Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2019, 22:26   #391
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi sprzedawca adaptacyjnych LEDów nie polecał - bardzo często kierowcy migają, bo widzą wielką łunę światła i nie są świadomi, że zostaną wycięci.
Czasem migają za wcześnie nie wiedząc, że w odpowiednim czasie zostaną wycięci. Czasem migają, bo system faktycznie ich oślepia. Ja wyszedłem z założenia, że wolę je mieć niż nie mieć i samemu przetestować jak się sprawdzą na "łatwych" drogach (zwykłych, wąskich krajówkach w mało górzystym terenie). W najgorszym razie zawsze mógłbym korzystać z ustawienia manualnego. Poza tym adaptacyjne LEDy mają spryskiwacze, a to dla mnie też pewien plus. Na bezpieczeństwie nie chciałem oszczędzać.

Co do pasków... Widziałem je w Ceedzie, widziałem je w Focusie. Większych różnic nie stwierdziłem. Nie są one może aż tak bardzo irytujące, ale nie chciałbym ich mieć skoro korzystałbym z nich max. kilkanaście razy w roku (bo tyle razy podczas zimowych miesięcy parkuję auto na przynajmniej kilka godzin pod chmurką). W moim przypadku, tak jak napisałem, uciążliwość z ich posiadania jest/byłaby znacznie większa od ewentualnych korzyści. Nie chciałbym ich nawet za darmo.
Cytat:
Napisał kanikuly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko dalej nie mogę zrozumieć oczekiwania kilku miesięcy, dla mnie samochód to narzędzie, ale rozumiem wybory innych.
Mój pierwotny termin realizacji miał wynieść 3 i pół miesiąca. Do zniesienia, jeśli samochód kupuję na 5-7 lat. Lepiej poczekać i mieć dokładnie to, co się chce, niż wziąć co jest i przez kolejne lata narzekać na paski na szybie, gorsze światła, materiałową tapicerkę, nie ten kolor, itp. itd.

vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 06:30   #392
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pakietu zimowego nie chcę, bo rozpraszają mnie "paski" na szybie. Korzyść z ich posiadania jest moim zdaniem wątpliwa - przydają się przez max 2 najzimniejsze miesiące. Ile razy bym z nich wtedy skorzystał (mam garaż)? Kilkanaście? Kilkadziesiąt? Poza tym i tak musiałbym skrobać szyby boczne, a czasem nawet odśnieżyć cały samochód zmiotką. Natomiast minus (=paski) musiałbym oglądać przez cały rok i irytowałyby zarówno przy mocnym słońcu, jak i podczas jazdy nocą.
Ja tak jestem przyzwyczajony do ogrzewanej przedniej szyby w moim Mondeo, że nie wyobrażam sobie forda bez tej funkcji. Na samym początku robiłem nawet taki test, że wsadzałem znajomych za kierownicę i pytałem się czy im coś przeszkadza. Nikt nie zwrócił uwagi na paski na szybie. Dopiero jak ja im o nich powiedziałem to kilku powiedziało, że mogłoby to przeszkadzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
absolutnie nienawidzę skóry (inaczej już bym pewnie jeździł focusem Vignale), a już ekoskóra na tych wszystkich pseudo "półskórzanych" fotelach to dla mnie dramat (gdyby nie te pseudo świńskie wstawki w fotelach brałem pod uwagę Optimę L kombi).
To podobnie jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli skóra to tylko z siedzeniami wentylowanymi a takich w fordach nie uświadczysz.

Bump:
Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego właśnie płacę, płaczę i czekam na zamówionego Active'a, ale moja cierpliwość ma oczywiście granice...
Moja i żony cierpliwość poległa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fuji ; 10-04-2019 o 06:42
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 07:01   #393
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
absolutnie nienawidzę skóry (inaczej już bym pewnie jeździł focusem Vignale), a już ekoskóra na tych wszystkich pseudo "półskórzanych" fotelach to dla mnie dramat
Gwoli ścisłości - powierzchnia z którą się styka ciało w fotelach półskórzanych to prawdziwa skóra. Tył siedzeń i boki tylnej kanapy są wykonane z "pseudoskóry". Ja po przesiadce z auta z pełną (niewentylowaną) skórą jestem bardzo zadowolony z tych siedzeń i nie wyobrażam sobie kupna auta za >100k z tapicerką materiałową.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 07:34   #394
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W mondeo nie miałem przedniej szyby grzanek i po tegorocznej zimie powiedziałem, że jeśli kupię forda, to tylko z nią. Po klimatyzacji automatycznej dwustrefowej innej sobie nie wyobrażałem, a po obejrzeniu aut z szybami przyciemnianymi, żona nie chciała auta bez nich. No i android auto. Na szczęście moje wymagania miało kilka aut od ręki, wygrał kolor, który się nam spodobał. A że np szyby przyciemniane były tylko w pakiecie (comfort? Chyba), to mam kilka rzeczy, o których bym sam nie pomyślał, a dziś cieszą (przycisk Power, keyfree), na szczęście chciałem przed wakacjami przejeździć auto, więc nie chciałem zamawiać i autem się już cieszę.
Nie widzę tych drucików w przedniej szybie, ogrzewane siedzenia już posmakowałem, zwykle światła świecą dobrze (choć full ledów mi żal, że nie mam).
Każdy z nas ma inne wymagania. Teoretycznie nowe Mondeo też byłbym w stanie kupić, pewnie nie golasa, ale już nie chciałem auta tak dużego, w ogóle segment D był przez nas nie brany pod uwagę.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tym bardziej gdy czytam o problemach z zamawianymi autami. Jedynie raz na jakiś czas na C-Max'a popatrzę, ale to tylko gdy pomyślę o wakacjach, w tym roku by się przydał, z tyłu ciut lepiej się siedzi i bagażnik jednak większy...ale Focus ładniejszy, po dwóch wycieczkach rodzina zadowolona.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 08:43   #395
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

To dalej robią te paski w szybie? W końcu poszli za konkurencja i zdjęli spryskiwacze maski, a bezdrutowego ogrzewania szyby nie mogli skopiować?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 09:24   #396
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem, dlaczego światła te pojawiają się w wersjach Titanium/Vignale, a w ST-Line żaden z dealerów ich nie dołożył.
Bo łatwiej dealerowi jest sprzedać auto uniwersalne lub tańsze niż takie z "dodatkową" opcją która jednak zwiększa cenę pojazdu.
Prosty przykład.
Zwykły Kowalski mając 3 salony w swojej okolicy szuka FocusaMK4 z placu.
dwóch dealerów ma takie nawet fajnie wyposażone bez adaptacyjnych w średniej cenie
jeden ma taki z adaptacyjnymi w wyższej cenie
Powiedz mi... jak obstawiasz? Który dealer sprzeda szybciej swoje pojazdy i mniej straci na sprzedaży? Ok... rozumiem.. masz klienta który szuka specyficznego auta i taki kupi tego jednego droższego, ale rzadko kto chce podejmować ryzyko zamawiania czegoś, co ma mniejsze szanse na sprzedaż.
Tak samo można gdybać, dlaczego na placach nie stoją ST-Line w szarym z adaptacyjnym tempomatem ale z manualną klimą.

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym i tak musiałbym skrobać szyby boczne, a czasem nawet odśnieżyć cały samochód zmiotką
I widzisz... Powiedzmy że masz odśnieżyć auto (zamarznięte).
Włączasz nawiewy. Po minucie w końcu łapiesz się za drapanie szyb żeby ściągnąć ten lód i zamarznięty śnieg.
Zagadka dla Ciebie - którą szybę najtrudniej się "odśnieża" i jest najbardziej przymarznięta? Boczna czy przednia?
Wtedy zrozumiesz, dlaczego podgrzewana przednia szyba (mimo że musisz zrobić boczne) jest przydatna.
Może nie dla Ciebie, stąd rozumiem niechęć, ale przydatność jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 09:29   #397
kanikuly
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2019
Model: Focus
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tutaj widać jak różni są ludzie i jak różne są ich oczekiwania od (teoretycznie) tego samego samochodu. Ja wybrałem focusa pod indywidualne zamówienie akurat dla innych dodatków, których też nigdzie na placu nie można dostać choć w częsci.
Ja muszę mieć kombi (inaczej pewnie już bym jeździł Proceedem), nie chcę absolutnie diesla (inaczej pewnie już bym jeździł mondeo), koniecznie automat (tutaj akurat bez znaczenia czy dwusprzęgłówka, czy nowoczesny hydrokinetyk) i absolutnie nienawidzę skóry (inaczej już bym pewnie jeździł focusem Vignale), a już ekoskóra na tych wszystkich pseudo "półskórzanych" fotelach to dla mnie dramat (gdyby nie te pseudo świńskie wstawki w fotelach brałem pod uwagę Optimę L kombi). Ledy lub xenony muszą być, ale akurat nie te adaptacyjne z focusa (Mondeo ma fajnie to rozwiązane bez kombinacji z wycinaniem), bo jednak coraz więcej osób twierdzi (nawet w tym wątku) że jednak są one uciążliwe dla innych, co przekłada się na uciążliwość dla mnie (mruganie długimi). Pakiet Winter musi być, jak już raz posmakowałem grzanej kierownicy i stołków, a tym bardziej szyby, to ja już bez tego bym się nie obszedł (drucików nie widzę, absolutnie je ignoruję). Do tego miło by było mieć w miarę nietuzinkowy wygląd (ST-Line w desert island blue odpada), większe felgi, co najmniej 18" (ale obniżone zawieszenie i niski profil opony przy nich już nie koniecznie). Dodatki typu kamera cofania, czujniki przód, nawigacja z android auto to już chyba taki standard. A jak do tego można mieć panoramiczny dach, elektryczną klapę, czy fotele AGR, to już dostępność takich aut z placu w PL robi się niemożliwa. I chyba nikt inny nie zaoferuje tego wszystkiego w takich pieniądzach jak ford, dodatkowo w modelu świeżym, a nie takim, który właśnie schodzi ze sceny (golf, leon, octavia, 30Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dlatego właśnie płacę, płaczę i czekam na zamówionego Active'a, ale moja cierpliwość ma oczywiście granice...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No widzisz, ja mam podobnie jak Ty, fotele bez skóry, ledy, pakiet winter, kolor Ruby Red, kombi, benzyna A8. Był akurat wyprodukowany i dzięki sprawnemu leasingowi dostałem do w dwa tygodnie. Nie wyobrażam sobie inaczej.
kanikuly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 09:41   #398
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W Rosji, w Rumunii, na Słowacji i na wielu innych bogatszych rynkach można mieć Ceeda z czujnikami parkowania przód, ogrzewaną tylną kanapą, parkowaniem autonomicznym czy właśnie wentylowaną skórą w GT-Line. U nas nie. Dlatego między innymi odpuściłem Ceeda i Optimę.
Co do półskóry w focusie, macie jakieś potwierdzone info że to jest NATURALNA skóra? Większość producentów pisze lakonicznie, po prostu "skóra", zapominając dodać "eko". Szczerze powiedziawszy dotykając jej miałem wrażenie sztuczności, ale mogę się mylić. W każdym razie dla mnie to i tak bez znaczenia bo nie cierpię takich dodatków do siedzeń (miałem i nigdy więcej). Oczywiście wentylowana naturalna skóra to inna rozmowa, ale takiej to nawet focus Vignale nie posiada.

Kanikuly, bardzo się cieszę że znalazłeś na miejscu to czego oczekiwałeś. U mnie wersja Active Busines 1.5 EB A8+ te kilka zachcianek jest niemożliwa do znalezienia z placu.

Dostałem właśnie maila od Dealera że właśnie wprowadził moje zmiany, czyżby to oznaczało dostępność nowego cennika??? Podjadę tam później to napiszę co i jak.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 10-04-2019 o 09:44
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 09:50   #399
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykły Kowalski mając 3 salony w swojej okolicy szuka FocusaMK4 z placu.
dwóch dealerów ma takie nawet fajnie wyposażone bez adaptacyjnych w średniej cenie
Ja bym takiego kupił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisząc do salonów (bo w promieniu ode mnie do 100km mam salonów, oczywiście Sosnowiec i Katowice podjechałem osobiście, ale Chorzów, Gliwice, BB, Rybnik, Częstochowa i w Krakowie to pisałem @), pisałem o moich oczekiwaniach, wspominając, że full ledy nie są musem, ale miłym dodatkiem. Co ciekawe nie pisałem jakiej wersji szukam, nie określałem funduszy.
Sosnowiec mnie sporo rozczarował, bo teoretycznie miałem podobną ofertę jak za swojego, ale szarego z gorszym wyposażeniem, zadałem pytanie o Titanium, to mi facet odpisał w dużym skrócie, że jak się zdecyduje, to mam podjechać i wtedy mi przedstawi ofertę. A pochwalę tu Chorzów i Częstochowę, te nie dały mi odczuć, że za bardzo grymaszę, a grymasiłem okropnie.
Czyli dostałem ofertę za trend edition, chciałem titanium czyli droższy a facet się żachnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , no to podziękowałem w podobny sposób.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 09:57   #400
stefanekmac
ford::average
 
Imię: stefan
Zarejestrowany: 25-02-2014
Skąd: Tomaszów Maz
Model: fokus stline
Silnik: 1500 ecoblue. 120 KM
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Koledzy te druciki obecne to nic w porównaniu tych sprzed lat. Cieniuchne.No fajnie,ale czy na pewno ? Nie, tam miałem szybe rozmrożoną w minutę, brała 1KW ale grzała. Teraz jest eco, a eco rozmraża do 8 minut....
stefanekmac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.