Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2020, 16:25   #2181
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał szyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z forumowiczów już coś działał w tym temacie?
Dzwoniłem do ASO, powiedzieli, że jak mój vin będzie na liście, to od centrali z Wawy dostanę pismo poleconym na adres, który miałem podany na umowie kupna. Także nie ma się co przejmować..

Z tego komunikatu tam nic nie wynika - nie ma podanej fabryki, nie ma podanej wersji silnikowej, skrzyni itd.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 11:11   #2182
jalboss
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-02-2020
Skąd: Świony
Model: Focus
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2020
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, przyszło lato i wrócił problem z mega tłustą przednia szyba. Plamy powstają w okolicy nawiewu klimy na szybę, jakby ktoś nie był w temacie.
Macie na to jaki dobry sposób?
W tamtym toku czyściłem ale ciagle było widoczne i przeszkadzały.
Nie wiem czy to jest to samo co u mnie, ale powstaje to wtedy jak auto stoi na słońcu, a potem włączę klimę na maksa i nawiew na szybę.
Ale... te zaparowania powstają na zewnątrz, wystarczy włączyć wycieraczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jalboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 11:48   #2183
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Yankes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie niektórzy z Was już wiedzą: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wcześniejsze modele miały tą samą akcję serwisową jakieś 1.5 miesiąca temu. Termin w ASO, po paru godzinach sprawa załatwiona.

Bump:
Cytat:
Napisał jalboss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy to jest to samo co u mnie, ale powstaje to wtedy jak auto stoi na słońcu, a potem włączę klimę na maksa i nawiew na szybę.
Ale... te zaparowania powstają na zewnątrz, wystarczy włączyć wycieraczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, w Focusach na szybę od środka jest nadmuchiwane jakieś tłuste dziadostwo. Prawdopodobnie nadmiar pasty montażowej do kanałów wentylacji.
Nie ma innego wyjścia jak czyścić to regularnie, w bagażniku mam zawsze zapas ręcznika papierowego i płyn do czyszczenia szyb. Niby to Sonax, a i tak trzeba myć na 2-3 razy, bo maże się niesamowicie.

Ostatnio edytowane przez bidżej ; 27-06-2020 o 11:50
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2020, 15:07   #2184
Tomekcvc
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, przyszło lato i wrócił problem z mega tłustą przednia szyba. Plamy powstają w okolicy nawiewu klimy na szybę, jakby ktoś nie był w temacie.
Macie na to jaki dobry sposób?
W tamtym toku czyściłem ale ciagle było widoczne i przeszkadzały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie też jest ta tłusta plama nad deską :/ wyłazi kilka dni po umyciu szyby

Ostatnio edytowane przez Tomekcvc ; 28-06-2020 o 15:10
Tomekcvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 19:01   #2185
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Dzisiaj w końcu udało mi się przekonać serwis, że jednak z tylną osią coś jest rzeczywiście nie tak. Co prawda doradca serwisowy niczego nie słyszał na dziurach, ale mistrz serwisu już tak. Termin za tydzień, mają pchać Forda w kierunku wymiany gwarancyjnej amortyzatorów tylnych.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 22:24   #2186
samarin
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 30-06-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk4 ST-line
Silnik: 1.5 Ecoboost 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

U mnie też występuje problem stukania w skrzyni przy zmianie 1->2, mam wrażenie, że przed puszczeniem sprzęgła. Dopiero przejechane 400km... Fakt, że nie zawsze, na zimnym aucie jak wczoraj jechałem to nie zauważyłem problemu stukania. Zauważyłem je jak przejechałem ok. 100 km na raz.
samarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 06:44   #2187
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jeśli piszesz basowym stuknięciu, to na zimnym aucie słychać to zdecydowanie mniej niż na rozgrzanym. Może chodzi o temp oleju w skrzyni.
Przy powolnej, delikatnej zmianie biegu prawie nie ma tego dźwięku.

U mnie, świeżo po zakupie, czasami przy zmianie z 1 na 2 było czuć na lewarku zgrzytnięcie. W ASO nie udało mi się tego wywołać, a później już nie występowało.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 07:09   #2188
samarin
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 30-06-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk4 ST-line
Silnik: 1.5 Ecoboost 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wydaje mi się, że jest to metaliczny dźwięk, tak jakby 2 elementy metalowe o siebie stukały, pochodzi raczej z okolic silnika. Jak pojeżdżę więcej to postaram się temu bardziej przysłuchiwać. Po dotarciu na 1500km będę jechał zmienić olej to wtedy jeśli będę umiał to wywołać to zabiorę jakiegoś mechanika z ASO na krótki przejazd, żeby ocenił.
samarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 09:07   #2189
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ok, to jednak piszemy o różnych kwestiach. Opisywanej przez Ciebie sytuacji nie miałem.
Za to miałem jedną inną, a drugą mam nadal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 09:58   #2190
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 246
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ww problem ze skrzynią jest znany jeszcze od modelu MK3, co było juz opisywane w różnych postach, temat nie rozwiązany do dziś i prawdopodobnie nikt go nie rozwiąże, tym bardziej ASO. Trzeba z tym się pogodzić, no chyba że dojdzie do rozsypania skrzyni.
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.