Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2020, 18:50   #5351
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witajcie,

zabieram się za wymianę swojego niemieckiego modułu BT na coś bardziej zrozumiałego czyli polski lub angielski. Dzisiaj dobrałem się do modułu posiadam 8M5T-19C112-BT. Mój samochód to Focus MK3 z radiem Sony, gdzie mam sterowanie głosem, rozmowy przez BT oraz strumieniowanie muzyki.

Przewertowałem trochę ten temat i chciałbym tylko potwierdzić zebrane informacje przed zakupem. Generalnie powinienem się skupić na dwóch modułach: 8M5T-19C112-Ax lub CS7T-14D212-Ax. Skłaniam się bardziej w kierunku drugiego z racji obsługi rodzimego języka. W związku z tym pojawiają się również pytania:

1. Czy w ogóle mogę zmienić moduł 8M5T na CS7T bez konsekwencji i rozczarowań?
2. Czy warto zwracać uwagę na wersję oprogramowania, tj. szukać najnowszej czy można ją po prostu zaktualizować?
3. W przypadku modułu CS7T język polski powinien zaskoczyć sam czy wymaga to dodatkowej konfiguracji?

druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2020, 12:51   #5352
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie. Dysponuje ktoś schematami BT/VC/USB do Mk4 oraz BT/VC do Mk3? Moje z Mk3 kończą się przed sierpniem 2004r.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 18:36   #5353
Slomsik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Hej, mam problem w moim Focusie mk3 2011rok.
Mam voice command, który gada po niemiecku, cała reszta jest po Polsku. Chciałem zmienić, aby można było z nim gadać po polsku.

W informacji o nawigacji widnieje info Partnumber: AM5T-14D358-DJ.
Po rozebraniu samochodu, pod panelem klimy jest moduł 8M5T-19C112-BT.
Zamówiłem moduł D1BT-14D212-CC, podłączyłem, ale nie mam ani możliwości aktualizacji do sync 1.1, aby gadał po Polsku, ani radia, ani bluetooth, nic.

Gdzie popełniłem błąd ? Czy ten moduł nie jest kompatybilny z moim autem ? Jaki model powinienem kupić, aby były komendy głosowe po Polsku ?

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slomsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:02   #5354
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Z tego co wyczytałem w tym temacie, a sam jestem w trakcie wymiany modułu, to popełniłeś błąd przy wyborze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie masz 8M5T-19C112-BT, jest to stary system BT/VC, coś co istniało jeszcze przed Sync. Ty zaś próbujesz montować moduł właśnie od nowszego systemu, który od tak nie będzie działał.

Wg tego co ustaliłem, ale nie bierz tego za pewnik, lepiej doczytaj, to masz dwie możliwości. Kupienie starszego modułu BT (kompatybilnego z Twoim systemem) 8M5T-19C112-Ax, gdzie litera A oznacza język angielski. W tym module nie uświadczysz rodzimego języka. Ewentualnie możesz poszukać CS7T-14D212-Ax, który również powinien zadziałać i mieć język polski. Uwaga, w przypadku CS7T przedostatnia litera oznacza czy moduł obsługuje wejście USB, jeśli jest A, to obsługuje, jeśli B - nie obsługuje.

Wczoraj zamówiłem moduł CS7T, jutro powinien u mnie być i będę chciał go zamontować, mogę dać znać czy poszło.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:14   #5355
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,571
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał druteron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wyczytałem w tym temacie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dostajesz "gwiazdkę" za poprawne zrozumienie tekstu nt. typów modułów BT.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:16   #5356
Slomsik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał druteron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wyczytałem w tym temacie, a sam jestem w trakcie wymiany modułu, to popełniłeś błąd przy wyborze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie masz 8M5T-19C112-BT, jest to stary system BT/VC, coś co istniało jeszcze przed Sync. Ty zaś próbujesz montować moduł właśnie od nowszego systemu, który od tak nie będzie działał.

Wg tego co ustaliłem, ale nie bierz tego za pewnik, lepiej doczytaj, to masz dwie możliwości. Kupienie starszego modułu BT (kompatybilnego z Twoim systemem) 8M5T-19C112-Ax, gdzie litera A oznacza język angielski. W tym module nie uświadczysz rodzimego języka. Ewentualnie możesz poszukać CS7T-14D212-Ax, który również powinien zadziałać i mieć język polski. Uwaga, w przypadku CS7T przedostatnia litera oznacza czy moduł obsługuje wejście USB, jeśli jest A, to obsługuje, jeśli B - nie obsługuje.

Wczoraj zamówiłem moduł CS7T, jutro powinien u mnie być i będę chciał go zamontować, mogę dać znać czy poszło.

Super, dzięki za odpowiedź, rozumiem, że też nie masz SYNC, tylko BT/VC, tak ?
Daj znać czy zadziała, z chęcią poszukam tak to właśnie CS7T.
Slomsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:20   #5357
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dostajesz "gwiazdkę" za poprawne zrozumienie tekstu nt. typów modułów BT.
Dzięki, nie było łatwo przebić się przez te wszystkie informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Slomsik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, dzięki za odpowiedź, rozumiem, że też nie masz SYNC, tylko BT/VC, tak ?
Daj znać czy zadziała, z chęcią poszukam tak to właśnie CS7T.
Dokładnie tak, mam stary moduł BT/VC. Nie ma problemu, jak zamontuję, to powiadomię o efektach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:34   #5358
Slomsik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A jest jakakolwiek możliwość wymiany bt/vc na sync 1/sync 1.1, czy jest to totalnie nieopłacalne ?
Slomsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:38   #5359
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie wertowałem tego tematu pod tym kątem, ale rzuciło mi się w oczy, że jest taka możliwość. Jednak jest to operacja dużo bardziej skomplikowana, kojarzę, że należy wymienić radio, nie wiem jak z wiązką i chyba trzeba robić zmiany w komputerze pokładowym. Szczegóły musisz doczytać sam.

Moim zdaniem gra nie warta świeczki.
druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 19:45   #5360
Slomsik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Też tak uważam, gra nie warta świeczki, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slomsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.