Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2020, 09:48   #1
Marcino1101
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2020
Model: Fusion
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Ford fusion hybryda plug in

Witam serdecznie
Czy ktoś z forum miał do czynienia z Fordem fusion hybryda plug in
Mam świadomość ze ten rodzaj napędu jest tylko w USA ale mogę się mylić
Chciałbym się od was dowiedzieć czy jest warto takie auto sobie sprowadzić
Z góry dziękuje za jaka kolwiek pomoc i odpowiedz

Marcino1101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 13:54   #2
el_kylos
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-07-2020
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

WitajcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem na etapie poszukiwania autka, od dłuższego czasu chodzą mi po głowie dwie opcje, jak w temacie:

1. zwykła hybryda

2. wersja energi plug-in

Pytania do użytkowników modeli z tymi silnikami: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy z perspektywy czasu nie żałujecie zakupu takiego autka,głównie chodzi o:

a) ograniczony bagażnik,
b) bądź co bądź niezbyt efektowne osiągi silnika
c) twardsze zawieszenie od standardowych wersji z uwagi na dodatkowy ciężar baterii (czy jest duzo twardziej niz w wersjach z sama benzyna? Nie mialem okazji jezdzic tą samą drogą autem z bateriami i bez (na komforcie mi zalezyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
d) z tego co czytałem jeśli auto stało jakiś czas w USA na aukcji to baterie mogły stracić swoje właściwości
e) może znaleźliście jakieś inne wady w codziennym użytkowaniu hybrydy lub wersji energii?


Wersji hybrydowych jest dużo więcej z tego co widzę na ogłoszeniach, natomiast czy Waszym zdaniem warto poczekać dłużej i wyrwać wersję Plug-in?

Mnie zachęca możliwość bardzo taniej jazdy na samym prądzie, jeżdże głównie po mieście. Odcinki około 10-15km w jedną stronę.

P.s. Miałbym możliwość ładowania autka ze zwykłego gniazdka w garażu.

Zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji osoby, które takie auto posiadają bądź posiadały w przeszłości.

Ostatnio edytowane przez el_kylos ; 25-12-2020 o 13:59 Powód: Dodanie zapytania
el_kylos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 20:01   #3
Bartolini90
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 20-12-2020
Skąd: Myszków
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

Ja jeździłem około 3 tygodni Auriską w hybrydzie i powiem, że jazda dość przyjemna. Do chyba 30 km/h sam elektryk puźniej bęzyna się włączała a puźniej jakoś mieszany napęd. Kopa miała niesamowitego. Sam zastanawiałem się nad hybrydą ale zniechęciło mnie brak możliwości ciągania przyczepy. Niektóre mają hak ale tylko na bagażnik rowerowy.
Bartolini90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 20:26   #4
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,202
Domyślnie Odp: Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

Cytat:
Napisał Bartolini90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puźniej bęzyna się włączała a puźniej jakoś mieszany napęd.
Oczy bolą , płacze dusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 20:30   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,080
Domyślnie Odp: Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - trzeba wyraźnie napisać
Cytat:
Napisał Bartolini90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...puźniej ....
bo Kolega się nie domyśli...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Bartolini90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Do chyba 30 km/h sam elektryk puźniej bęzyna się włączała a puźniej jakoś mieszany napęd...
To nie w Fordzie. W Fusion Energi i w C-max Energi (to ten sam napęd) na samej elektryce można jechać do 120km/h. Dopiero powyżej 120km/h włącza się spalina.
Auta te mają konstrukcyjne ograniczenie prędkości max do ok. 180km/h.

BTW - nie bardzo rozumiem dylemat Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...

Jeśli nie ma być to auto do wyjazdu "na urlop nad morze" (kwestia "silnie ograniczonej" pojemności bagażnika) to wersja Energi do jazdy "do pracy/na zakupy" jest NIEZASTĄPIONA.
Moja żona jeżdżąca C-max Energi końcówka 2016 (z tym samym napędem co Fusion Energi) tankuje benzynę max 2 razy w roku... Jeździ "do centrum handlowego i z powrotem" oraz "do wnuków i z powrotem" (ta ostatnia trasa to 17km w jedną stronę i głównie z jej powodu jest tankowanie benzyny, bo prądu zwykle starcza na jakieś 80% powrotnej trasy).

Co do "ładowania z gniazdka" - potrzebne jest porządne gniazdko, które 'uciągnie" bez problemu 16A/230V (kwestia też odpowiedniego zabezpieczenia) oraz ładowarka 16A (np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) bo fabryczna "w zestawie" to ładowarka 10A.
Na 16A "pełne ładowanie" (od pustego do pełnego) trwa 2godz. 15 minut a na 10A ponad 3,5 godziny...

BTW - z mojego awatara widać wyraźnie, że preferuję hybrydy plug-in...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-12-2020 o 20:41
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2020, 22:26   #6
Bartolini90
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 20-12-2020
Skąd: Myszków
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Re: Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

Przepraszam za błędy ale coś mi się popsuło i nawet w Waszych postach są jakieś dziwne znaczki(jestem nowy i nie wiem może jakieś ustawienia)
Bartolini90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 09:59   #7
el_kylos
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-07-2020
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - trzeba wyraźnie napisać bo Kolega się nie domyśli...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


To nie w Fordzie. W Fusion Energi i w C-max Energi (to ten sam napęd) na samej elektryce można jechać do 120km/h. Dopiero powyżej 120km/h włącza się spalina.
Auta te mają konstrukcyjne ograniczenie prędkości max do ok. 180km/h.

BTW - nie bardzo rozumiem dylemat Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...

Jeśli nie ma być to auto do wyjazdu "na urlop nad morze" (kwestia "silnie ograniczonej" pojemności bagażnika) to wersja Energi do jazdy "do pracy/na zakupy" jest NIEZASTĄPIONA.
Moja żona jeżdżąca C-max Energi końcówka 2016 (z tym samym napędem co Fusion Energi) tankuje benzynę max 2 razy w roku... Jeździ "do centrum handlowego i z powrotem" oraz "do wnuków i z powrotem" (ta ostatnia trasa to 17km w jedną stronę i głównie z jej powodu jest tankowanie benzyny, bo prądu zwykle starcza na jakieś 80% powrotnej trasy).

Co do "ładowania z gniazdka" - potrzebne jest porządne gniazdko, które 'uciągnie" bez problemu 16A/230V (kwestia też odpowiedniego zabezpieczenia) oraz ładowarka 16A (np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) bo fabryczna "w zestawie" to ładowarka 10A.
Na 16A "pełne ładowanie" (od pustego do pełnego) trwa 2godz. 15 minut a na 10A ponad 3,5 godziny...

BTW - z mojego awatara widać wyraźnie, że preferuję hybrydy plug-in...
Tedi a co Cie skłoniło na zmianę Fusiona na Outlandera, bo z tego co widziałem miałeś wersje Platinum na pełnym wypasie. Przyszedł czas na zmianę czy jakieś względy praktyczne?
btw. dzięki za linka do ładowarki.

Ostatnio edytowane przez el_kylos ; 26-12-2020 o 10:09
el_kylos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 10:24   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,080
Domyślnie Odp: Fusion Hybryda czy Energi? Pytanie do użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Ja jeżdżę od ponad 10lat "w pozycji traktorzysty". Tak więc Fusion Energi nie był dla mnie, sprowadzany był na sprzedaż. Jeździ teraz w Janowie Lubelskim.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2022, 20:16   #9
vilanim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2022
Model: Mazda CX-5
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Hybryda plug-in z USA

Witam!
Zastanawiam się nad zakupem MONDEO hybrydy plug-in z USA.
Niestety nie miałem z tym samochodem w tej konfiguracji do czynienia.
Czy może ktoś podzielić się wiedzą na ten temat?
Ile to faktycznie pali, jaki jest realny zasięg na samej baterii i czy to wogóle ma sens? No i jaka jest żywotność takiej baterii?
Z góry dzięki za pomoc!
vilanim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.