Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2020, 09:13   #1
Bukson
ford::average
 
Avatar Bukson
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-03-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 82
Domyślnie Hałas przy schodzeniu z obrotów

Hej,

Przeszukałem całe forum i nie do końca tematy odnoszą sie do mojej usterki, a mianowicie mam problem z Focusem (1.6 TDCi Econetic 77kW) po nagrzaniu silnika - hałas występuje przeważnie przy spadku obrotów miedzy 2tys., a 1.5tys. na każdym biegu a nawet na postoju. Hałas to takie grzechotanie, które słychać w kabinie (raczej od strony pasażera) przy ściszonym radiu, ale niezależnie od włączenia klimatyzacji, a na zewnątrz ciężko byłoby to odnaleźć. Olej w normie i od jakiś 500km nie zauważyłem ubytku, ale na dłuższą metę wypowiem się niebawem, nie utracił mocy, nie kopci, nie spala więcej. Mam zamiar dopiero robić serwis klimatyzacji, bo do głowy przyszedł mi pomysł, że może sprężarka pracuje na sucho, a jeszcze myślę o łożyskach w napinaczu, alternatorze, bądź koło pasowe, a najgorszy scenariusz to panewki? Ktoś bodajże z Mondeo pisał o filtrze powietrza, ale mam go z 5-8 tys. km, więc nie wiem czy byłaby jakaś zależność między tym hałasem, a wymianą.
Proszę o przesłuchanie nagrania i wypowiedzenie się - może to i normalna jego praca, ale tak wcześniej nie było:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

#Edit
Przysłuchjąc się bardziej to dźwięk towarzyszy również jak trzyma się go na obrotach w w/w przedziale, a przy przyspieszaniu niestety, ale dźwięk jest na tyle zagłuszany przez wydech itp., że ciężko to ocenić.

Dziękuję!

__________________
"If I had asked people what they wanted, they would have said faster horses"
~Henry Ford

Ostatnio edytowane przez Bukson ; 21-07-2020 o 09:38
Bukson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 22:25   #2
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Hałas przy schodzeniu z obrotów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Na biegach 1 i 2 hałas zapewne nie występuje. Mi w ASO powiedzieli że to tylko w przedziale samouczenia wtrysków. Kiedyś też się tym przejmowałem. Od pierwszego zgłoszenia zrobione 80 tyś. Bardzo niskie spalanie korekty na wytryskach bdb, uważam że można to uznać za TTTM
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.