Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2019, 15:46   #881
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał jacekm74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja jeżdżę na deskach uhp. Rewelacyjne ciche i dobrze trzymają
Możesz rozwinąć, bo faktycznie maja zaskakująco dobre recenzje.
Jak trzymanie na mokrym, jazda po autostradzie i głośność przy prędkościach powyżej 140? (na niemieckich autostradach...)

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 14:34   #882
crouch196
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia X
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam. Na ten sezon zakupiłem Dębicę UHP2 w rozmiarze 225/40/18 do mojego MK3. Po przeczytaniu wielu opinii i bardzo dobrej cenie (240zł szt) się skusiłem. Uczciwie przyznam, że w te nalepki mówiące o głośności i innych informacjach to ja nie wierzę bo jak to mój znajomy wulkanizator powiedział "chcesz to na chińczyka zrobię Ci nalepkę z danymi jakie tylko zechcesz". Zrobiłem na chwilę obecną jakieś 2tyś km w każdej możliwej pogodzie na każdym rodzaju podłoża i muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony! Wiem, że na pewno są lepsze opony, ale w tej cenie raczej szczerze w to wątpię.
Plusy:
- ciche
- dobrze trzymają się na suchej nawierzchni
- na mokrej rewelacja (nie mam odwagi sprawdzić ich granicy przyczepności)
- cena do jakości to największy plus! Widać, że mariaż z Goodyear wyszedł marce na dobre. Made in Germany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crouch196 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 22:04   #883
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Tyle, że firmowe opony to nie Chińczyk, a dane są publikowane przez producenta na podstawie norm, naklejka to tylko formalność/reklama. To nie tak, że te liczby są nieomylne, ale jeśli jedna opona ma 67dB, a druga 71dB to jest to już jakiś punkt zaczepienia. U mnie się zawsze zgadzało i jak opona miała mniej dB to była cichsza. W szczególności np jak kupiłem zimówki 66dB to były cichsze od letnich 68dB.


A Chińczyk może sobie drukować co mu się podoba. Ale to nie jest chyba dobry odniesienia.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 12:46   #884
hans01
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 142
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał crouch196 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ciche
Dębica cicha? A mierzyłeś to jakoś czy subiektywnie?
Po starych, zużytych i może wyząbkowanych każda nowa opona może wydawać się cicha.
Dodatkowo motor MK3 "wycisza" wszystko, z wyjątkiem wycia powietrza powyżej 120km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hans01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 15:20   #885
crouch196
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia X
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Tak ciche. Wg danych mają 67db w co wierzyć mi się nie chciało, ale są ciche. Jak można chwalić Dębicę?! Szok! Przecież te opony się do niczego nie nadają...! Ale jak ktoś "ochy achy" wypisuje na temat opon 2x droższych wtedy wszystko jest ok... Napisałem moje odczucia w trakcie użytkowania. W pracy jeżdżę wieloma autami nowymi/cichymi na różnych markach opon i wg mnie Dębice nie odbiegają od nich. Zresztą czym więcej osób kupi tym szybciej będą droższe więc dalej chwalcie Dunlopy/Hankooki (zresztą całkiem spoko oponki)/Continental/Michelin itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crouch196 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 21:24   #886
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał crouch196 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ciche. Wg danych mają 67db w co wierzyć mi się nie chciało, ale są ciche.
To tylko do 80 km/h jeździsz? Bo takiej prędkości dotyczą te dane. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 23:41   #887
hans01
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 142
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał crouch196 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ciche. Wg danych mają 67db w co wierzyć mi się nie chciało, ale są ciche. Jak można chwalić Dębicę?! Szok! Przecież te opony się do niczego nie nadają...!
Nie miałem zamiaru powiedzieć, że Dębica jest zła. Bo ostatnio jest to opona na bardzo przyzwoitym poziomie. Ale najcichsza to akurat nie była. Twój model faktycznie ma etykietę z jedną z najniższych głośności.
Ciekawe jaki to ma wpływ na trwałość, bo zawsze coś jest kosztem czegoś.
I jak pisał weuek czy przy wyższych prędkościach trzyma decybele.

Ostatnio edytowane przez hans01 ; 14-06-2019 o 23:44
hans01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 23:43   #888
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Tylko kolega pisze o dość nowej oponie UHP2 wiec jak ktoś ma doświadczenia ze starymi modelami, to nie ma o czym dyskutować.

Nie dobrze ze temat trawil tu do mondeo mk3 bo to inny rozmiar auta i inne zawieszenie,.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2019, 09:03   #889
wit1956
ford::beginner
 
Imię: witold
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: gdańsk
Model: mondeo mk III ,VW golf 6
Silnik: 1,8 .1,2 tsi
Rocznik: 2005 ,2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Osobiście polecam brand Hankooka ,oponę Laufen S-fit EQ ,bardzo pozytywne zaskoczenie ,drugi sezon , jak dla mnie rewelacja,cicha.
wit1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2019, 10:50   #890
crouch196
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia X
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał hans01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie miałem zamiaru powiedzieć, że Dębica jest zła. Bo ostatnio jest to opona na bardzo przyzwoitym poziomie. Ale najcichsza to akurat nie była. Twój model faktycznie ma etykietę z jedną z najniższych głośności.
Ciekawe jaki to ma wpływ na trwałość, bo zawsze coś jest kosztem czegoś.
I jak pisał weuek czy przy wyższych prędkościach trzyma decybele.
Tak jak jeden z przedmówców napisał MK3 jest bardzo głośne więc przy dużych prędkościach to za bardzo opon nie słychaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dokładnie ciekawe jak z trwałością (coś kosztem czegoś) aczkolwiek wolę żeby dobrze "kleiła" i była pewna na każdej nawierzchni niż żeby miała super trwałość kosztem właściwości jezdnych.
Kupuję zawsze nowe opony i wiem mniej więcej ile powinny wytrzymać zobaczymy jak tutaj będzie. Na chwilę obecną jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na zimę zakupię też komplet Dębic tyle, że w standardowym rozmiarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crouch196 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.