Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2020, 07:17   #181
chloras
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 FL St-line
Silnik: 2.0 TDCI 185km DW10F
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

W jaki sposób wykodować to ustrojstwo?. Program Forscan

chloras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 22:00   #182
UrbaMat
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-07-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,5 TDCi 95 KM
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

Cześć,

Jestem po wymianie felg i czujników, na początku nie wywaliło żadnego błędu, zaprogramowałem wzorzec ciśnienia za pomocą komputera pokładowego. Po 13km znana sprawa “Monitor opon Awaria Serwis". Poczytałem, poszukałem, kupiłem programator czujników. Przeszedłem cała procedurę treningu nowych czujników (hamulec, 3x zapłon, hamulec, 3x zapłon i latanie dookoła samochodu z programatorem). Pokazał się komunikat “Programowanie zakończone". Zadowolony ruszyłem w trasę, po 20 minutach jazdy nowy komunikat "Czujniki niewykryte - Patrz instrukcja". Pomyślałem, że pewnie po procedurze przyuczania trzeba znow mu wskazać wzorzec, więc tak też zrobiłem. Po kolejnych 20 minutach jazdy postanowił powrócić do pierwszego błędu "Monitor opon Awaria Serwis".

Mieliście takie przygody? Wiecie jak mi zaradzić? Będę jeszcze coś kombinował w najbliższym czasie.
UrbaMat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 00:27   #183
mask
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5D
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

Kupiłem w końcu chyba takie EV6T-1A180-DB. Po wymianie kół i przejechaniu bez mała 400 km wyskoczył monit o ciśnieniu, skalibrowałem z menu w zegarach i wszystko działa jak trzeba.
mask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2020, 07:59   #184
to3k
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-10-2020
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3 Kombi SYNC
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

Panowie,
Przeczytałem cały ten temat i w sumie wiem jeszcze mniej niż wiedziałem jak zacząłem go czytać, więc pomyślałem, że napiszę i ktoś obeznany w temacie mi coś podpowie.

Otóż problem jest taki, że kupiłem Focusa MK3 Kombi 2017 r. Na letnich oponach i alumach. W komputerze nie widziałem nigdzie informacji o ciśnieniu w kołach, więc założyłem, że czujników nie ma, a pomiar poziomu powietrza odbywa się przy użyciu ABSu. Kupiłem stalowe felgi i nowe opony na zimę. Teraz po przejechaniu ok. 15 km po obwodnicy wywala mi błąd ciśnienia w kołach, którego kasowanie nic nie daje i teraz mam następujące pytania.

1. Czy powyższe daje mi pewność, że w kołach letnich mam czujniki (zintegrowane z wentylem)?
2. Czy bez programowania jest możliwość wyłączenia funkcji pomiaru ciśnienia dla kół zimowych i później włączenia jej z powrotem dla letnich?
3. Czy jeżeli kupię z Allegro komplet czujników ciśnienia i zamontuje ich w felgach zimowych to wystarczy w komputerze zresetować układ czy też trzeba lecieć do serwisu lub wyczyniać jakieś dziwne kombinacje?
4. Jeżeli nie mogą to być czujniki z Allegro to jakie muszą być, aby to działało prawidłowo?
5. Czy jeżeli każde czujniki trzeba na nowo programować to będę to musiał robić przy każdej zmianie opon letnie/zimowe lub jakiejkolwiek przekładce kół (np. Przód/tył)?
to3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 06:36   #185
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

Masz układ pomiaru ciśnienia TPMS, czyli czujnik w każdym kole.
W komputerze nie ma informacji na temat ciśnienia w kołach (wartości liczbowej).
Kupujesz czujniki, zakładasz, pompujesz koła, w menu komputera zapamiętujesz ciśnienie w kołach i jeździsz.
Ja tak zrobiłem i śmiga wszystko.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 08:35   #186
to3k
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-10-2020
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3 Kombi SYNC
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

Cytat:
Napisał FF2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupujesz czujniki, zakładasz, pompujesz koła, w menu komputera zapamiętujesz ciśnienie w kołach i jeździsz.
Czyli rozumiem, że info o konieczności odwiedzania serwisu w celu programowania nowych czujników można sobie włożyć między książki...? Możesz podrzucić jakie czujniki kupiłeś? Oryginalne czy też allegrowe jakieś?
to3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 08:52   #187
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach i ich adaptacja

Żadnego programowania nie ma, a czujniki kupiłem dedykowane do forda w sklepie internetowym, masz do wyboru zamienniki lub ori.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 07:32   #188
glop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2014
Model: Focus Mk3 Kombi FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie TPMS Programowanie?

Witam

Muszę wymienić czujniki w kołach TPMS. Czy po ich wymianie trzeba je programować/aktywować czy tylko ustawienie ciśnienia w asyście kierowcy, i czy trzeba je jakoś dodawać do kompa czy coś.
glop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 07:38   #189
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: TPMS Programowanie?

Różnie może być. Czasem się same aktywują, a czasem im trzeba pomóc maszynką.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 09:11   #190
robert.pilot.rc
ford::average
 
Avatar robert.pilot.rc
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2017
Postów: 53
Domyślnie Odp: TPMS Programowanie?

Zmieniałem całe koła zimowe, kupiłem oryginalne czujniki i dosłownie nic nie musiałem robić...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
robert.pilot.rc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciśnienie w oponach



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.