Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2020, 10:56   #11
@zenek
ford::average
 
Avatar @zenek
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 20-05-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2018
Postów: 127
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Filtr

[MG]https://naforum.zapodaj.net/images/1e22cf2532be.jpg[/IMG]
[MG]https://naforum.zapodaj.net/images/302b97325648.jpg[/IMG]
[MG]https://naforum.zapodaj.net/images/1c9d1d5e9b8f.jpg[/IMG]

Olej

[MG]https://naforum.zapodaj.net/images/159bbfcb57ba.jpg[/IMG]


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 13-02-2020 o 07:30 Powód: OGROMNE zdjęcia
@zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 11:13   #12
konradkruk
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 02-12-2019
Skąd: Wroclaw
Model: fusion
Silnik: 2.0ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

dziękujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to jest dokładnie to co napisałem, bez wyciągniecia skrzyni tego nie ogarniesz. To jest filtr pomiedzy skrzynia a silnikiem.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 13-02-2020 o 07:31 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
konradkruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 14:58   #13
piotrek2108
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 01-07-2018
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Ford Mondeo fusion mk5
Silnik: 177kw
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skad przekonanie, ze to skrzynia wydaje dzwieki, a nie faktycznie tłumik .

Amerykanski pojazd po przejechaniu 47 tys nie ma prawa sie popsuc.Gdyby to było w Ameryce, to producent robiac takie buble, poszedł by z torbami.
Pewnie wjechałes w jakies krzaki, naruszyłes cos przy rurze wydechowej, i zrobił sie głosniejszy , jak piszesz.
Wystarczy wjechac na podnosnik, i popatrzec przy pracujacym silniku.
Na postoju chodzi silnik ładnie i cicho,stąd wiem że to nie silnik tylko napęd. Dzisiaj po nocy przy wbiciu wstecznego zarzęził,po przejechaniu kawałka i zatrzymaniu się wbiłem wsteczny i było już oki. Zacznę od wymiany oleju.zobaczymy
piotrek2108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 15:38   #14
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Obejrzyj dokładnie poduszke pod skrzynia biegów, czy nie siedzi, czy nie jest zerwana, czy nie zabita błotem, bo ruszanie autem i wbijanie biegów ze zmiana odgłosów, moze o tym swiadczyc.
A wymiana oleju w skrzyni w amerykancu, przy takim przebiegu, to nawet nie wiem jak to nazwac,.
Ale zrobisz jak uwazasz, jak masz kase na zbyciu, lepiej daj biednym.
Bo wymiana oleju, pomoze tu, jak .........itd.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 16:36   #15
@zenek
ford::average
 
Avatar @zenek
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 20-05-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2018
Postów: 127
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To trzyma silnik na miejscu
Jeżeli urwiesz łapę przy skrzyni to koniec jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli puści poduszka przy jeździe do przodu silnik dołem mocno przechyla się do przodu
Sprawdź krótki pasek klinowy czy jest cały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podnieś maskę i poproś kogoś żeby obserwował jak daleko przesuwa się silnik dołem, zaciągnij ręczny i ruszaj
Może trzeć o sanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem zdjęcie żebyś zobaczył o co mi chodzi
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 03:15   #16
piotrek2108
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 01-07-2018
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Ford Mondeo fusion mk5
Silnik: 177kw
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Mam ruszać silnikiem czy czym mam ruszać.dla kogoś kto wie o co chodzi to z pewnością wie o czym piszesz ale dla laika nie koniecznie

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 13-02-2020 o 07:32 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
piotrek2108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 07:28   #17
Greg Poznań
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-03-2018
Skąd: Poznań
Model: 2.0 EB
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 104
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Zamiast kombinować, jedź do kogoś, kto wie o co chodzi i nie będziesz miał stresu ... Napisane jest dokładnie, trzymaj hamulec, włącz D i dodawaj gazu jak byś chciał ruszyć, delikatnie, osoba przed autem, przy podniesionej masce powinna obserwować zachowanie silnika, jego położenia, ale ona musi wiedzieć coś o tym, więc chyba lepiej podjechać do zorientowanego zamiast szukać odpowiedzi teoretycznej w sieci ... :-)

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 13-02-2020 o 07:32 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
Greg Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 11:46   #18
@zenek
ford::average
 
Avatar @zenek
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 20-05-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2018
Postów: 127
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ręczny D i do przodu (w celu sprawdzenia czy silnik się przesuwa za daleko ) tylko nie przejedź nikogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najlepiej wjedź na kanał zdejmij osłonę pod silnikiem i wtedy od spodu zobaczysz czy poduszka czy coś urwane.

Ostatnio edytowane przez @zenek ; 13-02-2020 o 14:45
@zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 08:50   #19
Greg Poznań
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-03-2018
Skąd: Poznań
Model: 2.0 EB
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 104
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Cytat:
Napisał @zenek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak napisał @Greg Poznań
Ręczny D i do przodu (w celu sprawdzenia czy silnik się przesuwa za daleko ) tylko nie przejedź nikogo
Tak to ja nie napisałem, bo właśnie kogoś przejedzie, ręczny po dodaniu gazu puści i klops.
(Chyba, że ma ręczny manualny, ale elektryk puści natychmiast :-) )
Hamulec dusisz lewą nogą, a prawą delikatnie dodajesz gazu, silnik mając opór pokaże na ile masz luz
na poduszce i pozwoli wiele wyjaśnić. Oczywiście nie na tyle, aby była to pewna i pełna diagnoza ale
pogląd już jakiś i pkt zaczepienia do dalszych poszukiwań.
Greg Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 08:37   #20
Mikesz6461
ford::beginner
 
Avatar Mikesz6461
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-02-2012
Skąd: Strzelno
Model: Fusion-Mondeo
Silnik: 2.5 l
Rocznik: 2016 polift
Postów: 20
Domyślnie Odp: Głośna skrzynia

Podepnę się pod temat :
(silnik mając opór pokaże na ile masz luz
na poduszce i pozwoli wiele wyjaśnić)
Ile tego luzu może tam być bo u mnie poducha niby cała ale silnik wychyla się dość mocno.
Mikesz6461 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.