Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2020, 10:10   #11
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał msmaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno ma ESP, zimą wystarczyło lekkie podcięcie ręcznym na łuku i już ESP prostowało auto.
VIN:WF0SXXGCDSAY59267

Piszesz, że fizyczny wyłącznik tylko przed liftem, pytanie czy nie ma opcji dołożenia go do wersji po lifcie. Za panelem od włączania ogrzewania tylnej szyby mam 3 wtyczki luźne, więc jakaś wiązka jest. Nie wiem tylko czy gdziekolwiek jest podłączona z drugiej strony.

Zastanawiałem się jeszcze nad opcją wyłączania ESP przez bezpiecznik, jednak zależało by mi na tym by odłączyć samo ESP a ABS pozostał aktywny.
1) wiazka do panela przelaczników obejmuje grzane stołki 2wtyczki, grzanie przedniej szyby (i sprysków przednich), grzanie tylnej szyby i kontrolka wyłaczenia airbaga pasożyta.
2) robili koledzy z rosyjskiego forum - jak kabelkologia ci przyjazna to pewnie się da.
3) Pomijam że jak dołożysz manetkę lewą z przyciskiem i zmienisz licznik to masz w menu (jak ci zaprogramują). Zastanów się nad ergonomią twojej kieszeni i czasu.
4) schemat od polifta i już znasz odpowiedź.
5) masz IVD/TCA/ABS

Nie ma za co. :-)

__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 24-05-2020 o 10:16
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 04:57   #12
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,205
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Nie padła odpowiedź czy ESP jest czy go nie ma. Czy musi być wyłącznik czy nie. Może koledzy mający dostęp do Etisa będą w stanie jednoznacznie odpowiedzieć,vin mojego auta to WF0PXXGCDP9A33325.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 08:48   #13
msmaster
ford::amateur
 
Avatar msmaster
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 6
Smile Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Zastanowię się nad wymianą zegarów bo wydaje się to najlepszą opcją. Dojdzie kilka przydatnych funkcji a jednocześnie będą mógł wyłączyć ESP.
msmaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 16:43   #14
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał msmaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zastanowię się nad wymianą zegarów bo wydaje się to najlepszą opcją..
Nie padło pytanie czy kontrolka ESP się świeci? Czy jak kolega napisał, że w zimie przycinając na ręcznym kontrolka się zapaliła, czyli mrugała pulsacyjnie? Jeżeli ESP jest , jezeli go nie ma to i wymiana licznika nie pomoze . Mam też mały wyświetlacz i posiadam możliwości wyłączenia ESP przez kompa.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 25-05-2020 o 16:50
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 16:47   #15
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,631
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam też mały wyświetlacz
na pewno masz taki mały wyświetlacz?
20180203_100336.jpg


bo o takim mowa.

Ucinając dyskusję licznika tego typu
Cytat:
Posiadam wersję z ubogim wyposażeniem i niestety nie mam komputera
nie zaktualizujesz.

Bump:
Cytat:
Napisał msmaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie czy nie ma opcji dołożenia go do wersji po lifcie
można
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Cytat:
Napisał msmaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem tylko czy gdziekolwiek jest podłączona z drugiej strony
idzie do GEM

Ostatnio edytowane przez Antej ; 25-05-2020 o 16:52
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 17:02   #16
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pewno masz taki mały wyświetlacz?



bo o takim mowa.

A widziales w polifcie taki licznik chyba ze poczatek produkcji , puzniejsze byly z tubami
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 17:23   #17
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,631
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widziales w polifcie taki licznik
baaardzo często widuję je, nawet mam dwa takie jako pozostałości po wymianach i nie są to między lifty tylko późne polifty

Ostatnio edytowane przez Antej ; 25-05-2020 o 17:26
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 17:39   #18
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baaardzo często widuję je, nawet mam dwa takie jako pozostałości po wymianach i nie są to między lifty tylko późne polifty
To zwracam Honor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i znow sie czlowioek cos nowego dowiedzial
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 21:16   #19
msmaster
ford::amateur
 
Avatar msmaster
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyłączenie ESP Lift Bez komputera

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A widziales w polifcie taki licznik chyba ze poczatek produkcji , puzniejsze byly z tubami
Zdecydowanie mam takie zegary jak na foto powyżej, bez tub i tylko kilometry oraz wyświetlacz numeryczny a nie graficzny, a auto z końca produkcji.


Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie padło pytanie czy kontrolka ESP się świeci? Czy jak kolega napisał, że w zimie przycinając na ręcznym kontrolka się zapaliła, czyli mrugała pulsacyjnie? Jeżeli ESP jest , jezeli go nie ma to i wymiana licznika nie pomoze . Mam też mały wyświetlacz i posiadam możliwości wyłączenia ESP przez kompa.
Co do kontrolki to przy jakimkolwiek poślizgu jeżeli ESP się załączy to kontrolka mruga. Z tego co kojarzę to chyba wszystkie egzemplarze z 2010 mają seryjnie ESP co było wymogiem by auto utrzymało wynik 5 gwiazdek w NCAP.

Ostatnio edytowane przez msmaster ; 25-05-2020 o 21:52
msmaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.