Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2020, 16:05   #1601
mac66
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 05-10-2018
Skąd: Zabrze
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kostkę tego typu na BT i wiem już aby nie wyszukiwać urządzenia telefonem bo sparowanie w ten sposób jest błędne i FORScan go nie zobaczy. Musisz rozłączyć parę i z poziomu samego FORScan-a połączyć się.
za długo sie tym nie "bawiłem" ale w forscanie, w konfiguracji jest pozycja "interfejs bluetooth" z listą do wyboru
póki w ustawieniach BT na telefonie nie odświeżyłem listy to w forscanie nie mialem do wyboru OBDII (tak jak potem po odwieżeniu w ustawieniach telefonu)

a ten viaken ma jakiś kod/pin? czy nie ma potrzeby nic podawać? kilka razy chyba mi się pojawiło pytanie o kod/pin; coś tam podałem ale już nie pamiętam czy miałem info ze ok, czy zle błędny... :-/

jutro sprobuje ponownie; gdzieś jeszcze czytałem że należy usunac w telefonie wszystkie sparowane urzadzenia BT; tego nie zrobiłem

mac66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 17:12   #1602
piotrr1987
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-11-2017
Skąd: Łódź
Model: St220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam. Jak w forscan sprawdzić doładowanie? Ja pidzie MAP mam pokazywane tylko napięcie i max mi pokazuje 2.33V. Jak zmienic na Bar? Mk4 2.5t
piotrr1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 17:24   #1603
naza13
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-04-2019
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam,
Jakiś czas temu przy gwałtownym dodaniu gazu, auto jakby dusiło i trochę głośniej chodziło. powolne dodawanie gazu, przyspieszał normalnie. Myślałem, że albo jakaś świeca nie działa prawidłowo albo coś jest nie tak z dolotem powietrza. Ale po kilku dniach samo przestało to występować, dziwne.
Postanowiłem sprawdzić samochód ForScanem. Zrobiłem 3 testy, niby wszędzie brak błędów. Ale przy testowaniu OBDII Mode 6, samo przeniosło mnie na wyniki (w dwóch poprzednich tego nie było) i są tam jakieś wartości. Czy mógłby ktoś na to spojrzeć i powiedzieć czy te wartości są w normie, czy jednak jest coś nie tak? Samochód to Mondeo mk4, 2.0 benz
Pozdrawiam
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt test.txt (4.3 KB, 23 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez naza13 ; 10-02-2020 o 17:30
naza13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 19:30   #1604
patryk9527
ford::average
 
Avatar patryk9527
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 31-01-2020
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 207km/492Nm
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Wita Panowie. Pytanie moje jest takie czy FORScanem na na lapku da radę podłączyć się przez wifi/bluetooth z klasycznym bezprzewodowym interfejsem ELM327 ?
patryk9527 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 19:59   #1605
naza13
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-04-2019
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Pewnie się da, po to w sumie jest ta opcja. W ustawieniach widziałem wybór połączenia, więc wybierz w-fi i kombinuj. Nawet z połączeniem przez USB trzeba trochę pokombinować
naza13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 21:48   #1606
patryk9527
ford::average
 
Avatar patryk9527
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 31-01-2020
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 207km/492Nm
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Re: Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał naza13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie się da, po to w sumie jest ta opcja. W ustawieniach widziałem wybór połączenia, więc wybierz w-fi i kombinuj. Nawet z połączeniem przez USB trzeba trochę pokombinować
tzn co masz na mysli pokombinować? Wlasnie zamówiłem dwa urzadzenia z usb typowo pod forscan, jeden za 11 euro a drugi za 20 euro i zobaczymy czy zadziarga któryś bo te zwykle interfejsy przez fona to nie chca się łączyć przez wifi.. wyskakuje błąd uwierzytelnienia, tez zamawiane nie z tych najtańszych... dopieto dzisiaj testowalem na lapku to wifi dalo rade połączyć, ale forscanu nie obsługują takie "zwyklaki" a na lapka nie ma zbytnio fajny aplikacji którymi mozna byloby sprawdzić parametry dpf czy wtryskiwaczy..
patryk9527 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 22:34   #1607
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mac66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ten viaken ma jakiś kod/pin? czy nie ma potrzeby nic podawać? kilka razy chyba mi się pojawiło pytanie o kod/pin; coś tam podałem ale już nie pamiętam czy miałem info ze ok, czy zle błędny... :-/

jutro sprobuje ponownie; gdzieś jeszcze czytałem że należy usunac w telefonie wszystkie sparowane urzadzenia BT; tego nie zrobiłem
Osobiście kupiłem taką i sprawuje się dobrze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak podczas parowania jest wymagany kod PIN. Poszukaj w instrukcji, ale zazwyczaj jest to 0000 lub 1111.

Nie musisz usuwać wszyskich sparowanych urządzeń z listy, wystarczy iż nie będziesz ich miał aktywnych w tym radia forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał patryk9527 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dopieto dzisiaj testowalem na lapku to wifi dalo rade połączyć, ale forscanu nie obsługują takie "zwyklaki" a na lapka nie ma zbytnio fajny aplikacji którymi mozna byloby sprawdzić parametry dpf czy wtryskiwaczy..
Z tego co pamiętam to BT jest w starszych LaPtokach i jest to przestarzała wersja nadająca się do prostego łączenia z telefonem, a nie takimi technologiami z BT najnowszych generacji. Swoją drogą to nie wiem, czy np. taki iCar II z BT jest w stanie przesyłać przykładowo nowe mapy itd. Do poważniejszej zabawy każdy używa wersji kablowych, ale to tylko moje domysły wiec lepiej pytać tych co w tym siedzą głęboko.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 10-02-2020 o 22:46
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 15:39   #1608
naza13
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-04-2019
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Ja przy łączeniu przez USB musiałem kombinować który port z pośród 12, u mnie jest 4, potem szybkość zmienić na bodajże 9,6Kbps lub 38,4Kbps. Inaczej nie chciało w ogóle się łączyć, potem jeszcze obsługa MS/HS, więc trochę kombinowałem aż mi się udało ;p więc myślę, że z Wi-Fi może być podobnie, IP, port itd
naza13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 21:14   #1609
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

FORSCan na Androida ma różne możliwości łączenia. Dodatkowo po zrobieniu przejściówki z przełącznikiem MS/HS obsługuje szynę Can.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FORScan.jpg (5.5 KB, 119 wyświetleń)
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 09:05   #1610
bobik2110
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Człuchów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 133
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam. Czy ktoś ma kupiony ten kabel i testował go z forscanem? Chodzi mi też o to czy jest więcej modułów do obsługi? Ja mam chińczyka elm327 z przełącznikiem ms/ hs, generalnie jestem nawet zadowolony lecz jak oglądam filmy na YT to niektórzy mają więcej opcji na innych kablach.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
bobik2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.