdę zrobiła mega krok do przodu - autobusy, tramwaje z gniazdami usb - telefon w łapę i można jeździć cały dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Bardzo wiele osób podnosi slogany typu "dzieci do szkoły". Jakoś moi rodzice nie mieli samochodu i nigdy się nie spóźniałem na zajęcia a jeszcze miałem mnóstwo czasu dla siebie. Po prostu się w d... poprzewracało.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 07:14   #20
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: nowa ustawa

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nie wiem śmiać się czy płakać.
Możesz płakać nawet nad sobą, mnie to nie rusza.
Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w małych mieścinach, edukacja pod tym względem kuleje, ludzie nie wiedzą że tak też może być i to może być nawet lepiej. Brak nawyku jazdy KZ w małych miejscowościach nie ma bo i często gęsto jest szczątkowa
U nas jest nawet darmowa, ale jakoś nie wyobrażam sobie komfortu jazdy z zapijaczonym i zapchlonym menelem, wyczekiwania na przystanku (czy słońce, czy deszcz, będzie o czasie, czy też nie), chowania portfela i telefonu do najgłębszej kieszeni, tachania bagażu (toreb z zakupami, czy teczki, laptopa i 5 kg druków). Inna rzecz - wizerunek. Już to widzę "musi pan być super fachowcem, że przyjechał pan autobusem?" Wypada też wspomnieć, że (w moim przypadku) jadę pod wskazany adres (zwykle zamieszkania), a na miejscu okazuje się, że auto do oględzin stoi na parkingu strzeżonym na drugim końcu miasta, albo w warsztacie szwagra na ul. Gnojnej w Obornikach Małych...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.