Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2019, 15:53   #801
tabin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 210km
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cześć

Kilka dni temu zrobiłem aktualizację softu SYNC 3 a dzisiaj wgrałem mapy. Wszystko poszło bez problemu natomiast opis tej aktualizacji na stronie forda jest bardzo mylący i dlatego robiłem trochę "na czuja". Chciałem się podzielić informacjami jak to wyglądało u mnie, może komuś się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aktualizację robiłem przy pomocy pendrive 256GB w fordzie mondeo 2016. Cały czas miałem podłączony przez bluetooth telefon z działającą aplikacją fordpass. Samochód nie był aktualizowany od nowości czyli prawie 3 lata. Przed aktualizacją wersje były takie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Wszedłem na stronę forda do aktualizacji oprogramowania i podałem VIN
2. Ściągnąłem paczkę z aktualizacją oprogramowania, około 2,7GB. Po ściągnięciu tej paczki na stronie pojawia się informacja, że mapy nie są dostępne ale nie należy się tym przejmować.
3. Skopiowałem aktualizację na pendrive, poszedłem do samochodu, uruchomiłem, wetknąłem usb, aktualizacja rozpoczęła się automatycznie
4. Po niecałych 10 minutach SYNC 3 pokazuje informację, że się restartuje. Nie należy wyjmować pendrive w tym momencie!
5. Po restarcie SYNC3 samochód ponownie pokazuje informację, że trwa aktualizacja oprogramowania i po około 20 minutach pojawia się kolejna informacja, że można wyciągnąć usb i aktualizacje będą aktywne po ponownym uruchomieniu samochodu.
6. Wyciągnąłem usb, uruchomiłem ponownie i faktycznie pojawiłą się nowa wersja SYNC3. Na pierwszy rzut oka zauważyłem jedynie, że zmieniła się ikonka nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I teraz ciekawostka. Sprawdziłem w domu i faktycznie na pendrive wygenerował się plik xml ale nie musiałem nic z nim robić. Ponownie wszedłem na stronę aktualizacji oprogramowania, podałem VIN i, ku mojemu zdziwieniu pojawiły się dwie informacje - pierwsza, że oprogramowanie w samochodzie jest aktualne oraz druga, że mapy są kompatybilne, dostępne i moge ściągnać ponad 25GB. Być możę to dlatego, żę miałem cały czas włączony fordpass ale dokładnie nie wiem czemu nie musiałem przesyłąć nigdzie pliku xml i czekać dwie doby na mapy. Następnie:
1. Ściągnąłem mapy na pendraka, polazłem do samochodu, uruchomiłem, wcisnąłem pendrive do usb i aktualizacje rozpoczęły się automatycznie, tak jak przy aktualizacji oprogramowania. Identyczny jest też komunikat, że trwa aktualizacja oprogramowania mimo, że to mapy.
2. Ten proces trwa długo, ponad 40 minut. Następnie pojawia się komunikat, żę aktualizacje będą zainstalowane po ponownym uruchomieniu samochodu. Tak jak poprzednio nie wyciągamy jeszcze pendrive!
3. Wyłączyłem i włączyłem ponownie samochód i znowu pojawił się komunikat, że aktualizację są instalowane. Ten etap również trwa ponad 40 minut.
4. Po zakończeniu pojawia się komunikat, że można wyjąć pendrive i mapy będą aktualne po ponownym uruchomieniu samochodu.
5. Uruchomiłem ponownie i faktycznie mapy są aktualne, sprawdzałem czy istnieją niedawno otwarte odcinki ekspresówek (S3 i S5).

Teraz wersje wyglądają tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sam proces aktualizacji oprogramowania trwa ponad pół godziny a proces aktualizacji map ponad półtorej godziny.


Ostatnio edytowane przez tabin ; 31-05-2019 o 17:58
tabin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 18:46   #802
Stannislaus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Koledzy czy po aktualizacji map do F8 system wygenerował wam plik na pena do przesłania na stronę Forda w celu potwierdzenia aktualizacji. U mnie tego nie było jedynie miałem go wcześniej jak aktualizowałem system z 2.3 do 3.0
Stannislaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 19:00   #803
tyszek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2005
Skąd: Raszyn
Model: MONDEO MKIV
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 138
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przy włączonym zapłonie jeszcze raz wsadź pen-drive'a. U mnie pomogło - wygenerował się.
tyszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2019, 07:10   #804
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Witam
Po aktualizacji Sync3 do wersji 3.3 został wygenerowany plik xml, po podaniu go na stronie Forda dostaję komunikat "Sorry, error, try again later! " czy ktoś z Was tak miał?
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2019, 07:51   #805
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał sawoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po aktualizacji Sync3 do wersji 3.3
jak masz fusiona który był wcześniej wyposażony w S2 to co się dziwisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2019, 15:41   #806
pirat1
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-02-2018
Skąd: ŚWIEBODZICE
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Aktualizowałem Sync 3 30 maja i do dzisiaj system nie wygenerował map. W dalszym ciągu wyświetla mi się plik map do ściągnięcia 2.7 GB :-(
pirat1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 16:18   #807
szendo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 15
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał pirat1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualizowałem Sync 3 30 maja i do dzisiaj system nie wygenerował map. W dalszym ciągu wyświetla mi się plik map do ściągnięcia 2.7 GB :-(

U mnie jest tak samo.
szendo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 16:32   #808
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to ktoś Wam to musi wgrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2019, 05:27   #809
Stannislaus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

[QUOTE=szendo;3140240] i [QUOTE=pirat1;

Spróbujcie na angielskiej stronie forda, tylko musicie też tam potwierdzić aktualizację systemu plikiem xml. U mnie pomogło i o dziwo po wejściu później na polską stronę też była już do pobrania aktualizacja map 25 GB.
Stannislaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2019, 07:12   #810
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Poproszę jeszcze raz... Czy ktoś może podzielić się plikiem xml, bo u mnie nie chce się wygenerować...
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.