Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2018, 13:35   #1
marcin486
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie nie szuka stacji radiowych - wymiana przewodu antenowego

Cześć,
mam problem z radiem w mondeo mk3 2004 lift, które nie szuka stacji radiowych i tylko szumi. Płyty i aux działa bez problemu. Samochód kupiłem niedawno z bardzo zniszczoną stopką na dachu i bez anteny. Po zakupie anteny i stopki do forda okazuje się, że radio dalej nie łapie fal. Z tego co się domyśliłem to potrzebna byłaby anetna i stopka w wersji GPS, ale ponieważ gps nie potrzebuje to czy wystarczy, że wymienią kabel antenowy na zwykły bez tego modułu GPS?

Stopkę mam taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Anetne mam taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy możecie wskazać jaki przewód kupić? Niestety w kilku sklepach już pytałem i mają tylko przewody z gps.

Dodam jeszcze, że radio jakie jest w aucie to SONY


Ostatnio edytowane przez marcin486 ; 23-08-2018 o 13:45
marcin486 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 14:19   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: MK3 - problem z radiem, wymiana przewodu antenowego

Jak masz radio sony to po co ci antena z GPS?

Wyjmij radio i sprawdź czy jest przejście między patykiem przy dachu a tym przy radiu, jeśli jest to masz uszkodzone radio.

W mieście wystarczy że dotkniesz gniazda antenowego przy radiu i radio powinno łapać fale.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 17:38   #3
marcin486
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie szuka stacji radiowych - wymiana przewodu antenowego

Dzięki za odpowiedź, przy okazji jak będę miał wyjmaki do radia to sprawdzę. Chyba, że macie inny sposób na wyjmowanie radia bez tych kluczy?

Jeszcze pytanie odnośnie tego co widać na zdjęciu w linku. Było to schowane w podsufitce kolo lampek. Jak dla mnie to było to wcześniej przymocowane do przewodu idącego z radia na dach. Wiecie co to jest i czy jest to potrzebne do poprawnego odbierania fal radiowych?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przepraszam za być może banalne pytania, ale tego typu rzeczy są dla mnie czarną magią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcin486 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 12:09   #4
Czapson93
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-05-2017
Skąd: Czosnów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125km b+g
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: nie szuka stacji radiowych - wymiana przewodu antenowego

Może mi się tylko wydawać ale u mnie przewody ant I GPS są właśnie zielony i czarny, może to być moduł anteny GPS, który jak widać jest upier... obcęgami. Daleko masz do Nowego Dworu Maz.?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Czapson93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 17:35   #5
marcin486
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie szuka stacji radiowych - wymiana przewodu antenowego

Jestem z Góry Kalwarii i do Nowego Dworu mi nie po drodze.

podejchałem dzisiaj do znajomego od fordów to powiedział, że prawdopodobnie w tym samochodzie wcześniej było radio z gps tyle, że ktoś je wymienił na sony stąd też była ta wiązka z zielonym i czarnym kablem od gps, która jak Czapson93 wspomniał została upier... obcęgami.

Dzisiaj radio wyjąłem, kupiłem nową najtanszą antene z kablem i po podłączeniu dalej nie znajduje stacji (nawet jak anetna lipnej jakości to i tak cokolwiek znaleźć powinno). Wygląda mi to winę samego radia niż anteny czy kabla skoro na nowym też nie działa. Pytanie czy warto bawić się w naprawy czy lepiej rozejrzeć się za nowym?
marcin486 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 13:15   #6
balzak
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.9 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie szuka stacji radiowych - wymiana przewodu antenowego

Cytat:
Napisał marcin486 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze pytanie odnośnie tego co widać na zdjęciu w linku. Było to schowane w podsufitce kolo lampek. Jak dla mnie to było to wcześniej przymocowane do przewodu idącego z radia na dach. Wiecie co to jest i czy jest to potrzebne do poprawnego odbierania fal radiowych?
To są przewody podłączane do stopki z GPS. W moim Mondeo MK3 z 2003 mam taką właśnie stopkę i muszę ją wymienić, bo skorodowała w takim stopniu, że płytka GPS wypadła. Ale większość porad i filmów dotyczy wymiany zwykłej stopki. Tu jest tylko jedna śruba, z resztą zapieczona i skorodowana. Na zdjęciu widać, że u Ciebie ktoś musiał zrobić na niej nacięcie, by ją wykręcić. Pewnie muszę zrobić to samo. Ale nie jestem pewien, czy jej szczęśliwe odkręcenie wystarczy do odkręcenia stopki z GPS? Może ktoś z forumowiczów wie? A swoją drogą, co jest po drugiej stronie tej kostki? Tzn. jak wyglądają złącza kabli ze stopką?
balzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2018, 06:10   #7
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: nie szuka stacji radiowych - wymiana przewodu antenowego

Odkręcenie tej jednej śruby wystarczy do wyjęcia stopki anteny gps, wymień sobie to na zwykłą antenę i nie będziesz miał problemu. Z ori antenami były częste problemy, były za słabo uszczelnione i padały przez wilgoć.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.