Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2019, 15:07   #31
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

Cytat:
Napisał adam_14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, a co powiecie o tym? Pierwszy właściciel podobno i bezwypadkowy kompletnie. Sprawdziłem VIN. Co sądzicie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja mam akurat sedana. Mi w niczym nie przeszkadza, że to sedan. Dalej można sporo napchać do bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakbyś jednak oglądał sprawdz pod listwami na dole przy drzwiach czy pod nimi nie ma już rdzy.

Data produkcji: 22.08.2007

__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 11:25   #32
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj pod linkiem masz ofertę czarnego Mondziaka w benzynie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czesław jest u nas na forum. Mi mojego Mondeo też namierzył i jestem zadowolony.
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 14:32   #33
adam_14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2019
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Znalazłem cztery opinię o tym komisie:

- 3 pozytywne:

"Auto było faktycznie bezwypadkowe, licznik nie był "po korekcie" choć po przeczytaniu ogłoszenia takie sprawiał. Auto faktycznie było bez wkładu, oprócz opłat. Nadal służy bez ani jednej awarii."

"Kupiłem kiedyś u niego Golfa IV, nie było z nim nigdy żadnych problemów, obecnie jeździ nim mój brat. Zobacz jeszcze inny komis z Truskolas - "El - Mot", prowadzi go brat właściciela Auto - Renomy - mój Tata kupił tam Golfa V 1.9 TDI i jeździ nim bezawaryjnie już 5 rok. Ogólnie uczciwi ludzie, tzn. nie wciskają ludziom szrotów, ale ceny mają wyższe od rynkowych."

"Witam na forum. W styczniu 2015r kupiłem( w Auto - Renoma Truskolasy ), 9-letniego Opla Vectrę C, 1.8 benz. 140KM - sprowadzonego z Niemiec. Auto w pierwszym lakierze (sprawdzone miernikiem), w ogólnie bardzo dobrym stanie. Moje podejrzenie budził przed zakupem niski przebieg jak na 9-letnie auto z Niemiec tj-105 000. Jednak zostałem mile zaskoczony w salonie Opla - na moje życzenie został samochód sprawdzony po nr. VIN. Przeglądy z książki oraz przebiegi się potwierdziły. Ostatni niemiecki przegląd był z grudnia 2013r z przebiegiem 92 000. Zgadzam się z przedmówcami że , właściciel Auto-Renoma podobnie, jak kilka km dalej brat -prowadzący również sprzedaż samochodów z Niemiec ( El-Mot Truskolasy ), sprzedają samochody trochę drożej ale nie są to auta trefne. Tak więc auto mam na razie dość krótko ale na razie spisuje się super. Póki co mogę polecić tych dwóch sprzedawców."

- 1 negatywna:

"Niestety stanowczo nie polecam , zakupiłem w tym komisie Passata B6 , za którego Pan chciał dość sporą kwotę ponieważ jak twierdził inni sprzedają złom , u niego jest drożej, ale za to auta są pewne , ponieważ auto po podstawowych oględzinach oceniłem jako warte uwagi , po drobnych negocjacjach zgodziłem się zapłacić za ten egzemplarz kwotę w górnej wartości rynkowej tego auta , Pan sprzedawca nawet sprawdził przy mnie auto czujnikiem lakieru i było wszystko ok. Niestety auto posiadało wadę ukrytą , której nie udało się wykryć przy zakupie tj. uszkodzony silnik , który wymagał kosztownego remontu , wada wyszła dopiero po zmianie oleju i sprawdzeniu auta na diagnostyce , oraz przejechaniu dłuższej trasy nad morze , samochód brał litr oleju na 1000km i dymił niemiłosiernie , prawdopodobnie musiał być zalany jakimś moto doktorem albo gęstszym olejem , bo nie dymił przy sprawdzeniu u sprzedawcy , niestety nie zwróciłem uwagi na dość mocno osmolony wydech i tutaj mój błąd , dałem się Panu naciągnąć. Zatem ostrzegam potencjalnych kupujących przed Panem z Auto-renomy z Truskolasów ponieważ można się nieźle naciąć."

O co dokładnie chodzi z tym silnikiem Duratec i olejem, który ostro bierze? Może ktoś więcej powiedzieć? Bo ten ostatni w opinii też o tym pisał.
adam_14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 18:32   #34
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

O co dokładnie chodzi z tym silnikiem Duratec i olejem, który ostro bierze? Może ktoś więcej powiedzieć? Bo ten ostatni w opinii też o tym pisał.[/QUOTE]

miałem 3 szt 2,0 HE ostatni brał olej 2l na 2000 km i padł jest to wina zapieczonych pierścieni do tego częste kłopoty z dławiącą się mocą przy ruszaniu plus falowanie obrotów do tego pali sie kabel zasilania pompy paliwowej w baku słowem nie jest taki doskonały 2,0 he i do tego głośny . Ale możliwe że mi odbiło bo sprawiłem sobie x6 3,0 D.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 20:52   #35
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

Cytat:
Napisał Marcian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj pod linkiem masz ofertę czarnego Mondziaka w benzynie
Ale to nie ja szukam Mondka, tylko kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 23:42   #36
adam_14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2019
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

Czyli nie ma sensu bawić się z nim, bo "kijowy" silnik? ;/
adam_14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 06:40   #37
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O co dokładnie chodzi z tym silnikiem Duratec i olejem, który ostro bierze? Może ktoś więcej powiedzieć? Bo ten ostatni w opinii też o tym pisał.

miałem 3 szt 2,0 HE ostatni brał olej 2l na 2000 km i padł jest to wina zapieczonych pierścieni do tego częste kłopoty z dławiącą się mocą przy ruszaniu plus falowanie obrotów do tego pali sie kabel zasilania pompy paliwowej w baku słowem nie jest taki doskonały 2,0 he i do tego głośny . Ale możliwe że mi odbiło bo sprawiłem sobie x6 3,0 D.


Wszystko zależy od wcześniejszego użytkowania. Jeżeli ktoś jest fanem jazdy na czerwonym polu obrotomierza to może się spodziewać, że ten olej zacznie mu znikać.

Te silniki mają delikatne pierścienie dlatego przy autach używanych ważna jest historia. ASO niestety zaleca wymiany co 20 tys. km co wg. mnie na ten silnik jest za długie. Sam mam 2.0 he - poprzednio do końca serwis ASO - na szczęście wymiany przez poprzedniego właściciela jakoś tak się składały, że wychodziły co ok. 15 tys. km no i kupowałem z przebiegiem 150 tys. km. Póki co zrobiłem nim 15 tys km. - jedną wymianę oleju już mam za sobą (ja zmieniam co 10 tys. km) i póki co nie dolewałem nic - zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnie pompy paliwa rzeczywiście może się dosyć szybko pojawić usterka - ASO oczywiście najchętniej kasuje nową pompę ale często okazuje się, że wystarczy naprawa kabelka i styków przy pompie. Mój egzemplarz przy przebiegu 120 tys. km. miał wymienioną całą pompę (koszt na fakturze 1600 euro - więc sobie ładnie liczą).

Kwestia jaki egzemplarz z jaką historią trafisz.
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 20:20   #38
adam_14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2019
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

Czy ten silnik Duratec jest dobry do instalacji gazowej?
adam_14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 17:33   #39
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

to jest dobry silnik do lpg wymaga tylko dobrego instalatora.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2019, 07:03   #40
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4, czy warto?

Cytat:
Napisał adam_14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ten silnik Duratec jest dobry do instalacji gazowej?
Silnik dobry - gazownik musi być dobry. Potem tylko co 30 tys. km kontrola luzów zaworowych.
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.