Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2018, 16:58   #1
Freyavac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2018
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Dynamic Full LED - jak to działa?

W moim Mondeo MK5 wydaje mi się, że jakoś słabo świecą światła drogowe (mijania też nie powalają). Pomyślałem, że wymienię żarówkę od "długich". Nie mam pojęcia jaka to, więc pomyślałem, że otworzę maskę, wyjmę żarówkę, kupię taką samą i wymienię... ale tam nie ma żadnego dojścia!
Co więcej próbowałem rozkminić jak te światła działają i nie mam pojęcia. W każdej lampie widzę dwie diody i jedną soczewkę, za którą widać jakąś żarówkę (żarnik xenon?).

Gdy mam włączone światła mijania, to świeci się tylko jedna dioda, ta od środka auta oraz światło za soczewką. Gdy włączę długie to soczewka świeci mocniej (bi-xenon)?

Czy ktoś spróbuje wytłumaczyć:

1. Jak działają lampy Dynamic Full LED, czyli która dioda, która żarówka jest od czego i kiedy się załącza?
2. Jak mogę wymienić żarówkę/żarnik od świateł drogowych?

Freyavac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:11   #2
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Nie chce żeby zabrzmiało uszczypliwie i bez urazy , ale jak można nie wiedzieć jakie ma się światła , kupując auto za tyle tysięcy jeszcze ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że to ciekawi wiele osób czytających twoje pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba nie ma xenonów w mk5 ? Koledzy zaraz odpowiedząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:16   #3
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Jasne, ze nie ma ksenonów.
A dostęp jest po odkręceniu koła, zdjęciu nadkola i zderzaka. To chyba już powszechnie znana cecha tego modelu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:17   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Cytat:
Napisał Freyavac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak działają lampy Dynamic Full LED
AUTOMATYCZNIE. Jedyne co masz zrobić to ustawić na AUTO i jechać. Czasem przy mgle, czy innych niekorzystnych warunkach warto zejść z automatyki, żeby kierowcy innych aut w kufer nie wjechali gdy automatyka dalej będzie się upierać przy dziennych.
Prawdopodobnie skończyła się w lampie nafta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FDL przynajmniej w teorii [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:19   #5
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak można nie wiedzieć jakie ma się światła , kupując auto za tyle tysięcy jeszcze ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie czepiaj się, bo dopiero 3 lata to auto ma, to może nie wiedzieć.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:21   #6
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W Mk5 nie masz żadnych xenonów...
Fully Dynamic LED oznacza, że światła są LED. Nic tam nie wymienisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:24   #7
Freyavac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2018
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Nie 3 lata tylko kilka miesięcy i wiem tyle, że jest to Dynamic Full LED. Nie wnikałem przy kupnie jakie żarówki siedzą gdybym miał wymienić.

Jeśli według juri2069 każdy posiadacz MK5 wie kiedy i jak świeci każda dioda/żarówka, jaki typ/model tam siedzi i jak (jeśli w ogóle) się je wymienia to proszę o podzielenie się wiedzą.

@siebiek - czyli za soczewką też jest trzecia dioda LED? Te dwie kwadratowe to oczywiste, że LEDy ale za soczewką nie jestem w stanie dostrzec co tam siedzi. Szczególnie, że na większości ofert sprzedający piszą jako wyposażenie "światła LED" ORAZ "światła ksenonowe", więc myślałem że siedzą w jednej lampie takie pomieszane typy.

Ostatnio edytowane przez Freyavac ; 08-12-2018 o 17:28
Freyavac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:27   #8
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Daj H7 200 % i będzie ok.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:30   #9
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Krótko i na temat: w MkV w lampach Ford Dynamic LED nie ma żadnych żarówek czy żarników! Wszystko jest oparte na niewymiennych diodach LED.
Żywotność LED jest ponoć 10x dłuższa niż xenonów co w praktyce powinno wystarczyć na całe "życie" samochodu.
Światła świecą jak świecą i nic z tym nie zrobisz. Co najwyżej możesz wymienić całe lampy na soczewkowe halogeny - będziesz pionierem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 08-12-2018 o 17:36
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:35   #10
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Przecież napisalem , że bez urazy to raz, a dwa to jeżeli można mieć FDL lub zwykłe i nie wie jakie się ma to proszę Cię.....
I tamto było raczej groteskowo więc na spokojnie

Odpisali już koledzy , że się nie wymienia. Jak już to całą lampę
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.