Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2020, 13:46   #121
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

To chyba pozostają połowie, raczej maglownica by wykluczył z winowajcow tego typu zachowania

Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2020, 15:38   #122
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Idz tropem przekładni kierowniczej. A te bicie tarcz w normie to ile bylo? Pamietasz wyniki pomiaru? Ja do swojego forda kupilem u znajomego handlujacego czesciami polossie za 50 zl od sztuki. W jednej tylko usialem wymienic oslone przegubu a reszta jak nowa tylko ja mialem stuki przy zmianie biegow. Teraz cisza . Polosie pasuja tez od diesla do benzyny i odwrotnie. Poszukaj moze trafisz jakies w dobrejj cenie i sprawne. Jest teraz duzo czesci . Ale poza polosiami przyjrzalbym sie tez przekładni. Sprawdź jeszcze poduszke pod silnikeim z lewej strony jak stoisz przodem do samochodu.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2020, 20:51   #123
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idz tropem przekładni kierowniczej. A te bicie tarcz w normie to ile bylo? Pamietasz wyniki pomiaru? Ja do swojego forda kupilem u znajomego handlujacego czesciami polossie za 50 zl od sztuki. W jednej tylko usialem wymienic oslone przegubu a reszta jak nowa tylko ja mialem stuki przy zmianie biegow. Teraz cisza . Polosie pasuja tez od diesla do benzyny i odwrotnie. Poszukaj moze trafisz jakies w dobrejj cenie i sprawne. Jest teraz duzo czesci . Ale poza polosiami przyjrzalbym sie tez przekładni. Sprawdź jeszcze poduszke pod silnikeim z lewej strony jak stoisz przodem do samochodu.

Poduszki tez sprawdzane były.

Nie mam znjomych z czesciami uzywanymi a w ciemno okupic poloś to troche loteria, nie wiadomo co osie kupi za przelozenie trzeba zalacic.... dobrze jakby ktos mial w miare pewne to bym kupil z checiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze ten Twoj kolega jeszcze ma jakieś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mam sie przyjzec blizej przekladni? wiem ze jest lekki luz na listwie, przy skreconych mocno kolach na kierownicy jakis luz jest, ale czy jest sens w ciemno regenerowac?
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2020, 21:20   #124
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

sprawdz miernikem zegarowym bicie tarcz jesli bedzie bicie na tarczach to ściągnij tarcze i sprawdz bicie piast
nie piszesz jakie dokładnie są objawy trzęsie kierownicą to taki ogólny opis
może być np trzęsienie podczas jazdy przy wcisniętym pedale gazu to wtedy mogą byc półosie poduszki silnika
może być od amortyzatorów że tłumią duże nierównośći a na prawie prostej drodze przy dużej szybkości koło wpada w rezonans
miałem podobny problem ale z tyłem autko mk5 60tys przebiegu szybkość ponad 140 w góre auto całe się trzęsie ścierzka diagnostyczna wszystko ok sprawność amorków przód 85 tył 80 zmienione koła na zime to z powrotem lato dalej trzęsie koła z kugi do mondka dalej trzęsie a koła z mondka w kudze ok zbierzność wszystko ok po prostu zonk i tu nagle córka jedzie mondkiem ja za nią na nierównośćiach ok a na równej drodze koło skacze wymiana amorków tył i autko jak nowe okazało się że amorek tłumił duże nierównośći a na małych miał luż około 0,5 cm luzu
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2020, 21:23   #125
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Moje znajomy jak u niego bylem mial dużo półosi. Wybieralem chyba z gidzine zanim sie zdecydowałem.
Przekladalem polosie samemu takze tu koszty odeszly.Piszesz , ze masz luzy na przekładni a takowych nie powinno byc. Wiec moze to jest przyczyną.skoro wszystkojuz bylo sprawdzone. Same półosie powoduja raczej drgania calej budy przy przyspieszaniu jak cos jest nie tak z przzegubami wewnetrznymi. Naomiast luzy na przekladni moga powodować drgania kierownicy.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 08-01-2020 o 21:25
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 06:26   #126
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdz miernikem zegarowym bicie tarcz jesli bedzie bicie na tarczach to ściągnij tarcze i sprawdz bicie piast
nie piszesz jakie dokładnie są objawy trzęsie kierownicą to taki ogólny opis
może być np trzęsienie podczas jazdy przy wcisniętym pedale gazu to wtedy mogą byc półosie poduszki silnika
może być od amortyzatorów że tłumią duże nierównośći a na prawie prostej drodze przy dużej szybkości koło wpada w rezonans
miałem podobny problem ale z tyłem autko mk5 60tys przebiegu szybkość ponad 140 w góre auto całe się trzęsie ścierzka diagnostyczna wszystko ok sprawność amorków przód 85 tył 80 zmienione koła na zime to z powrotem lato dalej trzęsie koła z kugi do mondka dalej trzęsie a koła z mondka w kudze ok zbierzność wszystko ok po prostu zonk i tu nagle córka jedzie mondkiem ja za nią na nierównośćiach ok a na równej drodze koło skacze wymiana amorków tył i autko jak nowe okazało się że amorek tłumił duże nierównośći a na małych miał luż około 0,5 cm luzu
Miernik pokazal na lewej tarczy 0,02 mm a na prawej 0,05 mm.


Pisalem wyzej ze telepie niezaleznie czy wcisne gaz czy jade na luzie...
Buda nie wchodzi w drgania wiec ja bym polosie wykluczyl ale juz sam nie wiem...
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 06:44   #127
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Skoro jakiś luz na przekładni został zidentyfikowany to ja bym poszedł tym tropem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Masz w okolicy warsztat specjalizujący się w przekładniach ?? Podjedź, niech sprawdzą po swojemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem u siebie niewielki luz na przekładni i czasem na nierównościach coś stukało (zawieszenie sprawdzane i luzów brak) - na testach na szarpakach i na przeglądzie diagności stwierdzali żeby jeździć bo taki delikatny luz występuję w większości przekładni.
Byłem na sprawdzeniu również u specjalisty od maglownic - podzielił zdanie diagnostów i stwierdził żeby jeździć, obserwować czy luz się nie pogłębia (nie namawiał mnie na siłę i nie chciał narażać na koszta co dziś się rzadko zdarza u mechaników).
Jednak zdecydowałem się na regenerację i nie żałuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Luzu brak, stukanie się wyciszyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek860824 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 07:46   #128
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Mialem podobnie z maglownicą tez zrobilem regenerację.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 08:26   #129
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Wlasnie nie ma u mnie takiego warsztatu ktory na samochodzie sprawdzi maglownice, jedynie demontaz i dopiero moge sama zawiezc do sprawdzenia.

Mam jeszcze pytanie co do pólosi czy faktycznie gdybym kupowal uzywke to moze byc od benzyny czy tez innego silnika np 2.0 On ? moge patrzec na to tylko aby to byl mk4 lift? czy musi byc typowo pod Moj silnik?
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 08:56   #130
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Ja kupilem od diesla i pasują.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.