Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2019, 18:37   #21
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U góry masz tryb inżynieryjny, po prostu go włączasz :-)
Dzięki udało mi się włączyć. Włączyłem 05 "HID" xenony nie mrugają po włączeniu silnika, ale jest błąd od poziomowania (bo go nie mam). Czy jest jakaś możliwość w Forscan aby włączyć 03 "alternative HID". Teraz nie wyświetla mi się na rozwijalnej liście, mam tylko 02 Hallogen i 05 HID.

mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 10:43   #22
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Czyżby była to kwestia zmiany/upgrade'u softu do wyższej wersji i dopiero zmiany?
Gdybam, bo nie widziałem "okrojonej" wersji opcji do wyboru.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 10:59   #23
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Nie mam modułu samopoziomowania. Gdy mam włączyłem 05 "HID" xenony nie mrugają po włączeniu silnika, ale jest błąd od poziomowania. Gdy ustawią 03 "alternative HID" to błędu nie ma, ale xenony mrugają na włączonym silniku. Czy ktoś ma założone xenony 25w bez samopoziomowania i świecą mu prawidłowo i nie ma błędu na zegarach?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 13:36   #24
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam modułu samopoziomowania. Gdy mam włączyłem 05 "HID" xenony nie mrugają po włączeniu silnika, ale jest błąd od poziomowania. Gdy ustawią 03 "alternative HID" to błędu nie ma, ale xenony mrugają na włączonym silniku. Czy ktoś ma założone xenony 25w bez samopoziomowania i świecą mu prawidłowo i nie ma błędu na zegarach?
Ja mam założone 25w i mam aktualnie włączone "HID" z błędem ponieważ nie podłączyłem jeszcze czujników poziomowania. Tego błędu raczej nie przeskoczymy bez czujek bo HCM cały czas szuka a ma obwód rozwarty. "Alternative HID" u mnie działało prawidłowo bez dokładania wiązek i HCMa.
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 15:20   #25
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał GizmoMDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Alternative HID" u mnie działało prawidłowo bez dokładania wiązek i HCMa.
Mój Focus jest z końca produkcji, może coś zmienili w elektronice BCMa i mruga przy włączonym silniku gdy jest ustawione Alternative HID lub zwykłe halogenowe.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 16:13   #26
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój Focus jest z końca produkcji, może coś zmienili w elektronice BCMa i mruga przy włączonym silniku gdy jest ustawione Alternative HID lub zwykłe halogenowe.
Nie wiem nie mam pojęcia. Ja mam 2012r. Ale mam najnowszy dostępny soft nie wiem czy ma to związek. Generalnie wydaje mi się, że "Alternative HID" ma za zadanie nie wywalać błędu gdy żarówka bierze mniej niż 55w. Czemu tak się dzieje to by musiał ktoś z większą wiedzą ocenić.
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 19:46   #27
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł HCM jest przykręcony do plastiku pod kolumną kierownicy
Czy na pewno moduł HCM AM51-13K031-CA w samochodach wyprodukowanych pod koniec 2013 i w roku 2014 jest też koło kolumny kierowniczej? Gdzie jest moduł HCM w Focusie poliftowym?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 21:24   #28
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Jeżeli chcesz sprawdzić czy masz kostkę do złącza hcm, musisz wyciągnąć dolny plastik pod kierownicą, tak samo jest w poliftowej wersji . Masz 2014 rok samochodu i musisz mieć moduł który podałeś AM51-13K031-CA.Moduł hcm zależy od rocznika , od 11 roku do 12 ma szarą kostkę a od 13 do 14 roku jest koloru czarnego .
Dokładałem u siebie xenony od podstawy. Miałem tylko instalacje od pulpitu do modułu hcm. Reszta instalacji była dokładana , spryskiwacze również.
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 08:32   #29
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał dandii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chcesz sprawdzić czy masz kostkę do złącza hcm, musisz wyciągnąć dolny plastik pod kierownicą, Dokładałem u siebie xenony od podstawy.
Nigdzie nie mogę znaleźć tej kostki. Będę musiał dołożyć. Nie mogę znaleźć instalacji pod moduł CA. Czy instalacja z polifta będzie pasować do modułu HCM, a może moduł z polifta też będzie pasować? Czy możesz udostępnić schemat elektryczny do modułu CA? Czy czujniki poziomowania pasują od RSa?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 14:48   #30
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Po lifcie były przede wszystkim skrętne ksenony, więc moduł raczej inny, a już na 100% soft.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.