Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2020, 16:28   #1
Przemas464
ford::amateur
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 15-04-2020
Skąd: Hoorn
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Montaż haka holowniczego

Witam

Mam problem z hakiem holowniczym

Posiadam Transita 2018 roku , został zamontowany oryginalny hak holowniczy 2014 . Po montażu stwierdziłem brak sygnału na wtyczce jest tylko plus . Wizyta u dealera nie pomogła . Stwierdził ze może to być spowodowane nie oryginalnym radiem , że normalnie podpinasz i powinno działać. Jutro maja testować na innej nowej wiązce .
System CAN pokazuje że czegoś brakuje według serwisanta ?

Jak jest z tym montażem haka do oryginalnej wtyki ? Trzeba aktywować hak w kompie ?

Może lepiej kupić dedykowana wtykę i dać sobie spokój z dealerem ?

Proszę o podpowiedz . Pozdrawiam serdecznie.


Dzisiaj jadę znowu do dealera (robocze godziny lecą a diagnosta błądzi) sprawdzimy pod oryginalnym radiem i z nową wiązką . Choć po tym co widziałem w necie to potrzebna jest aktywacja w kompie. Dam znać później .

Dodano po 6 [godziny] 24 [minuty]:



Serwisant Otrzymał wiązkę dedykowaną do mojego Transita lecz jest to kompletna wiązka którą trzeba przez całe auto ciągnąć . Odpowiedz serwisu . Wiązka która mam pod autem jest montowana fabrycznie lecz prawdopodobnie nie uzbrojona w moduł i bezpieczniki. Stwierdzenie nie pewne bo nikt nie sprawdził czy taki model jest czy go niema kecz dalsze szukanie przyniosło by dodatkowe koszta. Do teraz 60 euro za nie pewną diagnozę .

Według wujka Google moduł haka jest pod osłoną progu lewa lub prawa strona . Zaraz to sprawdzę . Jak nic nie ma pozostaje zakupić wiązkę dedykowaną i podpiąć na nowo .

Dodano po 46 [minuty]:

Niestety nic pod osłonami niema ale za to pod autem z tej wiązki dochodzi wtyczka pod lewy próg również zaślepiona . Pewnie miejsce na moduł , co pewnie za tym idzie w skrzynce pewnie też brak bezpieczników do przyczepki . Wydaje mi się że trzeba będzie podciągnąć nową wiązkę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg E70FB161-EC55-4CCF-BB7A-DAE45BAFF491.jpg (20.1 KB, 57 wyświetleń)

Przemas464 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 17:41   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Nie jestem pewny jak to jest w modelu Mk8, ale w poprzednim do haka była dedykowana specjalna fordowska wiązka na tył auta, do wpięcia się w zespoły lampowe służyły odnogi, do lewego światła tak długa, że można ją było poprowadzić górą nad tylnym otworem nawet w modelu H3, plus moduł plus podwójna linia prądowa do montażu pod autem, idąca z komory silnika. Linia prądowa zasilała moduł, a druga (ewentualnie) przyczepę kempingową. Linie prądowe zaopatrzone były w bezpieczniki. Jedna podpięta na stałe pod +12V, druga pod +12V kontrolpwane przez stacyjkę.
To nie była tania rzecz, ponad 700 zł.

Niezależny moduł powodował, że elektronika auta nie widziała przyczepy i nie trzeba było niczego aktywować. Ale jak wspomniałem - w Mk8 mogli powymyślać jakieś nowe historie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-04-2020 o 17:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 17:49   #3
Przemas464
ford::amateur
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 15-04-2020
Skąd: Hoorn
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewny jak to jest w modelu Mk8, ale w poprzednim do haka była dedykowana specjalna fordowska wiązka na tył auta, do wpięcia się w zespoły lampowe służyły odnogi, do lewego światła tak długa, że można ją było poprowadzić górą nad tylnym otworem nawet w modelu H3, plus moduł plus podwójna linia prądowa do montażu pod autem, idąca z komory silnika. Linia prądowa zasilała moduł, a druga (ewentualnie) przyczepę kempingową. Linie prądowe zaopatrzone były w bezpieczniki.
To nie była tania rzecz, ponad 700 zł.

Niezależny moduł powodował, że elektronika auta nie widziała przyczepy i nie trzeba było niczego aktywować. Ale jak wspomniałem - w Mk8 mogli powymyślać jakieś nowe historie...
Jest ya zwans dedykowana .

Tu coś znalazłem tańszego ale uniwersalne bez wtyczek co pewnie przy gwarancji może być problemem.

Zobacz ofertę: Wiązka 13PIN Moduł hak FORD Transit Custom 2016- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

później już droższe 400-600 złotych .
Przemas464 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 18:10   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Ta z linka nie obsługuje w pełni przyczepy kempingowej. No i faktycznie chyba trzeba się wciąć w istniejące wiązki - zamiast wyjąć wtyki z lamp i wpiąć do wiązki haka.
Pytałeś w ASO ile kosztuje oryginalna fordowska wiązka?

To najlepszy przykład jak kiedyś prostą rzecz udało się skomplikować...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 19:48   #5
Przemas464
ford::amateur
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 15-04-2020
Skąd: Hoorn
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta z linka nie obsługuje w pełni przyczepy kempingowej. No i faktycznie chyba trzeba się wciąć w istniejące wiązki - zamiast wyjąć wtyki z lamp i wpiąć do wiązki haka.
Pytałeś w ASO ile kosztuje oryginalna fordowska wiązka?

To najlepszy przykład jak kiedyś prostą rzecz udało się skomplikować...
Oryginalna 300 euro plus montaż.
Przemas464 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 22:27   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał Przemas464 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalna 300 euro plus montaż.
Hm... Montaż tej elektryki jest możliwy we własnym zakresie. Ale mimo wszystko trochę drogo.
Jest oryginalna wiązka z modułem do Customa za 250 zł - pytanie czy i jakie przeróbki wiązki byłyby konieczne, a zwłaszcza czy wtyki lampowe wymagają przeróbki. warto byłoby to wyjaśnić, bo cena chyba jest z wyprzedaży magazynowej. To jest za darmo.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja swoją parę lat temu też kupiłem prawie za darmo na Allegro - 60 zł.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-04-2020 o 22:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 09:41   #7
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Witam panowie
W customie i Transicie mk8 jest tak iż wiązka pod hak jest pociągnięta z fabryki ale jeśli nie mamy auta wyposażonego z fabryki w hak jest ona atrapą. Do jej aktywacji potrzebne są 3 elementy: gniazdo z wiązka, moduł przyczepy oraz wiązka od modułu do skrzynki z bezpiecznikami. W rzeczach używanych nie do kupienia bo wszyscy tną wiązki nikomu się nie chce rozbierać.
Jedyne rozwiązanie jest kupić dedykowaną wiązkę do auta innego producenta np brink Westfalia i pociągnięcie jej do przodu w okolice akumulatora i potem dalej.
Mam Transita Mk8 z hakiem z fabryki i customa z dokładanym hakiem przez salon Forda. Zdjęcie mk8 z hakiem z fabryki a za parę minut dam zdjęcie customaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Matti_k ; 19-04-2020 o 09:48
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 10:36   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał Matti_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli nie mamy auta wyposażonego z fabryki w hak jest ona atrapą. Do jej aktywacji potrzebne są 3 elementy: gniazdo z wiązka, moduł przyczepy oraz wiązka od modułu do skrzynki z bezpiecznikami.
Czyli nic się nie zmieniło...
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewny jak to jest w modelu Mk8, ale w poprzednim do haka była dedykowana specjalna fordowska wiązka na tył auta, do wpięcia się w zespoły lampowe służyły odnogi, do lewego światła tak długa, że można ją było poprowadzić górą nad tylnym otworem nawet w modelu H3, plus moduł plus podwójna linia prądowa do montażu pod autem, idąca z komory silnika.
Pytanie jest - skoro masz i Mk8 i Customa - czy ta fabryczna wiązka haka do Customa, taka jak z linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dała by się adaptować do Mk8? Myślę, że głównie chodzi o standard wtyków, umożliwiających wpięcie się w fabryczną instalację...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-04-2020 o 10:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 14:47   #9
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Coś podobnego mam w customie. Miałem gdzieś opakowanie z tej wiązki ale nie umie jej znaleść na szybko.

Tu obiecywane zdjęcia wiązki z customa. Jak widać idzie osobna do przodu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Matti_k ; 19-04-2020 o 16:46
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 12:50   #10
Przemas464
ford::amateur
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 15-04-2020
Skąd: Hoorn
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Witam serdecznie

Temat ogarnięty, wiązka pod samochodem jest tak zwanym wstępnym przygotowaniem i można ją jak najbardziej wykorzystać . potrzebna jest wiązka z modułem do Transita Customa od 2016 z wstępnym przygotowaniem

jager 747348

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gdyby ktoś nie miał wstępnego przgotowania (przewodu pod spodem z wtyką do haka koło koła zapasowego można użyć tej wiąski

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Całość do zakupienia w firmie Adamot

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Montaż bardzo prosty - temat zamykam.

Wymagane programowanie po instalacji u dealera.

Dealer proponuje montaż całej wiązki za 300 euro plus czas montażu co jest nie potrzebne ale korzystniejsze dla dealera. Koszt wiązki 450 zł i programowanie.

Bump: Witam serdecznie

Temat ogarnięty, wiązka pod samochodem jest tak zwanym wstępnym przygotowaniem i można ją jak najbardziej wykorzystać . potrzebna jest wiązka z modułem do Transita Customa od 2016 z wstępnym przygotowaniem

jager 747348

https://drive.google.com/file/d/1hAWe-GWsvRy5TA3EKGbQH41TNPn2GQ8-/view?usp=sharing

Gdyby ktoś nie miał wstępnego przgotowania (przewodu pod spodem z wtyką do haka koło koła zapasowego można użyć tej wiąski

https://drive.google.com/file/d/1hAWe-GWsvRy5TA3EKGbQH41TNPn2GQ8-/view?usp=sharing

Całość do zakupienia w firmie Adamot

https://adamot.pl/wiazki-dedykowane-ford-transit-custom-11307


Montaż bardzo prosty - temat zamykam.

Wymagane programowanie po instalacji u dealera.

Dealer proponuje montaż całej wiązki za 300 euro plus czas montażu co jest nie potrzebne ale korzystniejsze dla dealera. Koszt wiązki 450 zł i programowanie.
Przemas464 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.