Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2011, 12:30   #1
pinez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus
Silnik: 1,6 TdCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie szarpanie przy przyśpieszaniu

Witam;
Ostatnio pojawił mi się taki problem, że jak próbuję mocno przyspieszać, to samochód zaczyna mi szarpać - przyspiesza i zaraz muli potem znów przyspiesza i muli. Myślałem że to słabe paliwo (choć leję tylko tzw Diesel V-Power z jednej stacji). Zatankowałem i problem znikł do wczoraj kiedy objawy wróciły. Dziś rano znów spokój. Dodam, że nie wyskakują, żadne komunikaty a podłączenie do komputera nie wykazało błędów.
W pierwszej chwili pomyślałem że FAP mi się zapchał (przebieg ~155kkm) ale poczytałem sobie co-nieco na forum i okazuje się, że przyczyna może być inna.
Czy jest ktoś kto przerabiał ten problem i znalazł rozwiązanie?

pinez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 13:55   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Filtr paliwa do wymiany- chyba że wymieniałęś ,ja miałem takie same objawy a o filtrze zapomniałem(zabity na maksa po wyjęciu nie mogłem przez niego dmuchnąć powietrzem)na początku przerywał przy 150 k/h potem przy coraz mniejszych prędkościach.U ciebie mogła się terz nagle wytrącić parafina (jako że mamy zimę ) i zatkać resztki przepływu.Filtr paliwa wymieniamy w Polsce max co 20 tysi i nic nie pomogło że jeżdzę na V-power od początku. V-power nie schodzi na stacjach jak świeża bułka i może zalegać w zbiorniku stare paliwo o wysokiej temperaturze krzepnięcia .Ale mogą być i inne przyczyny

Ostatnio edytowane przez Matych ; 21-01-2011 o 13:59
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 15:40   #3
pinez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus
Silnik: 1,6 TdCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr paliwa do wymiany- chyba że wymieniałęś ,ja miałem takie same objawy a o filtrze zapomniałem(zabity na maksa po wyjęciu nie mogłem przez niego dmuchnąć powietrzem)na początku przerywał przy 150 k/h potem przy coraz mniejszych prędkościach.U ciebie mogła się terz nagle wytrącić parafina (jako że mamy zimę ) i zatkać resztki przepływu.Filtr paliwa wymieniamy w Polsce max co 20 tysi i nic nie pomogło że jeżdzę na V-power od początku. V-power nie schodzi na stacjach jak świeża bułka i może zalegać w zbiorniku stare paliwo o wysokiej temperaturze krzepnięcia .Ale mogą być i inne przyczyny
hmm... filtr wymieniałem jakieś 25kkm temu, teoretycznie niby 60 kkm powinien wytrzymać jednak to tylko teoria - polskie paliwo jest jakie jest
wymieniacie filtr co 20kkm???
dziś wlałem stp do przeczyszczenia wtryskiwaczy diesla - dla mnie to zawsze był wynalazek typu woda święcona ale zaszkodzić nie powinien
właśnie wracam z pracy i przegoniłem go po dwupasmówce może nie 150 ale 4tys obrotów, redukcja i gaz etc. - wszystko balanga, niemniej nie podoba mi się to....

Ostatnio edytowane przez pinez ; 21-01-2011 o 15:55
pinez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 23:44   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

nie tacy myśleli co mi się stało a to był filtr uwierz mi-25 tysi to za dużo 60 forda to abstrakcja na fizelinach filtra zalega wytrącona parafina i ż każdym dniem jest jej coraz więcej w dodatnich temp do 100 k/h normalnie chodził a w -10C to w końcowej fazie potrafił gasnąć na filtrze zrobiłem 35 tysi -głupi filtr a potrafi popsuć radość z jazdy.Pisałem wtedy posty na forum i nikt nie potrafił m celnie i odpowiedzieć,depresator którego dolałeś może pomóc ale proszę wymień filtr każdy szanujący się fachura od diesli powie ci że 20 tysi to max,a jak będzie dalej przerywał to szukaj-ale myślę że problem zniknie
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 14:21   #5
pinez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus
Silnik: 1,6 TdCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Smile Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr paliwa do wymiany
1000% racja
i wiedza na przyszłość: wymieniać filtr co 20-25kkm albo przed zimą w zależności od rocznych przebiegów, NAWET jeżdżąc na dobrym paliwie
temat uważam za zamknięty
pinez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 12:00   #6
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Mam podobny problem - przspieszam na 3 biegu i przy 3500 obr mam szarpnięcie jakby nie dostał paliwa, krótkie i zaraz potem dalej idzie. Nie zdaża się to zawsze. Filtr paliwa 500 km temu wymieniony. Jakieś pomysły???
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 21:28   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Jak miałem problem z przerywaniem koło 2000 obrotów na nie obiążonym silniku to chyba wywróciłem cały net od góry nogami.
Natrafiłem na zagranicznych forach ludzi, którzy mają problemy z silnikami 1.6 TDCI podczas przyśpieszania - dostają zadyszki. Niestety konkluzja była taka, że problem jest nie do rozwiązania. Na chwilę pomagał im nowy soft, ale po paru jazdach temat wracał. Ktoś twierdził, że wymiana ECU pomoże, a inny zaproponował CHIP. Ponoć w tych silnikach ECU czasem dostaje bzika (czytaj elektronika szwankuje) i mapa wtrysków mu się chrzani.

Czy to wszystko prawda? Nie wiem. Możecie spróbować nowy soft - tylko to trochę kosztuje...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 07:51   #8
ardiano
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 16-03-2015
Skąd: Tarnobrzeg
Model: C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Del

Ostatnio edytowane przez ardiano ; 02-01-2019 o 20:31
ardiano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 09:05   #9
darius70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2008
Skąd: Gdańsk
Model: focus II hb 5d sport
Silnik: 2.0 tdci 136
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

trzeba odczytać zapisane błędy w kompie. Może to być tak, jak w moim przypadku było, czujnik ciśnienia powietrza doładowania(MAP)
darius70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 11:14   #10
sebek93pl
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 100km
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: szarpanie przy przyśpieszaniu

Również miałem podobny problem z szarpaniem samochodu plus zaświecił mi się Check engine. Problem tkwił w przewodach zapłonowych które wymieniałem wraz ze świecami. Problem znikł.
sebek93pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.